Jak zmaksymalizować okna?


59

W przeciwieństwie do systemu Windows nie można zmaksymalizować okna w komputerze Mac za pomocą kliknięcia przycisku. Mały zielony przycisk (+) obok czerwonych i żółtych przycisków po lewej stronie okna robi czasem dziwne rzeczy po kliknięciu i nie wykonuje oczekiwanych operacji.

Jak w pełni zmaksymalizować okno na komputerze Mac?


12
W systemie Mac OS (wszystkie iteracje) okna maksymalizują logiczny rozmiar oglądanej zawartości, a nie wielkość całego ekranu. Niektórzy twierdzą, że zachowanie systemu Windows przy maksymalizacji do rozmiaru ekranu było po prostu tandetną i kiepską kopią zachowania Mac OS. Tak czy inaczej, technologia nie jest doskonała, ale powinna pomóc wyjaśnić większość tego, co widzisz po naciśnięciu przycisku Maksymalizuj.
Philip Regan

6
Wada logiki polega na tym, że niezależnie od „rozmiaru logicznego”, dla którego kodowana jest aplikacja, jest ona całkowicie subiektywna. Osobiście uważam, że bardzo duże okna wyszukiwarki są bardziej wydajne, ponieważ widzę większość mojej hierarchii folderów bez konieczności przewijania czasu. Inni mogą uznać, że posiadanie bardzo małych okien jest lepsze.
BryanH

Gordon, próbowałem tego skrótu na MacPro z systemem Yosemite, ale kombinacja klawiszy nic nie dała w Excelu. Problem z programami Excel i Yosemite polega na tym, że kliknięcie zielonego przycisku w programie Excel powoduje, że okno jest pełne, a przy tym przyciski zmiany rozmiaru / minimalizacji wyświetlania znikają u góry okna! Co gorsza, nie można przeciągać z prawego dolnego rogu, aby zmienić rozmiar. Jedynym sposobem na ponowne zmniejszenie okna jest naciśnięcie klawisza Escape lub F11, który pokazuje pulpit. Dla większości użytkowników nie jest to oczywiste. Aby naprawić ten problem, należy naprawić Yosemite !!!

Odpowiedzi:


48

W Yosemite:

 • Kliknij dwukrotnie górny pasek okna (jak w MS Windows)

lub

 • Option-kliknij zieloną kropkę w lewym górnym rogu.

W starszych wersjach systemu OS X: kliknij klawisz Shift zielony (+)


7
Widocznie kliknięcie klawisza Shift na zielono (+) nie ma żadnego wpływu na pełne maksymalizowanie aplikacji. Czy jesteś pewien, że to działa?
JFW,

10
@JFW zależy od tego, czy aplikacja została do tego zaprogramowana. Na przykład Google Chrome z tym współpracuje. Finder, iTunes i Safari nie. Zanim ktokolwiek to powie, TextEdit i Terminal domyślnie wyświetlają pełny ekran bez <kbd> shift </kbd>. Podsumowując, nie jest to dobra odpowiedź, ponieważ nie jest wystarczająco standaryzowana za pomocą aplikacji.
cregox

2
Och, wow. Używam OSX od sześciu lat. I nigdy tego nie nowego ...
gentmatt

Możesz także spróbować kliknąć Option. Wierzę, że to działa w iTunes
Redandwhite

Nie maksymalizuje to okna do pełnego ekranu. Rozmiar okna jest zależny od zawartości, której zwykle prawie się nie chce. Rzeczywiście większość moich aplikacji ma dynamiczną szerokość (przeglądarka jest pierwszą, która przychodzi mi do głowy)
Pierre de LESPINAY

34

Pobierz i korzystaj z RightZoom . Zastępuje zielony przycisk plus (powiększenia) i działa jak maksymalizacja systemu Windows. Możesz dodać go do elementów logowania na koncie użytkownika, aby uruchamiał się przy każdym uruchomieniu systemu OS X.

alternatywny tekst


czy można go odinstalować? powróci do „normalnego zachowania?”
Asaf

1
jeśli nie uruchomisz, zielony + zachowuje się domyślnie bez potrzeby odinstalowywania.
Am1rr3zA,

byłoby to idealne, gdyby zostało przypisane do shift + kliknięcie.
cregox

2
Najlepsza odpowiedź IMO. Ponieważ druga zaakceptowana odpowiedź działa tylko z niektórymi aplikacjami, jest to najlepsze rozwiązanie!
daviesgeek,

„jak Windows” możesz powiedzieć wszystkim innym menedżerom okien systemu operacyjnego
Pierre de LESPINAY

9

BetterTouchTool, jeśli masz MacBooka Pro z klawiaturą wielodotykową (założę się, że tak), pozwala przypisać coś takiego jak maksymalizacja stylu Windows do górnej środkowej części touchpada. Ale nie musisz go tak używać, ponieważ ma funkcję typu AeroSnap, w której możesz po prostu przeciągnąć okno na górę ekranu i naprawdę się zmaksymalizować, a także przeciągnięcie go w lewo / prawo spowoduje okno zajmuje lewą / prawą stronę ekranu.

Uważam, że wersja na komputery Mac maksymalizacji jest niezadowalająca w przypadku stron takich jak xcode. A betterTouchTool ma wiele dobrych funkcji.


1
+1 dla BetterTouchTool - w ten sposób maksymalizuję także okna na Macu.
Anonimowy

7

Korzystam z niedrogiej aplikacji Cinch z napromieniowanego oprogramowania. Ilekroć muszę zmaksymalizować okno, po prostu przeciągam je z paska tytułu na górę ekranu, a Cinch dba o zmianę jego rozmiaru. Jeśli muszę zmaksymalizować, po prostu przesuwam go nieco z jego pozycji i przywracany jest do poprzedniego stanu. Chciałbym, żeby istniał jakiś sposób (automatycznie) bez dodatkowych aplikacji, dostarczany z domyślnym systemem, ale nie wiem o tym.


1
Cinch naprawdę jest fajny!
Christian Casutt

5

Mac OS X nie ma przycisku maksymalizacji okien, zamiast tego należy przeciągnąć prawy dolny róg okna, aby zmienić jego rozmiar do preferowanego rozmiaru.

Tymczasem zielony przycisk plus w lewym górnym rogu zmienia rozmiar okna, tak aby pasowało do zawartości tego okna.


5

Używam Spectacle . To bezpłatne i otwarte oprogramowanie. Domyślny skrót klawiszowy do maksymalizacji okien to + F.


To musiało się zmienić w późniejszych wersjach. Spektakl przechodzi teraz na pełny ekran, a nie zmaksymalizowany.
worc

a teraz to się zmieniło. domyślny „pełny ekran” command+option+ffaktycznie maksymalizuje okno. to była dla mnie poprawna odpowiedź na kilka ostatnich wersji OSX.
worc

4

W tym celu używam Mooma , również do przestawiania i przenoszenia okien między monitorami. Zasadniczo otrzymujesz to samo zarządzanie oknami za pomocą klawiatury, co użytkownicy Windows 7, tylko o wiele bardziej konfigurowalne.

Mam to ustawione tak, że Ctrl + CMD + Left umieszcza okno po lewej stronie bieżącego ekranu, Ctrl + CMD + prawo po prawej stronie, + Ctrl + CMD + W dół do następnego z moich obecnych monitorów, a na koniec Ctrl + CMD + Aż do zmieszania okna. To sprawia, że ​​dość szybkie i eleganckie kombinacje pracy (dwa okna obok siebie dla porównania? 1 sekunda, gotowe :))


3

Przesuwam okno do lewej górnej krawędzi ekranu i przeciągam uchwyt zmiany rozmiaru w prawym dolnym rogu okna do prawej dolnej krawędzi ekranu.

Nie muszę tego robić zbyt często, ponieważ okna zdają się pamiętać, w jakim były rozmiarze.


3

Przypisałem ten skrypt ⌥⌘M. Nie działa jednak ze wszystkimi oknami ani z wieloma wyświetlaczami.

tell application "Finder" to set {0, 0, dtw, dth} to bounds of window of desktop
try
  tell application (path to frontmost application as text)
    if name is in {"Terminal"} then
      error
    else
      set bounds of window 1 to {0, 22, dtw, dth}
    end if
  end tell
on error
  tell application "System Events" to tell (process 1 where it is frontmost)
    try
      click (button 1 of window 1 where subrole is "AXZoomButton")
    end try
  end tell
end try

2

W przypadku wielu aplikacji (Safari, Mail, Terminal, ...) wystarczy kliknąć klawisz +, aby zmaksymalizować okno.


Naprawdę nie działa - Ma taki sam efekt, jak normalne kliknięcie przycisku +.
JFW,

2

Naciskając Alt, przeciągnij róg okna do odpowiedniego rogu ekranu. Rozwija okno we wszystkich kierunkach, dopóki okno nie zajmie pełnego ekranu.

Jest to prosty sposób na zrobienie tego bez konieczności pobierania żadnych dodatkowych programów wbudowanych bezpośrednio w system operacyjny, choć może to być nieco bardziej nużące. Działa dla wszystkich okien, których rozmiar można zmienić, w przeciwieństwie do niektórych innych rozwiązań, które działają dla określonych aplikacji.


1
Łał. Nie miałem pojęcia, że ​​ta funkcja istnieje.
tubedogg


1

W nowszych wersjach systemu OS X (10.7+) kliknij wprowadź opis zdjęcia tutajikonę pełnego ekranu w prawym górnym rogu okna aplikacji.


2
To pełny ekran, nie zmaksymalizowany.
worc

@worc jaka jest różnica -Maksymalizacja systemu Windows powoduje, że okno aplikacji obejmuje cały ekran
user151019

3
Przycisk pełnego ekranu usuwa pasek zadań i stację dokującą.
worc

1

Jeśli korzystasz z systemu macOS Sierra, możesz to zrobić: przytrzymaj Altprzycisk i kliknij dwukrotnie lewy dolny róg (lub dowolny inny róg) ekranu, aby okno zajęło maksymalną ilość miejsca po przejściu do trybu pełnoekranowego.


0

Użycie Alt-Click na zielonym (+) maksymalizuje większość okien. Ale jeśli to również nie pasuje do twoich życzeń, możesz użyć rozmiaru wtyczki .


0

Ignorując klawisze meta, użycie zielonego przycisku jest zminimalizowane.

Możesz zdefiniować skrót dla funkcji Zoom, aby przełączać pomiędzy Maksymalizuj i Normalizuj.

 1. Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty> Skróty do aplikacji
 2. Jeśli nie widzisz skrótu Zoom, kliknij przycisk +
 3. Wpisz Zoom w polu Tytuł menu i kombinację klawiszy skrótu (np. ⇧⌘M)
 4. Kliknij Dodaj, aby zapisać skrót.

Teraz kombinacja ⇧⌘M powinna przełączać bieżące okno pomiędzy Maksymalizuj i Normalizuj.


0

W poprzedniej wersji OS X Shiftdziałała opcja + Click.

Obecnie w Yosemite, jeśli nie zmieniłeś domyślnego zachowania, zielony przycisk jest ustawiony na tryb pełnoekranowy, nie maksymalizuj, więc teraz skrót to:

Opt+ Shift+ Kliknięcie zielonego plusa ( +)


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.