Zepsułem mój nowy MacBook Pro (z paskiem dotykowym) w ten sposób, czy muszę go naprawić?


10

Nie jestem pewien, czy to dobre pytanie dla tego miejsca. Ale nadal chciałbym spróbować. W każdym razie jest to „pytanie Apple”. Jeśli nie jest to dobre miejsce, mam nadzieję, że ktoś może mi powiedzieć, gdzie mam iść.

Oto moje pytanie:

Zepsułem nowy MBP (wersja 2016 z panelem dotykowym) w następujący sposób:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oto zdjęcie wysokiej jakości:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy muszę go naprawić?

Mieszkam w miejscu daleko od Apple Store w mieście, dlatego chciałbym uzyskać pomoc online przed podjęciem decyzji o jeździe do centrum.

Bardzo dziękuję za wszelkiego rodzaju wskazówki.


8
Ugh - nie potrafię sobie wyobrazić, jak to sprawiło, że się poczułeś - jestem trochę zdenerwowany, patrząc na nowy sprzęt z tym pęknięciem, ale wygląda na to, że nie uszkodziłeś faktycznej obudowy wyświetlacza i jest to czysto kosmetyczne pokrycie, które było uszkodzony.
bmike

Apple NIE pokryje, w ramach standardowej gwarancji, przypadkowych szkód, które spowodowałeś! Będziesz musiał zapłacić za naprawę! Przed przystąpieniem do naprawy upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową danych.
user3439894

Jeśli masz ochotę na przygodę, prawdopodobnie możesz samodzielnie wykonać naprawę. Zakładam, że samą ramkę ekranu można uzyskać dość tanio w serwisie eBay - wystarczy zainstalować w niej panel wyświetlacza.
André Borie

1
@ AndréBorie problem polega na tym, że cały zespół jest laminowany i przyklejony, ponieważ teoretycznie zapewnia on schludny i mocny montaż dla tak cienkiego ekranu. Wymiana dowolnego z nich będzie bardzo trudna i dlatego większość miejsc naprawy (i Apple) zastępuje cały zestaw ekranu.
John Keates,

1
Apple może nie zapłacić, ale jest to poważna wada inżynieryjna. Powinna była zostać złapana przez QC. Pokryłem zniszczony obszar taśmą klejącą, aby nie dopuścić do narastania pęknięć i aby przypomnieć mi o tandetnej pracy Apple na drogim produkcie.
Wayfaring Stranger,

Odpowiedzi:


17

Z pewnością nie musisz go naprawiać, chyba że nie możesz korzystać z urządzenia. Jest to niewielkie zagrożenie bezpieczeństwa, dopóki nie zawiera się potłuczonego szkła, ale grawitacja lub wykałaczka usuwają wszelkie fragmenty, a następnie pewna przezroczysta taśma powinna sobie z tym poradzić. Jeśli chcesz położyć małą czarną taśmę elektryczną na aluminiowym środku, a następnie użyj cienkiej przezroczystej taśmy, aby powierzchnia była gładka - to byłaby łatka na poziomie zaawansowanym, którą poleciłbym.

Ani roczna gwarancja, ani przedłużenie / rozszerzenie gwarancji AppleCare nie mają na celu pokrycia tego rodzaju szkód, ale nadal dzwoniłbym do wsparcia Apple przez telefon lub Internet, jeśli nie będziesz w okolicy sklepu w następnym tygodniu . Zapytaj Apple, jakie masz możliwości, ale bądź przygotowany, jeśli nie zaoferują oni zapłaty za naprawę szkody.

Po otrzymaniu oferty (zakładając, że nie jest ona objęta), sprawdź swoją formę płatności. Wiele amerykańskich kart kredytowych jest wyposażonych w ochronę przed wypadkami przy nowych zakupach - możesz zostać objęty jakąś ochroną / ubezpieczeniem, aby zapłacić za wszelkie koszty, które Apple może naliczyć za naprawę.

W tym momencie możesz ponownie odwiedzić stronę, jeśli nie masz nic przeciwko pokryciu jej taśmą i dowiedzieć się, jakie masz opcje, jeśli pęknięcia się rozprzestrzeniają lub zawiasy zostały uszkodzone, gdy ciśnienie narastało, zanim szkło uległo i pękło. Nie sądzę, żeby tak było, ponieważ twoje zdjęcia pokazują, że szkło nie miało podkładu w miejscu, w którym został umieszczony przedmiot, i nie ma żadnych dowodów deformacji na aluminium - więc może to być ups, z którymi możesz żyć, jeśli nie chcesz zapłacić za naprawę nowego wyświetlacza, a wszystko inne działa poprawnie. Wszystko wskazuje na to, że jest to uszkodzenie kosmetyczne i można je na tyle dobrze załatać, aby nie dopuścić do przedostania się kurzu do obudowy wyświetlacza, jeśli istnieje nawet ścieżka od dolnej pokrywy do głównej przestrzeni wyświetlacza.


2
Bardzo dziękuję za tak szczegółową odpowiedź. Właśnie do nich zadzwoniłem, a oni powiedzieli mi, że tego rodzaju obrażenia fizyczne nie są objęte ochroną Apple Care. Nie sądzę, żeby był jakiś problem z bezpieczeństwem, ale martwię się, czy ta „dziura” spowodowałaby dostanie się pyłu i rozbicie ekranu. W każdym razie uważam, że należy nałożyć czystą taśmę. Dziękuję bardzo.
AGamePlayer

2
Ochrona karty kredytowej jest przeznaczona na wady lub awarie producenta, a nie na zaniedbania takie jak ten
smci

2
@smci Niektóre karty kredytowe pokrywają przypadkowe uszkodzenia, utratę, kradzież itp., przynajmniej do określonych limitów. Niektórzy nie. Warto sprawdzić, czy obowiązują warunki.
Zach Lipton

2
Ponadto niektóre polisy ubezpieczenia domu obejmują również przypadkowe szkody. Kilka lat temu wymieniłem w ten sposób cały MacBook Pro (znacznie poza gwarancją) (i dali mi nawet możliwość zapłaty różnicy za model o najwyższej specyfikacji).
Monomeeth

1
Przypadkowe to jedno, a zaniedbanie to drugie.
smci

4

Spróbowałbym dotrzeć do sklepu Apple Store przed upływem 1 roku gwarancji AppleCare.

Ale nie musisz tego naprawiać. Znam kogoś, kto nałożył kawałek taśmy klejącej na pęknięty szklany touchpad i nadal korzysta z komputera.

Przynajmniej przykleiłbym to taśmą, aby pęknięcia były trudniejsze do rozszerzenia.


Dzięki. Nie do końca pamiętam, czy kupiłem roczny AppleCare. Czy jest jakieś miejsce, w którym mogę to potwierdzić?
AGamePlayer

1
Przejdź na tę stronę Apple, aby uzyskać informacje na temat AppleCare. Będziesz potrzebował numeru seryjnego urządzenia.
IconDaemon

^ sprawdź tam, ale myślę, że każdy komputer ma 1 rok, a ty musisz kupić 3 lata. Może różni się to w zależności od kraju.
dwightk

To naprawdę nie ma znaczenia - powinieneś jak najszybciej dostarczyć go do Apple. Ani gwarancja, ani AppleCare nie są przeznaczone na pokrycie szkód kosmetycznych lub fizycznych ze źródła zewnętrznego. Apple nadal może współczuć lub zaoferować pokrycie naprawy, więc im wcześniej pójdziesz i tym bardziej będziesz pokorny - tym większa szansa, że ​​empatia będzie miała szansę zastąpić „CO NIE JEST OBJĘTE NINIEJSZĄ GWARANCJĄ?” odcinek gwarancją sprzętową na apple.com/legal/warranty/products
bmike

1
@ DaG masz rację, Humble to zły termin na to, co miałem na myśli. Grzeczny, cierpliwy, poproś o zrozumienie opcji, do czego dążyłem. Osobiście nie prosiłbym Apple o zapłacenie za naprawę i prosiłbym o zrozumienie ryzyka, że ​​pozwolę mu przejść bez przygotowania po otrzymaniu oferty.
bmike

4

To szklana pokrywa, a nie rzeczywisty ekran. Na dole ekran nie znajduje się za szybą, ponieważ na złącza potrzebne jest miejsce.

Prawdopodobnie szkło nie pęka i do środka dostanie się bardzo mało pyłu. Pył nie zaszkodzi ekranowi. Ale przykrycie go taśmą nadal byłoby dobrą praktyką.

Samo szkło nie jest bardzo drogie, ale nie zawracam sobie głowy jego wymianą. Koszt robocizny jest większy niż koszt szkła, a wymiana nigdy nie jest lepsza niż w przypadku oryginalnej instalacji.

Jeśli musisz wymienić ekran, to idź dalej i wymień szybę w tym czasie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.