Brak pola wprowadzania dla kodu weryfikacyjnego Apple ID


20

Mam starszego iPada Mini i kiedy próbuję użyć gry iOS Game Center pyta o hasło, które wpisuję i jest akceptowane. Następnie prosi o wpisanie kodu weryfikacyjnego Apple ID, chociaż nie ma gdzie go wpisać.

2)

EDYCJA : Dzięki sugestii fsb kod weryfikacyjny został zaakceptowany przez wpisanie go bezpośrednio po haśle w polu hasła logowania do Game Center. Jestem zszokowany, że Apple spodziewałby się, że ktoś to zrobi bez wcześniejszej wiedzy!


2
Jestem obrażony, że Game Center w ogóle istnieje, ale nie zlekceważyłbym kogoś za wskazanie w nim głupiego błędu programowego. :-)
WGroleau

2
Przeczytałem w jednym z wątków dyskusji Apple, że możesz wpisać kod w polu hasła, zaraz po haśle i bez spacji. Niektóre plakaty mówią, że to działa. Nie korzystam z Game Center, ale zakładam, że gdzieś tam jest login Apple.
fsb

Podany komunikat o błędzie (pokazany na zrzucie ekranu w pytaniu) wyjaśnia dokładnie, jak to działa: wprowadzenie „hasła i kodu weryfikacyjnego”. Muszę coś przeoczyć, jeśli chodzi o wiedzę, o której wspomniałeś, aby to zrobić?
grg

@grg: Komunikat jest niejasny w tym sensie, że oczekuje się pola wprowadzania specjalnie dla kodu weryfikacyjnego (co jest standardem w przypadku wszystkich innych, które widziałem tego wymagających). Chodzi o równowartość zapłacenia za coś i próby ustalenia, jak wprowadzić numer PIN po przesunięciu karty kredytowej - bez klawiatury nie jest to całkowicie oczywiste.
Będę

Odpowiedzi:


24

Według tej strony wsparcia Apple problemem jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe na starszych urządzeniach / iOS .

Co się stanie, jeśli użyję uwierzytelniania dwuskładnikowego na urządzeniu ze starszym oprogramowaniem?

Jeśli używasz uwierzytelniania dwuskładnikowego na urządzeniach ze starszymi wersjami systemu operacyjnego, możesz zostać poproszony o dodanie sześciocyfrowego kodu weryfikacyjnego na końcu hasła podczas logowania.

Pobierz kod weryfikacyjny z zaufanego urządzenia z systemem iOS 9 lub nowszym lub OS X El Capitan i nowszym, lub prześlij go na zaufany numer telefonu. Następnie wpisz hasło, a następnie sześciocyfrowy kod weryfikacyjny bezpośrednio w polu hasła, bez spacji między hasłem a kodem weryfikacyjnym.


4
+1 za odpowiedź, która sprawia, że ​​zastanawiam się, skąd to wiesz
owlswipe

1
Dzięki wielu usługom uwierzytelniania dwuskładnikowego działa w ten sposób. W przypadku oprogramowania, które nie obsługuje pola wprowadzania kodu weryfikacyjnego.
LH16

@owlswipe Podany komunikat o błędzie (pokazany na zrzucie ekranu w pytaniu) wyjaśnia dokładnie, jak to działa: wprowadzenie „hasła i kodu weryfikacyjnego”. Czy coś mi umknęło?
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.