Jakieś narzędzie, aby powiedzieć mi dokładną wartość koloru w punkcie na obrazie PNG?


10

Chcę uzyskać dokładną wartość koloru (RGB, HSB lub dowolną inną wartość przestrzeni kolorów, którą można przekonwertować na wartość RGB) w dowolnym punkcie (najlepiej w punkcie pod kursorem) na obrazie png. Jakieś narzędzie do tego? Dzięki.

PS: Mówiąc dokładniej, nie pytam o próbnik kolorów ekranu, ale próbnik danych kolorów obrazów PNG. Ogólny próbnik kolorów ekranu nie może idealnie wybrać dokładnej wartości koloru na obrazie PNG, na przykład brakuje kanału alfa.


Lub, jak wspomniałeś PNG, czy potrzebujesz również wartości kanału alfa?
Jari Keinänen,

@koiyu Oczywiście, kanał alfa jest również potrzebny.
an0

Odpowiedzi:


18

Korzystanie z ImageMagick :

$ Nawrócony image.png -crop '1x1 + 100 + 200 ' txt: -

Wyjścia, np

# ImageMagick wyliczenie pikseli: 1,1,255, rgb
0,0: (236,236,236) #ECECEC rgb (236,236,236)

Lub, jeśli plik jest plikiem PNG-24, wyświetla np

# ImageMagick wyliczenie pikseli: 1,1,255, rgba
0,0: (0, 0, 0,243) # 000000F3 rgba (0,0,0,0,952941)

W -cropopcji najpierw zdefiniowałem obszar do przycięcia, który w tym przypadku to 1x1 pikseli. Następnie zdefiniowałem położenie uprawy w stosunku do północno-zachodniego narożnika, tj. U góry po lewej.

Na koniec przekonwertowałem dane wyjściowe na tekst za pomocą txt:-. ImageMagick następnie wysyła wszystkie kolory obrazu do STDOUT (w tym przypadku jest tylko jeden kolor, ponieważ rozmiar obrazu to 1 piksel), co oznacza, że ​​można go przetworzyć przy użyciu normalnych technik powłoki. Tak więc, np. Przesyłając dane wyjściowe do tail -n 1pipety, otrzymujesz tylko linię informacyjną pikseli.

Jeśli potrzebujesz koloru piksela w jakiejkolwiek innej przestrzeni kolorów, powinieneś spojrzeć na trafnie nazwaną -colorspaceopcję .

†) W rzeczywistości lokalizacja jest względna do określonej -gravitywartości , ale domyślnie jest ustawiona na „NorthWest”.


Dzięki, ale czy mogę uzyskać wartość kanału alfa za pomocą tej metody?
an0

@ an0 Tak. Jeśli użyjesz wspomnianego polecenia z plikiem PNG-24, otrzymasz wynik np.0,0: ( 0, 0, 0,243) #000000F3 rgba(0,0,0,0.952941)
Jari Keinänen

W przypadku niektórych kolorów za pomocą tej metody otrzymuję nazwy kolorów w formie tekstowej (np. „Czarny” lub „turkusowy”) zamiast ich wartości RGB. Ten post na forach imagemagick zawiera inne rozwiązanie, które wydaje się działać, ale jest o wiele bardziej złożone. imagemagick.org/discourse-server/viewtopic.php?t=13694#p46473
Wyatt8740

6

Miernik DigitalColor (znaleziony w / Applications / Utilities) informuje o wartości koloru (RGB) piksela, nad którym przesuwa się kursor.


2
Nie pytam o próbnik kolorów ekranu, ale próbnik danych kolorów obrazów PNG. Ogólny próbnik kolorów ekranu nie może idealnie wybrać dokładnej wartości koloru na obrazie PNG.
an0

Poprosiłeś o wartość RGB piksela, nad którym przesuwa się kursor. Jeśli otworzysz plik png i najedziesz myszą na piksel, otrzymasz wartość RGB tego koloru, prawda?
usuń mnie

brak kanału alfa.
an0

Przepraszam, że nie mogłem pomóc.
usuń mnie

Kanał alfa nie jest częścią RGB.
Daniel

2

Znalazłem realny sposób na Stack Overflow autorstwa Romana Nurika :

W panelu informacyjnym Photoshopa możesz wybrać opcję „Krycie” jako tryb odczytu, chociaż będzie on wyświetlany jako procent, a nie jako rzeczywista wartość alfa.

Aby go włączyć, wystarczy otworzyć okno Informacje, wybrać Opcje panelu, a następnie ustawić tryb Odczyt drugiego koloru na Krycie.

… Ale potrzebujesz do tego Photoshopa. Nadal uważam, że powinny istnieć prostsze sposoby. Mam nadzieję, że ktoś inny może pomóc.


1

Jeśli nie masz Photoshopa i nie chcesz wydawać pieniędzy tylko po to, aby uzyskać tę funkcję, aplikacja FIMS (darmowe oprogramowanie Open Source) GIMP zrobi to za Ciebie.

www.gimp.org


-2

colorhunter.com jest tym, co udało mi się znaleźć, przeglądając to samo pytanie. powodzenia


Cześć Jenifer, aby poinformować Cię, że ta odpowiedź została automatycznie oznaczona jako niskiej jakości w zależności od długości i treści (w skrócie z linkiem). Jeśli możesz rozszerzyć swoją odpowiedź, aby była czymś więcej niż tylko odniesieniem do innej witryny, być może skopiuj niektóre funkcje aplikacji itp., Odpowiedź byłaby znacznie lepsza.
nadziewane
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.