Dlaczego wolumin sieciowy ma na końcu „-1” po aktualizacji do Lion?


0

Mam dysk twardy USB podłączony do lotniska Extreme o nazwie „Webb Family Network Storage”.

Po aktualizacji do Lion'a, mniej więcej w 50% przypadków, wolumin ten zostanie zamontowany z „-1” na końcu, pokazując się jako „/ Volumes / Nic's Airport Extreme / Webb Family Network Storage-1 /”

Zwykle nie byłoby to nic wielkiego, ale kilka aplikacji korzystających z Java lub Air, które wchodzą w interakcje bezpośrednio ze ścieżkami (takich jak Centrum przesyłania Eye-Fi lub CrashPlan) wykryje brak woluminu i albo będę musiał ponownie skonfiguruj je, aby używały nowej ścieżki „-1” lub uruchom ponownie komputer i miej nadzieję, że łączy się przy użyciu „starej” ścieżki.

Czy można to obejść? Jakiś bufor, który mogę wyczyścić?

Odpowiedzi:


2

Czy po wysunięciu dysku /Volumes/Nic's Airport Extreme/Webb Family Network Storage/istnieje katalog ? Jeśli tak, przenieś go na pulpit (aby zapisać dowolną zawartość, jeśli istnieje) i uruchom ponownie.


Tak - ten folder istnieje, nawet jeśli dysk nie jest zamontowany. Spróbuję, kiedy stanę przed moim laptopem. Mam nadzieję, że to naprawi.
Nicolas Webb,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.