Wpisz nazwę pliku w oknie dialogowym Otwórz plik


Odpowiedzi:


54

Ponieważ wygląda na to, że próbujesz otworzyć ukryty plik, w otwartym oknie dialogowym naciśnij command+ shift+, .aby wyświetlić ukryte pliki.

Otwórz okno dialogowe


13
Dziękuję Ci. ale tak naprawdę szukam sposobu na zminimalizowanie użycia myszy. i nienawidzę wybierać takich plików
valya

2
Gdy ukryte pliki będą widoczne, możesz wpisać nazwę pliku i zostanie on wybrany. Alternatywnie sugeruję aplikację innej firmy, taką jak LaunchBar.
Graham,

2
Gdy ukryte pliki będą widoczne, powinieneś być w stanie wpisać i wybrać.
CajunLuke

1
wow, to zadziałało! Czy jest jakaś szansa, aby ukryte pliki były wyświetlane domyślnie? a może uzupełnianie tabulatorami na ścieżce plików?
valya

1
@valya nie zastąpi otwartego okna dialogowego, ale możesz go użyć do wysłania plików do Sublime Text. Kiedy chcę otworzyć plik, uderzam w Cmd-Space, aby uruchomić LaunchPada, znajduję plik i wciskam TAB, a następnie wysyłam go do programu i gotowe. To jest zajebiste.
Ian C.

114

Tak. Gdy okno dialogowe Finder jest aktywny typ G, aby otworzyć Go to the folderokno dialogowe wprowadzania bezpośredniego. Możesz wprowadzić ścieżkę do pliku w oknie dialogowym, używając oczekiwanych wyrażeń ścieżki typu Unix: ~dla katalogu domowego, /dla separatora katalogów itp.

Okno dialogowe Przejdź do pliku


2
cześć. To „idź do folderu” i nie zadziała dla plików (próbuję ~/.profile)
valya,

23
Możesz także nacisnąć przycisk „/” lub „~”, aby przejść do menu rozwijanego „Przejdź do folderu:”, rozpoczynając ścieżkę odpowiednio od „/” lub „~”.
joelseph,

1
@valya, że ​​jest do bani. Nie zdawałem sobie sprawy, że nie pozwoli ci wprowadzić dokładnego pliku w oknie dialogowym (sam nie używam go zbyt często). Mam nadzieję, że ktoś ma lepszą odpowiedź.
Ian C.

3
Cmd + V nie działa na „Idź do folderu” podczas kopiowania z webstorma ..
grr

1
Cmd + V nie działa. Ale kliknij prawym przyciskiem myszy -> Wklej działa.
user674669,

1

Naprawdę fajną rzeczą w oknie dialogowym „Idź do folderu” jest to, że automatyczne uzupełnianie działa - wpisz pierwszą parę znaków w nazwie, a następnie TAB, a ona wypełni pozostałe znaki. Jeśli zamiast tego pojawi się błąd (powiedzmy, że zapomniałeś jednej nazwy katalogu na ścieżce), możesz go natychmiast poprawić, zamiast znajdować błąd na końcu. Jedynym znaczącym ograniczeniem jest to, że musisz wpisać ścieżkę bezwzględną, zaczynając od katalogu domowego lub katalogu głównego systemu plików. Nie ma koncepcji bieżącego katalogu, jak w bash.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.