Jak mogę zmusić Safari do ponownego otwarcia mojej ostatniej zamkniętej karty?


42

Wracam do Safari z Chrome. Teraz, gdy wymyśliłem, jak uzyskać Safari, aby pozwolić mi poruszać się po kartach tak, jak chcę, pozostaje tylko jedna rzecz: chcę móc ponownie otworzyć ostatnią zamkniętą kartę za pomocą cmd+ shift+ T.

O ile wiem, nie jest to kwestia utworzenia skrótu klawiaturowego w Preferencjach systemowych, ponieważ Safari nie ma pozycji menu do otwierania ostatnio zamkniętej karty. Jak inaczej mam się tym zająć?

(Mam jeszcze wolne miejsce w bezpłatnej wersji FastScripts , więc byłoby to przydatne, gdyby istniało rozwiązanie AppleScript).

Odpowiedzi:


63

Spróbuj kliknąć ⌘-Z (aby cofnąć).


7
Umysł: zdmuchnięty. Nigdy nie myślałem, że to będzie takie proste.
Hairboat

7
@ AbbyΨ - Od dawna mam teorię na temat „Używania produktu Apple do robienia czegoś, czego nigdy wcześniej nie robiłeś”: ag Wyobraź sobie, że jesteś błyskotliwą osobą z głęboką znajomością technologii i czynników ludzkich. ② Wyobraź sobie, w jaki sposób ta wersja uczyni tę funkcję dostępną dla każdego. ③ Spróbuj cokolwiek przyjdzie ci na myśl. Wynik końcowy: zdumiewające, jak często ten proces działa. Wypróbuj trochę czasu!
Dori,

16
W przeciwieństwie do klawiszy ⌘ + shift + T Chrome , Safari ⌘ + Z może ponownie otworzyć tylko jedną kartę. Aby uzyskać coś więcej niż ostatnią zamkniętą kartę, musisz przejrzeć swoją historię.
drfrogsplat

3
@drfrogsplat @ Dori - To naprawdę sprawia, że ​​zastanawiasz się, który sposób ma większy sens, przypadkowe zamknięcie karty jest oczywiście czymś, co należy cofnąć; ale chociaż mogę tego nie lubić, przeglądarki stały się bardziej platformą niż aplikacją, „cofnięcie” powinno wpłynąć na treść, a nie na samą przeglądarkę. Chociaż w świecie, w którym strony internetowe pozostały stronami, nie próbując być pseudoaplikacjami, metafora Safari miałaby większy sens.
Hawken,

1
@ Hawken, dla mnie wiele kart jest analogicznych do otwierania wielu dokumentów jednocześnie w dowolnej innej aplikacji, takiej jak przeglądarka / edytor tekstu / zdjęć. W Photoshopie, Preview, TextEdit itp. Nie „cofasz” zamykania pliku, ponownie otwierasz najnowszy plik ... który nie jest częścią „łańcucha cofania”. Każdy plik ma swój własny, niezależny łańcuch / historię cofania.
drfrogsplat

13

Jak już wspomniano, + Zdziała tylko dla jednej karty. Jeśli chcesz ponownie otworzyć więcej niż 1 kartę, spróbuj Retab , rozszerzenia Safari typu open source. Możesz dostosować przypisania klawiszy, aby pasowały do ​​stylu Chrome + + T.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

lub możesz pobrać aplikację SafariTabs Istnieje funkcja, która zapisuje karty i można je przywrócić dla każdej sesji. Wymaga zainstalowania SIMBL. Jeszcze tego nie próbowałem.


Witamy w AskDifferent! Zasadniczo lubimy odpowiedzi wyjaśniające, w jaki sposób powiązany element pomoże w tej sytuacji. Idealna odpowiedź połączy oprogramowanie, wyświetli listę funkcji oprogramowania i wyjaśni, w jaki sposób te funkcje pomogą odpowiedzieć na pytanie pierwotnego plakatu.
daviewales

dziękuję za poinformowanie mnie, dlatego obawiałem się, że zostanę oskarżony o „reklamę”. Trochę edytowałem post.
Yannis Dran

W porządku. = DI sądzę, że ogólną ideą jest to, że odpowiedzi są „samodzielne”. Powinieneś być w stanie stwierdzić, czy odpowiedź jest istotna, bez konieczności klikania linku.
daviewales

1
Nawiasem mówiąc, nie jestem pewien, czy ta wtyczka robi dokładnie to , czego chciał OP. Chciał mieć możliwość otwarcia ostatniej zamkniętej karty , ale myślę, że ta wtyczka po prostu włącza opcję otwierania wszystkich kart z poprzedniej sesji , co jest już opcją w Safari 6.
daviewales

1
Ach, Jezu, masz rację ..: s
Yannis Dran


1

Jeśli używasz Keyboard Maestro, możesz emulować zachowanie Chrome (w tym wiele cofnięć) za pomocą wyzwalacza HotKey. Zrobiłem to początkowo. To jest sedno tego.

(Pamiętaj, że tracisz historię w każdej zakładce. Naprawdę tylko w celu odzyskania adresów URL).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.