Wstrzymaj powiadomienia w OSX podczas spotkania


25

Korzystam z wbudowanej aplikacji przypomnień w OSX 10.10.5, która wyświetla powiadomienia na moim ekranie, dotyczy to również poczty i iMessages.

Jest to świetne przez większość czasu, ale podczas prezentacji indywidualnej na laptopie lub tworzenia kopii lustrzanej ekranu na zewnętrznym wyświetlaczu za pośrednictwem portu mini-Display do kabla HDMI lub Apple TV, może to spowodować wyświetlenie informacji osobistych do ekranu.

Czy istnieje „tryb spotkania”, który mogę włączyć, aby tymczasowo wstrzymać powiadomienia wyskakujące na ekranie. Nadal chcę otrzymywać przypomnienia, wiadomości iMessages, pocztę itp., Aby otrzymywać powiadomienia, ale chciałbym móc je przełączać / wstrzymywać bez konieczności przechodzenia przez ustawienia wstępne systemu.

Odpowiedzi:


40

Po kliknięciu ikony powiadomienia na górnym pasku możesz wybrać opcję „Nie przeszkadzać”, klikając ikonę i przewijając w górę, ustawienie jest ukryte nad pierwszym powiadomieniem. Zobaczysz, że ikona jest wyszarzona, aby pokazać zmianę stanu.

Jako skrót możesz kliknąć ikonę powiadomienia na górnym pasku, ⌥ ALTnaciskając jednocześnie, aby przejść do trybu „Nie przeszkadzać”.

Powiadomienia nie pojawią się teraz!


1
Nie widzę, żeby nie przeszkadzać
użytkownik151019

2
@ Mark Musisz przewinąć listę powiadomień w dół po kliknięciu ikony, aby zobaczyć kontrolę nie przeszkadzać.
Lizzan

1
Przynajmniej wiem, że macOS Sierra ma opcję w preferencjach systemowych, aby specjalnie włączyć DND, gdy podłączony jest zewnętrzny wyświetlacz.
Andrew Gies,

21

Możesz łatwo aktywować funkcję Nie przeszkadzać na komputerze Mac, aby tymczasowo wyciszyć powiadomienia. Po prostu kliknij ikonę Centrum powiadomień (skrajnie z prawej strony paska menu), przewiń w górę i aktywuj przełącznik Nie przeszkadzać.

Aktywacja DND Mac

Możesz także zaplanować sesje Nie przeszkadzać w System Preferences-> Notifications.

Edycja: Jak wspomniano w odpowiedzi @ beer, możesz kliknąć ikonę centrum powiadomień, przytrzymując jednocześnie, Optionaby szybko przełączać DND.


21

Aby dodać do poprzednich odpowiedzi, jeśli tworzysz kopię lustrzaną na projektorze lub ekranie, możesz wyłączyć powiadomienia, przechodząc do System Preferences-> Notifications-> Do Not Disturb-> When mirroring to TVs and Projectorsi zaznaczając pole obok niego.


W ostatnim zdaniu OP napisano: „Nadal chcę otrzymywać przypomnienia, wiadomości iMessages, pocztę itp., Aby otrzymywać powiadomienia, ale chciałbym móc je przełączać / wstrzymywać bez konieczności przechodzenia przez ustawienia wstępne systemu ”. (dodano pogrubione wyróżnienie) i jako taka odpowiedź „ ... przejdź do Preferencji systemowych-> Powiadomienia-> Nie przeszkadzać-> Podczas tworzenia kopii lustrzanej na telewizorach i projektorach i zaznaczając pole obok niego.” sprzeciwia się bezpośrednio temu, o co pytano!
user3439894

8
NIE musisz przechodzić przez preferencje systemowe za każdym razem, gdy chcesz to włączyć (zawsze to włączam), więc nie, nie wziąłem tego pytania dosłownie, próbowałem udzielić alternatywnej odpowiedzi na powyższe, abyś nie „ muszę to zmieniać za każdym razem.
dalearn

7
@ user3439894 Zamierzam się zgodzić z dalearn tutaj. Kiedyś przejście do Prefektów Systemowych nie jest tym, o co martwił się OP, robi to wielokrotnie, co nie jest zabawne. +1 za wkład Dalearn, co jest dobrą wskazówką.
owlswipe

3
@ user3439894: Uzgodniony. W rzeczywistości prawdziwym problemem nie jest wielokrotne przechodzenie do Preferencji, ale zapominanie o tym za jednym razem. Ta porada jest więc wygodniejsza niż jakiś magiczny skrót klawiaturowy lub szybkie kliknięcie, ponieważ nie można tego zapomnieć.
Wayne

0

Jeśli używasz Airparrot do zarządzania tworzeniem kopii lustrzanych, zamiast wbudowanego narzędzia airplay istnieją opcje, aby powiadomienia migały lokalnie na ekranie, ale nie były dublowane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.