Wdrażanie bezpłatnych aplikacji korporacyjnych w VPP [zamknięte]


3

Dużo czytałem o dystrybucji aplikacji B2B iOS, programie VPP, jednak chciałbym móc zweryfikować swoją wiedzę i mieć nadzieję, że możesz pomóc.

Załóżmy, że firma A opracowuje aplikację na iOS, publikuje ją w Appstore jako aplikację B2B (ukrytą dla wszystkich zwykłych użytkowników w Appstore) i dodaje firmę B już zarejestrowaną w programie VPP do listy podmiotów uprawnionych do zakupu aplikacji . Ponadto załóżmy, że aplikacja jest darmowa.

Jaki jest najprostszy sposób, aby firma B zainstalowała tę bezpłatną aplikację na swoich urządzeniach?

W dokumencie stwierdzono, że istnieją dwa sposoby (MDM i kody wymienialne), jednak na tej stronie wspomniano, że aplikacje B2B można dystrybuować tylko za pomocą MDM, a jeszcze inne źródło, które znalazłem, mówi, że tylko aplikacje płatne mogą być dystrybuowane zarówno z MDM, jak i kodami wymiennymi (darmowe są tylko MDM).

Co więc jest, a co nie jest możliwe tutaj? Czy bezpłatne aplikacje można dystrybuować za pomocą kodów do zrealizowania? Mam kilka obaw:

  1. Powiedzmy, że użytkownik w firmie B chce zainstalować aplikację przy użyciu kodu do zrealizowania. Jak on to robi? Czy można to zrobić, otwierając App Store, wprowadzając kod, a aplikacja automatycznie stanie się widoczna dla tego użytkownika (na podstawie Apple ID)?

  2. Jeśli tak, czy użytkownicy mogą aktualizować aplikację za pośrednictwem Appstore?

  3. Konfiguracja MDM może być problematyczna i nie jestem pewien, dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż kody wymienialne (Apple z jakiegoś powodu przestarzałe kody). Nie jestem też świadomy darmowego MDM (słyszałem o Meraki Cisco), nie jestem pewien, jak naprawdę jest to darmowe.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań.


Witamy w Zapytaj inaczej. Jedno pytanie na pytanie jest zdecydowanie najlepsze. Ponadto nie jest jasne, czy jesteś programistą, który chce zrozumieć, jak opracować administratora sądowego, który chce skonfigurować konto w Apple. Możemy pomóc w edytowaniu w Ask Different Meta lub Ask Different Chat, jeśli te wskazówki nie są jasne.
bmike

Odpowiedzi:


0

Od https://support.apple.com/en-us/HT202995 :

Darmowe aplikacje są dostępne jako kody do zrealizowania wyłącznie dla niestandardowych aplikacji B2B.

Oznacza to, że możesz dystrybuować bezpłatne aplikacje z kodami, ale tylko wtedy, gdy programista przypisał swój identyfikator Apple VPP dla niestandardowej wersji aplikacji (może być taki sam jak ogólnie dostępna darmowa wersja, ale musisz skontaktować się z programistą i poprosić o opublikowanie go do Ciebie).


To nie jest już możliwe. Przeszedłem przez proces roboczy VPP i tylko płatne aplikacje mogą otrzymywać arkusze kalkulacyjne z kodami do zrealizowania. Zarządzana dystrybucja to jedyna opcja dla bezpłatnych aplikacji w VPP Business Store. Właściwie to uczciwie testowałem tylko aplikacje niekierowane. Może to być możliwe, jeśli twórcą aplikacji był Twój identyfikator Apple ID.
Dave

Aby wyjaśnić ten ostatni komentarz: Nadal można uzyskać kody wykorzystania dla bezpłatnych aplikacji , jeśli są one przypisane do programu VPP bezpośrednio za pośrednictwem niestandardowego B2B. Właśnie to „Bezpłatne aplikacje są dostępne jako kody do zrealizowania wyłącznie dla niestandardowych aplikacji B2B”. w odpowiednim artykule na portalu wsparcia Apple, do którego się odwołuje.
Patrick Rudolph,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.