Jak zdalnie zainstalować oprogramowanie na Macu według skryptów?


1

Jestem facetem z Windows na Macu, muszę wdrożyć oprogramowanie na wielu komputerach Mac.

Centralnie instaluję oprogramowanie za pomocą skryptów na platformie Windows, ale nadal nie mam pojęcia, jak to zrobić na komputerze Mac po przeprowadzeniu pewnych badań.

Czy ktoś może mi powiedzieć

  1. Jakie są kluczowe elementy potrzebne do centralnego wypychania oprogramowania na komputer Mac?

  2. W jakim języku muszę używać skryptów?

  3. Czy dostępna jest usługa tworzenia / rozmieszczania obrazów Mac, na przykład WDS w systemie Windows?


1
Twoje pytanie prawdopodobnie zostanie zamknięte, ponieważ 1) ma zbyt szeroki zakres 2) to zbyt wiele „pytań” (tutaj robimy relację 1: 1 Q / A) i 3) tylko twoje pytanie # 2 odnosi się do twojego tytułu . Gorąco sugeruję przejście przez Wycieczka aby pomóc udoskonalić twoje pytanie.
Allan

1
Wszystko to powiedziało ... w celu skierowania cię przynajmniej do punktu wyjścia: spójrz na ARD , do wdrożenia oprogramowania, tak jak w przypadku języka, musisz nauczyć się „żyć” w jednym z nich Powłoki Unix (Wolę grzmotnąć ) i co do zasady MacOS Server ma możliwość tworzenia obrazów wdrożeniowych, chociaż istnieją inne bezpłatne alternatywy.
Allan

1
Zamierzam to odblokować. Skupmy się na szerokich zarysach MDM - na pewno zamieszczę ładne podsumowanie opcji wiodących. JAMFnow / pro i munki, a także aby utworzyć łącze MDM do dokumentacji Apple. Ładna szeroka odpowiedź będzie mogła zapisać to z „zbyt wielu szczegółowych pytań” /
bmike

1
Spojrzeć na Munki , i oczywiście są takie rzeczy jak Macports, Homebrew, Joyent's pkgsrc i Fink.
Iain

Odpowiedzi:


2

To, o co prosisz, to przede wszystkim handel administratorem komputerów Mac i istnieją trzy główne sposoby, aby to osiągnąć:

  1. Trenuj swoich użytkowników końcowych, aby instalowali różne rzeczy
  2. Użyj starszych narzędzi Apple do zarządzania instalacjami (ARD i AppleScript)
  3. Posługiwać się ssh i narzędzia takie jak homebrew https://brew.sh oraz skrypty powłoki do instalowania oprogramowania i całych aplikacji.
  4. Użyj nowoczesnego MDM - popularnym wyborem open source jest Munki a popularnym wyborem obsługiwanym przez sprzedawcę jest JAMF pro (która jest nową nazwą Casper Suite / JSS dla nadchodzącej wersji 10)

Prawdopodobnie zadałeś to pytanie, ponieważ wykluczyłeś opcje 1 i 2 - ale są to realistyczne i skalowalne opcje dla organizacji w zakresie 10–100 klientów. Po 100, prawdopodobnie będziesz chciał czegoś w rodzaju struktury push / MDM / automatyzacji Apple, a używanie już działającego jest lepsze niż tworzenie własnych dla prawie wszystkich przypadków.

Pamiętaj także, aby ocenić opcje „samoobsługi” użytkownika końcowego. Munki ma instalatora oprogramowania zarządzanego i używam nazwy JAMF dla portalu użytkownika końcowego dla instalacji aplikacji, skryptów i zarządzania. Nawet jeśli masz strukturę push skonfigurowaną do obsługi skryptów, pozwolenie użytkownikom na samodzielne naprawianie rzeczy jest zwycięskim posunięciem, jeśli chcesz skalować swoje wsparcie bez zatrudniania personelu pomocy technicznej do robienia wszystkiego dla swoich klientów.


1
To odpowiedź, której szukam. ARD, serwer MacOS i Bash. Dzięki Allan i bmike
Root Loop

2

Istnieje kilka programów do zarządzania urządzeniami Apple, ale prawie żaden z nich (przynajmniej według mojej wiedzy) nie jest darmowy. Bardzo popularnym wyborem jest Oprogramowanie JAMF .

Rozsądne jest rozważenie skryptów do zdalnego łączenia się z urządzeniami i instalowania oprogramowania (miejmy nadzieję, że te, które wymagają minimalnych interakcji użytkownika). Istnieją jednak ograniczenia, jeśli nie masz pełnej kontroli nad konfiguracjami systemu urządzeń docelowych; użytkownik końcowy może wyłączyć zdalne logowanie lub odinstalować oprogramowanie itp.

Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że odpowiedź na to pytanie może zależeć od charakteru oprogramowania, które ma zostać wdrożone, technologii, których chcesz używać itp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.