Dlaczego niektóre kopie zapasowe są szare, a inne fioletowe w Time Machine in Lion?


12

Uruchomiłem Time Machine po raz pierwszy w Lionie (wiesz, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie) i zauważyłem coś dziwnego - na osi czasu po prawej stronie ekranu niektóre kopie zapasowe były fioletowe, a inne szare. Nie było dla mnie wyraźnej różnicy między purpurą a szarością, ale mam wrażenie, że brakuje mi czegoś oczywistego.

Idź idź obraz pionowy!

Odpowiedzi:


13

Niedawno też to zauważyłem i odkryłem ten artykuł Apple KB: OS X Lion: „Lokalne migawki” Time Machine na przenośnych komputerach Mac

Po wejściu do przeglądarki Time Machine (służącej do przywracania danych) na osi czasu pojawią się lokalne migawki wraz ze zwykłymi kopiami zapasowymi wyróżnionymi różnymi kolorami. Szare znaczniki reprezentują lokalne migawki, a różowe znaczniki reprezentują kopie zapasowe przechowywane na zewnętrznym dysku kopii zapasowej lub Time Capsule. Uwaga: Różowe znaczniki zostaną przyciemnione, jeśli komputer przenośny nie jest podłączony do zewnętrznego dysku kopii zapasowej lub Time Capsule.

Podkreśl moje.


Nie miałem pojęcia, że ​​Time Machine również przechowuje lokalne kopie zapasowe. Chyba zrobić nauczyć się czegoś nowego każdego dnia. :)
Kevin Yap,

2
@KevinY Lokalne kopie zapasowe są nowe w Loin. Jest to przydatne, jeśli masz komputer MacBook Pro, ponieważ tworzy on kopie zapasowe lokalnie w trybie offline, a gdy zobaczy urządzenie do tworzenia kopii zapasowych, wykonuje aktualizację delta. Poprawił szybkość tworzenia kopii zapasowych w moim domu o prawie 100%.
BinaryMisfit,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.