Jak sprawdzić, czy obraz dysku (.sparseimage) jest zaszyfrowany?


13

Czy istnieje sposób na potwierdzenie, że obraz jest zaszyfrowany? Kiedy wybieram „Uzyskaj informacje” w Finderze, nic nie ujawnia, a kiedy korzystam z narzędzia dyskowego, nie widzę też informacji.

Wiem, że mógłbym spróbować zainstalować go na innym komputerze i sprawdzić, czy muszę użyć hasła, ale szukam czystego sposobu, aby OSX powiedział mi, że jest zaszyfrowany.

Odpowiedzi:


8

Oto kilka sposobów sprawdzenia. Ostatni działa tylko w Lionie. Trzeci jest prawdopodobnie najłatwiejszy, jeśli nie masz problemów z korzystaniem z terminalu.


Zablokuj wszystkie breloki

Szybkim sposobem sprawdzenia jest otwarcie Dostępu do pęku kluczy (znajduje się w / Aplikacje / Narzędzia /), wybierz Plik> Zablokuj wszystkie pęki kluczy, a następnie spróbuj zamontować obraz dysku.

Jeśli jest zaszyfrowany, powinieneś otrzymać wiadomość podobną do

diskimages-helper chce użyć pęku kluczy „login”

i zostaniesz poproszony o podanie hasła pęku kluczy (takie samo jak hasło logowania do OS X). Jeśli nie jest zaszyfrowany, po prostu się zamontuje.


Wyszukaj login Brelok

Zamiast blokować wszystkie pęki kluczy, możesz zamiast tego wyszukać obraz dysku w pęku kluczy do logowania: Wybierz pęku kluczy do logowania, a następnie wpisz nazwę pliku .sparseimage w polu wyszukiwania.

Jeśli jednak nazwa .sparseimage została zmieniona od czasu jej utworzenia, nie pojawi się w pęku kluczy logowania z nową nazwą.

Jeśli nie możesz znaleźć obrazu dysku, możesz spróbować metody Blokuj wszystkie pęki kluczy powyżej lub metody Terminal poniżej.


Polecenie terminalu

Możesz wprowadzić następujące polecenie, aby sprawdzić, czy obraz dysku jest zaszyfrowany:

hdiutil imageinfo /path/to/image | grep Encryption

Zamień na /path/to/imageścieżkę do obrazu dysku. Jeśli obraz dysku jest zaszyfrowany, polecenie zwróci coś takiego:

     Encryption: AES-128

Jeśli nie jest zaszyfrowany, w ogóle nic nie pokaże.


Użyj narzędzia dyskowego w programie Lion

Narzędzie dyskowe, nowe w Lion, pokazuje teraz, czy obraz dysku jest zaszyfrowany.

  1. Odmontuj obraz dysku, jeśli jest zamontowany.

  2. Otwórz Narzędzie dyskowe i przeciągnij plik .sparseimage na listę urządzeń po lewej stronie okna Narzędzia dyskowego.

  3. Wybierz .sparseimage z listy urządzeń i spójrz na obszar informacyjny w dolnej części okna. Jeśli dysk jest zaszyfrowany, zostanie to zaznaczone w „Statusie zapisu dysku”.


11

z wiersza poleceń możesz użyć „ hdiutil isencrypted {image-name}”.

bash-3.2$ hdiutil isencrypted unencrypted.sparseimage
encrypted: NO
bash-3.2$ hdiutil isencrypted encrypted.sparseimage
encrypted: YES
blocksize: 512
uuid: FC3C26ED-3056-4F98-8248-DD2F16B39357
private-key-count: 0
passphrase-count: 1
max-key-count: 1
version: 2
bash-3.2$

:-) Pokonałeś mnie o kilka sekund tutaj ...
nohillside

3

hdiutil isencrypted <image-name> da rade.

Ze strony podręcznika użytkownika hdiutil (1):

isencrypted image: wydrukuj linię wskazującą, czy obraz jest zaszyfrowany. Jeśli tak, drukowane są dodatkowe szczegóły.


0

Próbowałem tego z Mavericks. Zaskakująco trudno było stwierdzić, czy mój obraz dysku był naprawdę zaszyfrowany, czy po prostu miał taką samą nazwę jak obraz, który był wcześniej zaszyfrowany.

Tak długo, jak został zamontowany jeden raz, Narzędzie dyskowe nie pokazywało go jako zaszyfrowanego. Blokowanie dostępu do pęku kluczy nie pomogło, to tak, jakby OS X buforował klucze szyfrujące.

Musiałem odmontować obraz, usunąć wszystkie odniesienia w pęku kluczy, a następnie spróbować go zamontować. Potem zostałem poproszony o hasło.

Gdy jest w stanie, w którym Mavericks prosi o hasło, narzędzie dyskowe DID pokazuje plik obrazu (niezamontowany obraz) jako „Niezamontowany, zaszyfrowany”.

Jeśli najpierw zsiądziesz i zechcesz użyć terminala, to jak zauważyli Patrix i Stephen, hdiutil isencrypted {image-name} współpracuje z Mavericks.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.