Zewnętrzny dysk twardy nie zostanie zamontowany


29

Szukałem i próbowałem wielu rzeczy, ale nadal nie mogę tego zrobić.

W zeszłym tygodniu mogłem prawidłowo używać dysku twardego Seagate, ale teraz nie można go zamontować. Próbowałem podłączyć go do komputera i innego komputera Mac, działa dobrze na obu. Powody mogą być

  1. Aktualizacja systemu operacyjnego do macOS Sierra
  2. Niewłaściwe wysuwanie
  3. Zainstalowano sims4 z bukłakiem

Rzeczy, których próbowałem.

  1. W narzędziu dyskowym kliknij na mount i pierwszą pomoc. wprowadź opis zdjęcia tutaj
  2. Z pisania na terminalu: diskutil mount disk2s1i diskutil mount readOnly disk2s1oba wynikły z tego Volume on disk2s1 failed to mount If the volume is damaged, try the "readOnly" option
  3. Z pisania terminali: diskutil repairDisk disk2s1i diskutil repairVolume disk2s1.
  4. Uruchomiłem ponownie komputer Mac w trybie normalnym i trybie awaryjnym.
  5. /private/var/log/install.log stąd znalazłem jakieś logi, ale nie wiem co z nimi zrobić. wprowadź opis zdjęcia tutaj
  6. Przełącz porty USB i spróbuj ponownie.
  7. Kilka innych rzeczy.

Czy można go zamontować na innym komputerze? Czy wypróbowałeś opcję „tylko do odczytu” w mount?
Allan

Odpowiedzi:


62

Polecam sprawdzenie, czy fscktrzyma zakładnika dysku podczas połączenia. To było dla mnie.

Bieganie ps aux | grep fsckujawniło:

root 2587 7.3 0.1 4363584 21780 ?? U 10:56PM 2:22.54 /System/Library/Filesystems/exfat.fs/Contents/Resources/./fsck_exfat -y /dev/rdisk2s1

Tak więc rozwiązaniem było sudo kill -9 2587(wstaw swój PID zamiast 2587) (lub sudo pkill -f fsck). Gdy tylko to się uruchomiło, mój wolumin natychmiast się zamontował.

Och, jak na ironię fsckjest problem ...

Uzupełnienie (na podstawie komentarzy): Najlepiej, jeśli lepiej jest pozwolić, aby fsckprzebiegła. W przeciwnym razie wpadniesz na to następnym razem.


3
Bardzo ironiczne ... Jako dodatkową notatkę, musisz zabijać fsck za każdym razem, gdy chcesz zamontować dysk.
Jase Whatson

5
@JaseWhatson tak. odkryłem, że musisz pozwolić fsckzakończyć się pomyślnie (może to zająć dużo czasu, w zależności od rozmiaru dysku), zanim będziesz mógł przestać go zabijać za każdym razem.
Ariel Allon

3
dzięki za dodatkowe informacje ... Zastanawiałem się nad tym, ponieważ po zabiciu fsck montuje się tylko w trybie do odczytu.
Jase Whatson

5
Najlepiej jest po prostu poczekać, aż fsckzakończy się. Musiałem czekać ~ 20 minut na zewnętrzny dysk twardy o pojemności 500 GB. Myślę, że macOS może być bardziej przejrzysty, jeśli chodzi o fsckkonieczność dokończenia, zanim dysk zostanie zamontowany i gotowy do użycia.
cseelus

1
to zadziałało dla mnie.
Julian Paolo Dayag

2

Miałem wolumin systemu Mac nie wyświetla się już w Disk-Util. (więc mój Mac już się nie uruchomił) Jakoś udało mi się zainstalować OSX na nowym dysku twardym i podłączyć stary zewnętrzny.

Linux nadal był w stanie zamontować mój wolumin. Nie mogłem jednak odczytać folderu ze zdjęciami i dokumentami z powodu dysku tylko do odczytu i braku praw do odczytu tych folderów. Dlatego nikt nie może zmienić prawa do odczytu. Więc nie mogłem skopiować moich danych na inny dysk! (nie chciałem płacić DiskWarrior)

Wtedy moim jedynym rozwiązaniem było:

(najpierw utworzyłem Folder: / my / hfs z mkdir, a zamiast disk1s2 powinieneś użyć numeru dysku i woluminu)

sudo /System/Library/Filesystems/hfs.fs/Contents/Resources/hfs.util -M disk1s2 /my/hfs removable readonly suid dev

1

Miałem podobny problem. Dysk zewnętrzny nie pojawił się w wyszukiwarce. Próbowałem uruchomić komputer w trybie pojedynczego użytkownika i bez powodzenia uruchomiłem wszystkie polecenia fsck.

Dysk został wykryty, ale po podłączeniu fsck zaczyna działać i wydaje się działać bez końca. W moim przypadku zapętlił się błąd „Nie można naprawić po 3 próbach”, ale potem ponownie wznowił testy.

Nie mogłem też zabić procesu fsck, po prostu trwał.

W końcu pobrałem bezpłatną wersję DiskDrill i kliknąłem przycisk Przebuduj. Podczas tego Diskdrill pokazał mi zawartość dysku. Nie mogłem jednak wybrać montażu w wersji darmowej i nie mogłem zapłacić 89 $ za odzyskanie nieistotnego dysku o wartości 30 $.

Jednak uznałem za interesujące, że DiskDrill może zobaczyć zawartość i zaproponował mi zamontowanie napędu, więc zastanawiałem się, czy to zrobiło coś dobrego. Więc wróciłem do Narzędzia dyskowego, które wcześniej nie pozwalało mi zamontować uszkodzonego dysku i spróbowałem zamontować ponownie, a teraz zadziałało. Myślę, że DiskDrill coś odblokował.

Po zamontowaniu udało mi się pomyślnie sformatować dysk.

Wypróbowałem wszystkie inne opcje, które mogłem znaleźć, używając wiersza polecenia, narzędzia dyskowego itp. I to była jedyna rzecz, która odblokowała sytuację. Wygląda więc na to, że narzędzia takie jak Disk Drill itp. Mogą osiągnąć więcej niż oferuje Mac OS i warto sprawdzić, czy masz ten problem. W moim przypadku udało mi się obejść go z darmową wersją w połączeniu z DiskUtility, ale jeśli chcesz odzyskać pliki, prawdopodobnie potrzebujesz pełnej wersji (mogłem zobaczyć zawartość dysku, ale ponieważ mnie to nie obchodziło, właśnie sformatowałem napęd).


1

Próbowałem prawie wszystkiego na każdym forum, które czytałem, poza formatowaniem dysku twardego. Udało mi się zapisać dane, podłączając dysk twardy do starszego komputera Macbook, który nie korzysta z High Sierra. Po tym jak piłka plażowa odeszła po pewnym czasie, byłem w stanie zobaczyć i przeciągnąć moje foldery na inny zewnętrzny dysk twardy jeden po drugim. Zajęło to kilka dni, ponieważ była to 3T, ale udało mi się skopiować wszystko. Mam nadzieję że to pomoże!


0

Mimo że macOS Sierra powinien umożliwiać odczytywanie dysków NTFS w sposób natywny, czy próbowałeś zainstalować MacFuse? To zawsze działa dla mnie.

Możesz pobrać najnowszą wersję z GitHub . (Wystarczy pobrać .dmgi zainstalować)

To bezpłatne narzędzie pozwala montować, odczytywać i zapisywać na dyskach NTFS.


1
Czy możesz edytować swoją odpowiedź, aby uwzględnić sposób instalacji OSXFuse i skonfigurować ją do pracy z NTFS? (Nie widziałem żadnego odniesienia do NTFS na stronie Github).
John N

@John N, Pobierz i zainstaluj plik DMG instalatora (obecnie osxfuse-3.5.4.dmg), a następnie po zamontowaniu kliknij dwukrotnie ikonę FUSE for macOS.pkg i postępuj zgodnie z instrukcjami instalatora.
user3439894,

0

Dysk nie jest montowany, ponieważ system plików jest uszkodzony i nie widzi go jako prawidłowego systemu plików.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Najprawdopodobniej Twój dysk ma lub jest w trakcie awarii. Moją sugestią jest użycie narzędzia takiego jak darmowe narzędzia DiskDrill , aby sprawdzić, czy jest coś do odzyskania. Jeśli tak jest i ma to sens, możesz kupić licencję na odzyskanie danych.


0

Naprawdę uszkodzony system plików dysku. Jeśli dysk umiera lub nie jest już dobry, można go łatwo zobaczyć za pomocą narzędzia. Pobierz DriveDx ze strony binaryfruit.com (wersja próbna) i zalecany sterownik satsmart. Przetestuj dysk.


0

Rozwiązałem ten problem, przenosząc wszystko z dysku twardego na inny komputer. Formatowanie dysku twardego i cofanie wszystkiego.

Jeśli masz ten sam problem, rozwiązanie Ariel brzmi rozsądnie. Daj mi znać, jeśli to się uda, żebym mógł zaakceptować to jako rozwiązanie.


-1

Miałem ten sam problem i skorzystałem z tego rozwiązania, które znalazłem tutaj: https://support.wdc.com/knowledgebase/answer.aspx?ID=20789#highsierra

Tylko słowo ostrzeżenia - to rozwiązanie polega na skasowaniu dysku, więc proszę przeczytać cały artykuł przed podjęciem jakichkolwiek działań na dysku twardym!

Mam nadzieję, że to pomoże!


Witamy w Ask Different i dziękuję za odpowiedź. :) Niestety, krótkie odpowiedzi, takie jak ta, nie dostarczają wystarczająco dużo szczegółów ani kontekstu, aby pomóc wielu użytkownikom. I samo podanie linku nie jest zbyt pomocne, ponieważ może nie działać w przyszłości. Zamiast tego, czy możesz edytować swoją odpowiedź (pod nią znajduje się link edytuj ), aby dołączyć streszczenie treści, do której linkujesz? Pomoże to zachować odpowiedź dla innych użytkowników, którzy mogą skorzystać w przyszłości.
Monomeeth

W jaki sposób informacje na połączonej stronie różnią się od udzielonych już odpowiedzi (sformatowanie dysku)?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.