Jakie są kroki, aby przenieść iPhone'a na inną osobę?


9

Widziałem kilka postów na temat ogólnego procesu przekazywania starego iPhone'a komuś innemu, ale są pewne szczegóły, o których nie wiem. Na początek mam następujący scenariusz:

 • Osoba A: iPhone 4
 • Osoba B: iPhone 3G
 • Osoba C: (głupi telefon; brak abonamentu)

Chciałbym skończyć z:

 • Osoba A: iPhone 4S
 • Osoba B: iPhone 4 (od A)
 • Osoba C: iPhone 3G (od B; nowy plan danych)

Czy ktoś może poprowadzić mnie przez kroki związane z realizacją? Wszyscy zaangażowani mają konta MobileMe i komputery Mac, a 4S prawdopodobnie zostanie zakupiony początkowo dla Osoby A. Ci, którzy zaczynają od iPhone'ów, mają pełną kopię zapasową i są szyfrowani oraz chronieni hasłem (więc hasła zostaną przeniesione).


Uwaga: jest to w szczególności pytanie o to, co mogę zrobić samemu, bez wchodzenia do sklepu przewoźnika (AT&T).

Odpowiedzi:


7

Istnieją tutaj dwa osobne problemy:

1. Przesyłanie planów danych

Najlepiej jest to załatwić bezpośrednio przez swojego przewoźnika, jak zauważa CajunLuke. W przypadku osoby A powinna jednak działać prosta zamiana karty SIM, w przypadku osoby B konieczne będzie zmniejszenie karty SIM 3G do rozmiaru karty micro-SIM, aby zmieściła się w telefonie iPhone 4. I prawdopodobnie można zamienić kartę SIM z dumbfonu na 3G i dodaj odpowiednie konta danych do konta. Nadal skontaktuj się z operatorem, aby uniknąć bólu głowy.

2. Przesyłanie kopii zapasowych między iPhone'ami

To jest całkiem proste. Wygląda na to, że użytkownicy iPhone'ów mają już ich kopie zapasowe, więc jesteś tam przez większość czasu. Wykonaj ostatnią kopię zapasową i upewnij się, że pamiętają hasła.

Zacznę od 4S, ponieważ i tak to czysty telefon. Po podłączeniu go do iTunes i aktywacji, powinien zapytać, czy chcesz skonfigurować go jako nowego iPhone'a, czy przywrócić go z kopii zapasowej. Jeśli nie, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy iPhone'a na liście źródeł iTunes i wybierz Przywróć z kopii zapasowej . Sprawdź, czy wszystko wydaje się być prawidłowe przez telefon, a potem możesz zacząć.

Aby skonfigurować iPhone'a 4, zacznij od wyczyszczenia go w czystości (dlatego najpierw chcesz zrobić 4S, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, nadal masz dane na 4). Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj i wybierz Usuń całą zawartość i ustawienia . Musisz użyć kodu telefonu, jeśli go używasz. Po zakończeniu czyszczenia podłącz go do komputera Osoby B i skonfiguruj za pomocą iTunes, tak jak w przypadku 4S, ale używając kopii zapasowej z 3G Osoby B.

Aby skonfigurować 3G, powtórz powyższy proces czyszczenia, ale skonfiguruj jako nowy telefon w iTunes dla osoby C. Jeśli dumbphone ma funkcję synchronizacji Bluetooth, możesz spróbować przenieść kontakty do komputera w ten sposób za pomocą iSync i książki adresowej ( zwróć uwagę, że Lion nie obejmuje już programu iSync, będziesz potrzebować maszyny w wersji 10.6 lub starszej). Alternatywnie, jeśli telefon przechowuje kontakty na karcie SIM lub ma opcję ich skopiowania, możesz zaimportować kontakty z karty SIM na iPhonie, przechodząc do opcji Poczta, Kontakty, Kalendarze w Ustawieniach i wybierając opcję Importuj kontakty z karty SIM .

Apple ma dobry artykuł KB opisujący wszelkie dodatkowe informacje, które możesz chcieć znaleźć tutaj .


Wygląda więc na to, że minimalne kroki to: (1) zdobądź nowy telefon dla C (który będzie wyposażony w kartę SIM i uruchom abonament na numer C); (2) wykonaj nową kopię zapasową A 4, następnie weź istniejącą kartę SIM A i włóż ją do nowej 4S, i przywróć z kopii zapasowej 4S, a następnie wyczyść 4; (3) poproś B o wykonanie nowej kopii zapasowej; (4) poproś B&C o przejście do sklepu AT&T, w którym C może włożyć nową kartę SIM do 3G, a B może włożyć kartę SIM do 4; (4) przywróć B do 4 z kopii zapasowej 3G, a następnie wyczyść 3G; (5) Niech C zsynchronizuje swoje dane ze swojego Maca z 3G. Nie można wykonać kroku (4) w domu z powodu niezgodnych kart SIM. Wszystko dobrze?
orome

Możesz samodzielnie wyciąć standardową kartę SIM z 3G na micro-SIM. To tylko przycinanie plastiku: chris.gg/2010/06/… Nie wiem, czy dostaniesz nową kartę SIM z 4S przeznaczoną dla istniejącego konta. Naprawdę powinieneś po prostu zadzwonić do AT&T i zapytać.
robmathers,

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę kwalifikowalność, nowy 4S zostanie zakupiony za A, więc C naprawdę będzie musiał iść do AT&T, aby uzyskać nową kartę SIM.
orome

2

Zakładam, że dwa istniejące iPhone'y i ich karty SIM również pochodzą z AT&T. Następnie możesz wykonać następujące czynności:

 • Upewnij się, że istniejące telefony są kopie zapasowe w iTunes
 • Kup iPhone'a 4S z nowym abonamentem (inaczej karta SIM)
 • Daj nową kartę SIM C
 • Wyjmij pozostałe dwie karty SIM, pozostaną one u osoby, która je teraz ma
 • Oddaj telefony nowemu właścicielowi
 • A może zarejestrować telefon w iTunes i zostanie wyświetlony monit o przywrócenie z kopii zapasowej
 • B może zresetować telefon w iTunes, a następnie zostanie wyświetlony monit o przywrócenie
 • C można zresetować również w iTunes

Jak będą działały numery telefonów w tej procedurze. Czy A nadal będzie miał oryginalny numer A; B B itp.?
orome

Numery telefonów pozostają na karcie SIM, więc tak. Jeśli chcesz, aby osoba C zachowała również swój numer telefonu, być może będziesz musiał skontaktować się z AT&T w celu przeniesienia go z istniejącego planu.
nohillside

1

Jeśli wszyscy są na tym samym operatorze, zebranie wszystkich posiadaczy kont wraz z iPhone'ami i udanie się do sklepu przewoźnika byłoby prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Tamtejsi pracownicy najlepiej wiedzieliby, jak poradzić sobie z takim przeniesieniem.


Wolę po prostu zamówić telefon od Apple, a resztę zrobić sam. Jakie byłyby kroki, aby to zrobić w ten sposób?
orome

Wygląda więc bardziej na to, że muszę to zrobić, aby upewnić się, że wszystko działa. Więc (1) włączam nowy telefon dla C, (2) upewniam się, że wszyscy robią nową kopię zapasową, (3) idę do sklepu AT&T i każę im uporządkować karty SIM i numery oraz aktywować telefony, (4) idź dom i przywrócić do nowych telefonów z kopii zapasowych?
orome

Aha, a my naprawdę wszyscy musimy iść? Czy tylko jedna „upoważniona” osoba może to wszystko zrobić?
orome,

@raxacoricofallapatorius Telefony GSM nie wymagają aktywacji. Po to jest karta SIM. Tylko telefony CDMA w sieci CDMA wymagają rejestracji (aktywacji).

@raxacoricofallapatorius Jeśli są na wielu kontach, będziesz potrzebować osoby, której nazwisko znajduje się na koncie, aby tam być (lub w inny sposób można się z nimi skontaktować). Jeśli jest tylko jeden właściciel konta, tylko ta osoba musi tam być.
Cajunluke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.