Brak dźwięku MacBook Pro 2016 13-calowy panel dotykowy macOS Sierra 10.12.2


17

Mój nowy laptop Macbook wciąż traci dźwięk. Czy ktoś wie, co mogę zrobić oprócz ponownego uruchomienia komputera lub wylogowania?

Ostatni raz naprawił się automatycznie, to MacBook Pro 2016, 13 "z panelem dotykowym

Słyszę nawet tyknięcie, gdy przełączam się z HDMI do słuchawek, ale nie wyprowadza to żadnego dźwięku z YouTube'a, VLC ani niczego innego.

Słyszę tylko Siri.

Nie mogę sobie pozwolić na ręczne restartowanie komputera za każdym razem, gdy tak się dzieje.

W systemie Linux mogę ponownie uruchomić usługę i naprawić ją, ale nie wiem, jak to zrobić w systemie Mac.

Wersja systemu operacyjnego: macOs Sierra 10.12.2


Mam ten sam problem na MacBookPro 15 z 2016 roku. Rozwiązałem go tylko „sudo killall coreaudiod” (lub restartowanie). Czy od czasu do czasu używasz słuchawek bezprzewodowych / bluetooth? Próbuję odtworzyć błąd i zwykle zdarza się po wysłuchaniu muzyki / wideo za pomocą moich słuchawek AirPods. Na wszelki wypadek przesłałem błąd do Apple. Przy okazji, czy doświadczyłeś go poza systemem Mac OS (Linux / Windows)? Czy może to być sprzęt powiązane?
eiprol

Odpowiedzi:


36

Naprawiono to za pomocą sudo killall coreaudiod


To „zadziałało”, ponieważ ponownie słyszę dźwięk, ale teraz regulacja głośności nie działa.
evolutionxbox

Wygląda na to, coreaudiodże nie uruchamia się ponownie (chyba że zamkniesz / ponownie otworzysz pokrywę laptopa). Być może moglibyśmy ręcznie zrestartować demona coreaudio za pośrednictwem launchctl?
Demis,

7

Jeśli Twój pasek kontrolny przestanie działać później, sudo killall coreaudiodspróbuj sudo killall ControlStrip.


1
killall coreaudiod && killall ControlStripftw
Simon

1
killall coreaudiod && killall ControlStrip i zamknięcie i otwarcie pokrywy naprawiły go, w tym regulację głośności pracy.
Juan Pablo Santos

7

Wystąpił ten problem z MBP 13 "TB, którego używam z AirPods. Prawdopodobnie przyczyną tego problemu jest połączenie Airpods / urządzenia audio Bluetooth.

Dla mnie zadziałało:

  1. sudo killall coreaudiod
  2. sudo killall ControlStrip
  3. Otwórz / zamknij pokrywę laptopa

To sprawiło, że regulacja głośności znów działała - prawdopodobnie poprzez ponowne uruchomienie CoreAudioD. Być może moglibyśmy ręcznie zrestartować coreaudiod przez launchctl?
Demis,

1

Nie mam wystarczającej reputacji, aby zostawić komentarz, ale w odpowiedzi na Evolutionxbox komentarz :

Po uruchomieniu sudo killall coreaudiodw terminalu sprawiłem, że regulatory głośności znów działały, ustawiając komputer w tryb uśpienia, a następnie budząc go z powrotem.


0

Zadzwoniłem do Apple Care, a oni zajęli się tym problemem. I wyłącz komputer pierwszy i od razu jak włączyłem go ponownie, ja wciśnięty optioncommandna lewym boku i RiP klawisze jednocześnie przez 20 sekund jak kazano mi zrobić.

Problem audio i migotanie wyświetlacza zniknęły. Apple Care zrobiło to ze mną tylko przez telefon i zajęło to mniej niż 5 minut!


Wszyscy wiedzą, że proces, który wykonałeś , nazywa się resetowaniem pamięci NVRAM , a podjęte kroki dotyczą tylko (na tym etapie) nowych komputerów MacBook Pro 2016. Każdy, kto chce rozwiązać podobny problem z innym komputerem Mac, może odnieść się do mojej odpowiedzi tutaj .
Monomeeth

Zadzwoniłem także do Apple Care. Pomogli mi również zresetować SMC i zresetować NVRAM. Ale to nie działa. Używam MacBooka Pro 2017 z panelem dotykowym.
Jingguo Yao

0

Kiedy debugowałem komponent przy użyciu AVPlayer odtwarzającego wideo, a debuger zatrzymał wykonanie, menedżer dźwięku wydawał się być również zatrzymany i nie było dźwięku.


-1

To bardzo denerwujący problem. Naprawiono go, przełączając przewód zasilający z prawego przedniego portu USB na prawy tylny port USB. Bardzo dziwne i irytujące! W przeciwnym razie z powodzeniem użyto polecenia sudo wspomnianego powyżej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.