Czy Photos.app wykonuje rozpoznawanie twarzy lokalnie, czy też zdjęcia są wysyłane do Apple w celu przetworzenia?


8

Photos.app automatycznie rozpoznaje twarze na zdjęciach i grupuje je według osób. Czy zdjęcia są wysyłane do Apple w celu przetworzenia lub czy wszystko odbywa się lokalnie na komputerze?

Odpowiedzi:


6

Rozpoznawanie twarzy i inna analiza obrazu odbywa się na urządzeniu. Nigdy nie zrobiono tego na serwerach Apple. Również wyniki rozpoznawania twarzy i analizy innych zdjęć nigdy nie są wysyłane do Apple.

System Apple bardziej koncentruje się na prywatności niż Facebook lub Google, z bardziej rygorystycznymi ograniczeniami w zakresie gromadzenia i przechowywania danych. Na scenie Craig Federighi nalegał, aby nowy system Apple wykorzystywał tylko lokalne dane, co oznacza, że ​​firma nie przechowuje odcisków twarzy na serwerach firmy - kluczowy punkt dla każdego, kto martwi się, że ich odcisk twarzy zostanie użyty nie tylko do katalogowania zdjęć. Wciąż tworzone i używane są rysunki twarzy, ale wszystko dzieje się na telefonie, do którego Apple i reszta świata nie mają dostępu. Różni się to od Google i Facebooka, które przechowują dane w chmurze i dzięki temu zyskują znaczne korzyści skali.

Począwszy od iOS 11 i macOS High Sierra 10.13, dane rozpoznawania twarzy będą synchronizowane w bibliotece zdjęć iCloud.

Wywiad z Johnem Gruberem z Craig Federighi na temat tego, jak to działa:

Nie, pracowaliśmy nad tym. Właściwie jest to coś trudniejszego do zrobienia, ponieważ kiedy przechodzisz przez proces klasyfikacji twoich zdjęć, proponujemy i mówimy „Hej, czy to John?” I wiecie: „Czy to jest John?” A ty mówisz „tak, tak”.

Ale kiedy powiesz tak jednej twarzy, w rzeczywistości mówimy: „Okej, no cóż, mamy tysiące innych zdjęć, które widzieliśmy jako takie same, więc policzymy je wszystkie jako Johna - ale wszystko, co naprawdę nam powiedziałeś, dotyczy tego zdjęcia.

I tak to, co faktycznie synchronizujemy i wspieramy, i abyśmy to zrobili dobrze - synchronizujemy tylko określone zdjęcia, o których nam opowiadałeś, a następnie każde… bo to naprawdę prawda, wiesz, to jest to, co naprawdę powiedział użytkownik nas.

Następnie synchronizujemy te informacje, a następnie każde urządzenie, ponieważ niezależnie robią rozpoznawanie zdjęć, mówią o tym i ponownie uzyskują - dochodząc do ostatecznego wyniku na wszystkich twoich maszynach do synchronizacji. Synchronizacja to w rzeczywistości bardzo mało danych, a wszystko to tylko dane zgodne z prawdą i nie będziemy się powstrzymywać przed właściwym rozwiązaniem.

Ale uzyskanie tej architektury całkowicie poprawnej - trwało trochę dłużej, niż byśmy tego chcieli, i dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani, że zrobiliśmy to teraz.


3
Dzięki za ten drugi wywiad - świetny wgląd. Żałuję, że Gruber nie posprząta trochę transkrypcji, 😊

1
To osoba trzecia, która dokonała transkrypcji. Ponieważ w późniejszym wywiadzie Craig wyjaśnia, że ​​Apple znalazł sposób na zsynchronizowanie zaszyfrowanego urządzenia danych z urządzeniem za pośrednictwem serwerów Apple bez znajomości kluczy. Również dane dotyczące zdrowia będą synchronizowane na przykład przez serwery Apple.
l1ghthouse
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.