Jak szybko przesuwać kursor myszy między monitorami?


22

Mam dwa zewnętrzne monitory, umieszczone poziomo po każdej stronie mojego MacBooka Pro. Kiedy pracuję na ekranach po lewej lub po prawej stronie, trochę denerwuje mnie przesuwanie kursora na drugą stronę, aby dostać się na przeciwną stronę (zwykle wymaga wielu przeciągnięć po touchpadzie).

Czy jest jakiś łatwiejszy sposób to zrobić? Mam już zainstalowany BetterTouchTool, ale nie widziałem niczego, co by to zrobiło. Myślałem o skrócie kombinacji klawiszy, który mógłby użyć, który przeskakiwałby kursor do następnego ekranu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Głosujcie, bo uważam, że byłoby fajną sztuczką, gdyby było coś, co mogłoby to zrobić ... jakkolwiek afaik, nie jest to możliwe: /
Tetsujin

Jaką wersję MacOS używasz?
Monomeeth

El Capitan 10.11.6 na omawianym komputerze tutaj, ale używam również komputerów z systemem Sierra
5359531

Jak na ironię, najłatwiejszym rozwiązaniem było uzyskanie pojedynczego dużego monitora zewnętrznego i myszy fizycznej. Pomaga także użycie funkcji „Spaces” w macOS.
user5359531

Odpowiedzi:


16

Jest to zdecydowanie możliwe przy użyciu BetterTouchTool .

Ponieważ już go masz, nie ma potrzeby instalowania nowego oprogramowania. Ma też wiele innych opcji, więc wolę.

Tak czy inaczej, oto jak to zrobić:

  1. Przejdź do BetterTouchTool Preferences => Keyboard .
  2. Kliknij Add New Shortcut or Key Sequenceprzycisk
  3. Przypisz nowy skrót klawiaturowy z Click to record shortcut

    na przykład dla Monitor-1 Control+Shift+1, dla Monitor-2 Control+Shift+2itp.

  4. Następnie z Trigger Predefined Actionmenu rozwijanego wybierz

    Other Mouse Actions => Move Mouse To Position

  5. Pojawi się okno modalne, aby uchwycić pożądaną pozycję myszy. Po prostu ustaw kursor w żądanej pozycji monitora i naciśnij, Spaceaby uchwycić pozycję. Teraz Savepozycja w oknie modalnym.

  6. Powtarzać 2do 5wszystkich monitorów.

Teraz będziesz mógł przesuwać kursor myszy na Monitor-1 naciskając Control+Shift+1, do Monitor-2 naciskając Control+Shift+2i do Monitor-3 naciskając Control+Shift+3.

Wszystkiego najlepszego.


2
Dzięki, nigdy nie znalazłbym tej funkcji. To wydaje się działać dobrze. W rzeczywistości mam wiele konfiguracji monitorów z tym samym laptopem w różnych biurach, więc będę musiał się z nim trochę pobawić, aby znaleźć konfigurację, która dobrze pasuje do wszystkich konfiguracji monitorów.
user5359531

13

Najprostszą, najłatwiejszą i darmową metodą jest użycie CatchMouse. Wystarczy dodać skrót do każdego monitora i gotowe!

Link do aplikacji: https://github.com/round/CatchMouse


Dzięki! Taki prosty i piękny. Świetna wskazówka, pozwoli mi to zaoszczędzić lata przewijania.
edlee,

Byłoby jeszcze lepiej, gdybym mógł przenieść fokus kursorem za pomocą CatchMouse.
elquimista

to narzędzie jest takie proste i dobre!
xinnjie

1
przenieść ruch wraz z ekranem ruchu: medium.com/thevelops-tech-blog/…
Hoang Nguyen Huu

1
Kilka odpowiedzi na to pytanie (przeczytałem inne pytania StackExchange, nie tylko to), i to jest jedyne, które dla mnie zadziałało. Testowane na Mojave (OSX 10.14), ale myślę, że będzie działać również w Catalinie.
Lucio Mollinedo

3

Reakcja myszy Apple i gładzika jest silnie zależna od prędkości ruchu. Umieść mysz w jednym rogu. teraz bardzo powoli przeciągnij myszą. Powrót do rogu teraz przeciągnij szybciej. zobaczysz, że dla tej samej przestrzeni fizycznej, którą poruszała się mysz, masz dwukrotnie / trzykrotnie więcej pikseli, gdy poruszasz się szybciej.

Teraz, jeśli poruszasz się wystarczająco szybko, np. Przesuwając (lub przesuwając palcem po gładziku), powinieneś być w stanie objąć całą przestrzeń pulpitu jednym ruchem.

Jeśli to nie działa - otwórz panel sterowania i nieco przyspiesz szybkość śledzenia myszy / gładzika. To powinno wystarczyć.


Chociaż jest to prawda, czasami skrót klawiaturowy może być bardziej wydajny. Na przykład, gdy rozmiary monitorów (wyższa / niższa rozdzielczość) są bardzo zróżnicowane, przejście z jednego monitora na drugi nie będzie możliwe z ruchem liniowym ze wszystkich pozycji.
Fayaz

Moje monitory mają różne rozmiary, więc czasami szybki ruch zajmuje tylko krawędź monitora, ponieważ pozycja pionowa odpowiada krawędzi, która nie prowadzi do sąsiedniego monitora, więc w końcu muszę przejść w lewo, iść w górę, aby być w stanie przejść do następnego monitora, a następnie kontynuować w lewo. Przy trzech monitorach wydaje się, że jednym ruchem nie można przejść z dalekiego letniego monitora do skrajnie prawego monitora, nawet jeśli nie uderzę w granicę.
Troy Daniels,

1

Próbowałem Mousebeam z Mac App Store i robi to, co chciałem. Teraz mogę używać skrótów klawiaturowych, aby przeskakiwać myszą na środek określonego ekranu.


Czy możesz opisać, w jaki sposób Twoja odpowiedź różni się od odpowiedzi udzielonej już przez @Junme?
fsb

@ fsb Ta odpowiedź tutaj wyjaśnia, w jaki sposób działa zalecane narzędzie, które w rzeczywistości jest lepsze niż wcześniejsze.
nohillside

0

mousebeam I przystań używany go jednak użyć innej aplikacji z tego samego autora mousebeam


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.