Co to jest parsecd?


30

Internet nie jest zbyt zadowalający, jeśli chodzi o to pytanie. Znalazłem tutaj jedno dość powiązane pytanie , w którym ktoś mówi, że zezwolenie na parsecddostęp do Internetu przez Little Snitch sprawiło, że wprowadzanie z klawiatury było płynniejsze. Ale co do cholery parsecdfaktycznie robi? Widzę, że pojawia się regularnie za pośrednictwem Little Snitch i chciałbym wiedzieć, co robi. Czy może ktoś rzucić nieco światła?


1
Próbowałem też stron man, ponieważ zazwyczaj ładnie opisują demony ... Oczywiście parsecdnie ma wpisu
JustSid

1
Odpowiedź na pytanie, które nie zostało zadane: zgaduję, że płynność wprowadzania danych na klawiaturze poprawia się, gdy zezwalasz na dostęp, ponieważ dane wejściowe są przetwarzane przez nią w celu uwzględnienia sugestii, a także obsługi stanu błędu w przypadku braku dostępu do Internetu dostęp jest mniej wydajny niż obsługa pomyślnych połączeń.
Periata Breatta

Odpowiedzi:


41

Według Little Snitch Research Assistent jest on używany do Sugestii w Spotlight, Messages, Lookup i Safari i zwykle łączy się z api.smoot.apple.com.

Mały znicz 3 Zrzut ekranu Mały asystent badawczy znicza


Little Snitch 4 (na przykład CalendarAgent) Zrzut ekranu Mały asystent badawczy znicza


16
Przez te wszystkie lata posiadania Little Snitcha i nigdy nie kliknąłem tego przycisku ... Hah. Dziękuję Ci bardzo!
JustSid

2
Właściwie pomaga to również zoptymalizować bieg Kessel ... przepraszam za temat.
Steve Chambers

1
Tak, również dziękuję ... ten przycisk jest naprawdę ukryty: /
davidhq

1
Nie miałem pojęcia, że ​​istnieje LS Research Assistant. Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Tylko 5 lat zajęło mi odkrycie tej bardzo przydatnej funkcji!
inspirednz

Czy istnieje sposób ręcznego sprawdzenia tej bazy danych bez wysyłania żądania? Na przykład za pośrednictwem strony internetowej?
Paulo Oliveira

6

Jak opisano w

/System/Library/PrivateFrameworks/CoreParsec.framework/Versions/Current/Resources/Info.plist

są to sugestie Siri oparte na lokalizacji .


1
„Spotlight, wiadomości, wyszukiwania i sugestie dotyczące Safari wykorzystują Twoją lokalizację, aby zapewnić dokładniejsze wyniki lokalne”.
Simon Woodside,

1
Cytat @ SimonWoodside pochodzi z „Prywatności - opis użycia lokalizacji” w Info.plist. Chociaż w tym opisie nie wspomina o Siri, siri pojawia się we wpisie „Identyfikator pakietu” w tym pliku: „com.apple.siri.parsec.CoreParsec”
jk7

0

Okej, no cóż, wyłączyłem to wszystko Siri zaraz po zainstalowaniu Sierra tydzień temu, a dziś jest to pierwsza prośba, jaką widziałem.

Usługi lokalizacyjne zostały wyłączone w ramach El Cap, ale teraz widzę wpis Siri, który jest zaznaczony, ale wyszarzony. Podejrzewałem, że to dlatego, że była niepełnosprawna, więc ponownie ją włączyłem. Ale jej usługa lokalizacji jest nadal zaznaczona i wyszarzona - nie ma możliwości jej wyłączenia!

Chyba będę musiał zablokować połączenia z LS, aby uciszyć przebiegłą małą czarownicę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.