DiskUtility zgłasza „błąd com.apple.disutility 3” na „Operacja nie powiodła się ze statusem 5” na Sierra podczas tworzenia kopii zapasowej obrazu głównego dysku SSD


2

Na MacBooku Air z systemem Sierra próbuję utworzyć kopię zapasową obrazu z mojego głównego dysku SSD na zewnętrzny dysk USB, używając czystego wyłączenia, a następnie podczas uruchamiania: Command-R -> Narzędzie dyskowe.

Zarówno główny dysk SSD, jak i dysk twardy USB przechodzą przez „pierwszą pomoc”.

Nie używam przechowalni plików.

Nie udaje się na końcu (po tym, jak pasek postępu jest całkowicie niebieski).

Moje Google stara się nie zwracać znaczących wyników:

Jedyny wynik to próba stworzenia obrazu ISO z dysku optycznego: https://discussions.apple.com/thread/7663155?start=0&tstart=0

To jest ekran podczas tworzenia kopii zapasowej (przepraszam za nie-PNG: w trybie Command-R nie mogłem znaleźć sposobu na wykonanie odpowiedniego zrzutu ekranu).

Na Retina MacBook Pro z Yosemite działa to doskonale.

Błąd 3, stan 5

Odpowiedzi:


2

Właśnie spotkałem ten sam problem podczas próby wyczyszczenia instalacji Sierra. Miałem ten sam błąd, dopóki nie poprosiłem Narzędzia dyskowego o zamontowanie wewnętrznego dysku SSD. Kiedy to zrobiłem, poprosiłem o hasło do odblokowania dysku. Po odblokowaniu dysku udało mi się utworzyć obraz dysku.


W moim przypadku dysk SSD nie był zaszyfrowany, a główna przyczyna jest nadal niejasna, ale dziękuję za wskazówkę, ponieważ mam nadzieję, że pomoże innym użytkownikom.
Jeroen Wiert Pluimers

1

Po zrobieniu tego w trybie odzyskiwania, a następnie - bez ponownego uruchamiania - otwórz Terminal.app i sprawdź dzienniki, aby zobaczyć, czy coś tam jest napisane, aby wskazać przyczynę błędu.

W terminalu uruchom polecenie, dmesgaby zobaczyć komunikaty jądra. Jeśli występują błędy we / wy dysku, prawdopodobnie jest to przyczyną problemu.

Jeśli nie, możesz spróbować skopiować obraz z terminala, ponieważ prawdopodobnie da to lepsze komunikaty o błędach, gdy wystąpi błąd. Możesz wykonać kopię w następujący sposób:

dd if=/dev/rdisk1 of=/dev/rdisk2 bs=1m

UWAGA: Bardzo ważne jest zastąpienie „rdisk1” i „rdisk2” prawidłowymi numerami dysków dla dysku SSD i dysku twardego USB. Zamień 1 na numer dysku źródłowego (SSD) i 2 na numer dysku docelowego (USB HDD)

OSTRZEŻENIE: Wszystko z dysku twardego USB zostanie usunięte (w tym tablica partycji). Dysk twardy USB będzie zawierać bit-za-bitową kopię dysku SSD. Jeśli chcesz skopiować do pliku obrazu zamiast kopiować obraz bezpośrednio na dysk, zamień „of = / dev / rdisk2” na „of = / Volumes / USBHDD / myimage.img”.

Numery dysków można znaleźć w Narzędziu dyskowym, otwierając informacje (Cmd-i).

Polecenie zostanie uruchomione bez podawania informacji o postępie podczas kopiowania, z wyjątkiem wszelkich napotkanych błędów.


Powinieneś dodać, że każda zawartość dysku zewnętrznego zostanie skasowana, a wynik nie będzie ani obrazem, ani czymkolwiek bootowalnym, ani legalnym dyskiem / woluminem, jeśli wybierzesz wolumin logiczny (prawdopodobnie dysk1 lub dysk2 z dyskiem0 = SSD)
klanomath

Dzięki. Nie zdawałem sobie sprawy, że jest tam terminal. Aplikacja też tam. Spróbuję twoich sugestii po lądowaniu lotu transatlantyckiego. Dysk twardy USB ma również kopię zapasową wehikułu czasu, więc jeśli wszystko inne zawiedzie, dd do pliku. Ostatecznym celem jest migracja tego komputera do 13-calowego MacBooka Retina, więc mogę dostać kabel Thunderbolt i użyć go do kopiowania.
Zgłosę

@klanomath Masz rację - dodam ostrzeżenie, że wszystko zostało usunięte. Jednak wynikiem jest kopia obrazu - tzn. Dysk twardy USB będzie zawierał bit po bicie, co było na dysku SSD. Używam tej metody przez cały czas, aby skopiować zawartość dysku, gdy chcę wymienić dysk na komputerze, więc dysk można uruchomić, jeśli skopiujesz go na inny komputer Mac lub zamienisz dysk i skopiujesz zawartość z powrotem na oryginalny komputer Mac.
jksoegaard

Do migracji użyłem Carbon Copy Cloner. Skarżył się na jeden odcinek iTunesU, który gra dobrze w iTunes przed i po migracji. Naprawdę fajną rzeczą w CCC jest to, że tworzy rzadki obraz, który Finder może natychmiast zamontować zamiast godzinnej weryfikacji .dmg pliku .dmg tylko do odczytu, który tworzy Narzędzie dyskowe. Czas na to wypróbuję dmesg później, kiedy wrócimy z wakacji.
Jeroen Wiert Pluimers

Użyłem dd do zapisania obrazów Linuksa na dysku USB, jako dysku startowego, ale nigdy nie użyłem dd do wykonania kopii zapasowej dysku HD, chociaż mam zamiar to zrobić. Do czego służy argument „bs = m1”?
mannyglover

0

Miałem ten sam problem, dopóki nie zorientowałem się, że musisz odinstalować partycję „Macintosh HD” przed utworzeniem obrazu. Spowoduje to utworzenie obrazu zawierającego partycję Recovery HD. wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy byłeś w command-Rtrybie odzyskiwania?
Jeroen Wiert Pluimers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.