Jak mogę pobrać Mac OS X El Capitan bez App Store?


11

Zamierzałem zainstalować nową kopię El Capitan na moim dysku USB, ale okazało się, że jest martwy, jest uszkodzony. Wyczyściłem wszystko wcześniej, więc utknąłem na ekranie instalacyjnym.

Jak mogę pobrać nową kopię El Capitan? Jak wiesz, Safari jest fabrycznie zainstalowane. Mam również komputer z systemem Windows, więc jestem otwarty na sugestie.

Oto mój MacBook Air Model: MacBook Air „Core i5” 1.4 13 ”(początek 2014 r.)Istnieje bezpośredni link do pobrania pliku El-Cap.pkg (nie instalatora OSX!), Ale należy go zweryfikować i zhakować na drugim komputerze Mac. Dodaj swój model Mac (np. MacBook Pro na początku 2011 r.).
klanomath

@ fsb, próbowałem tego, ale niestety Safari nie łączy się z Mac App Store. Mówi, że nie może otwierać adresów URL rozpoczynających się od „macappstores:”
salep

Wystarczy uruchomić komputer w trybie odzyskiwania systemu (alt-cmd-R) i zainstalować oryginalny system (Mavericks). Następnie - po zainstalowaniu i skonfigurowaniu Mav - pobierz El Cap.
klanomath

@salep, jestem autorem pytania, które fsb zamieścił w swoim komentarzu (i również napisał odpowiedź) i mogę powiedzieć, że właśnie go przetestowałem ponownie, działa dobrze!
user3439894,

Odpowiedzi:


9

Naprawdę nie można łatwo pobrać aplikacji instalatora OS X El Capitan bez App Store.app. Możesz jednak pobrać surowy (niezweryfikowany) instalator pkg, ale aby go zweryfikować i przekonwertować na legalny OS X Installer.app App Store.app, wymagany jest nowszy system OS X. Więc po prostu pobranie go na system Windows nie pomoże.


Aby rozwiązać problem, po prostu uruchom komputer MacBook Air w trybie odzyskiwania Internetu, przytrzymując go altcmdRpo włączeniu.

W oknie Narzędzia OS X wybierz „Ponownie zainstaluj OS X” (lub podobny), który pobierze i zainstaluje oryginalny OS X, z którym komputer Mac został dostarczony (10.9 Mavericks).

Po skonfigurowaniu systemu otwórz App Store.app i pobierz OS X El Capitan. Jeśli nie kupiłeś go wcześniej, użyj odpowiedzi w Jak pobrać OS X El Capitan z App Store, nawet jeśli nigdy nie został pobrany przed wydaniem macOS Sierra lub zakupem, jest wyszarzony .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.