Nie można dodać konta Gmail na iOS


18

Próbuję dodać konto Gmail do mojego iPada, aby synchronizować kontakty, e-mail i kalendarz. Idę do Ustawienia -> Poczta -> Konta -> Dodaj konto i podaj moje poświadczenia Gmail. Akceptuje poświadczenia, a następnie przechodzi do tego ekranu: ekran po uwierzytelnieniu

Pokrętło po lewej stronie Gmaila będzie się obracać przez około 20 sekund, a następnie zabierze mnie z powrotem do tego ekranu: dodaj ekran konta

Konto nigdy nie zostanie dodane. W telefonie dostaję wiadomość e-mail z informacją „nowe logowanie z iPada”, więc wiem, że uwierzytelnianie działa.

Używam iOS 10.2.

Ten sam problem istniał w 10.0.2.

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że wykonywanie tego procesu za pomocą 4g zamiast Wi-Fi działa, ale jest to urządzenie tylko Wi-Fi.

Aplikacja Gmail jest zainstalowana i loguje mnie w porządku.

To samo dzieje się zarówno na moim koncie uwierzytelniania 2-czynnikowego, jak i na moim koncie bez 2FA.


7
Nawet ja również miałem do czynienia z tym samym problemem. Powodem było to, że używałem mojego identyfikatora programu Outlook do logowania się do Google. W Google miałem wszystko oprócz identyfikatora Gmail. Więc kiedy się loguję, iOS również próbował uzyskać dostęp do konta Gmail, ale nie mógł. Wraca do strony dodawania konta. Rozwiązaniem, które znalazłem, było zalogowanie się i przejście do Gmaila, gdzie zawsze obiecano utworzenie adresu Gmail. Utworzyłem adres Gmail, a teraz mam Gmaila na koncie Google, próbowałem zalogować się ponownie i działało na moim iPhonie z systemem iOS 10.3.
Ajith Memana

W poniedziałek 2 kwietnia jedno z moich kont iPhone Gmail (moje główne pomocne!) Wyświetlało komunikat „Nie można uzyskać poczty, serwer poczty„ imap.gmail.com ”nie odpowiada ...”. Nic nie zmieniłem. Przeczytałem trochę, usunąłem konto, a następnie próbowałem ponownie dodać. Potem doznałem tego samego problemu powyżej. Patrząc na mojego iMaca, nie pokazywał problemu, ale nie odświeżał się. Do poniedziałku do 15:30 połączenie działało. Mam inne działające konta Gmail. Nie jestem pewien, gdzie teraz iść!
Luke West

Wyłączenie Wi-Fi nie działa. Geofencing to dziwne. Kupiłem miejsce, ale wydaje się, że jest w porządku. W rezultacie jestem raczej purpurowy
Luke West

2
@AjithMemana Miał ten sam problem. Nie działało, ponieważ nie miałem przypisanego adresu Gmail do mojego konta Google.
cansik

@AjithMemana Myślę, że twoja sugestia również zasługuje na odpowiedź :)
WhatHiFi

Odpowiedzi:


9

Też miałem ten problem.

Kiedy sprawdziłem w Google, czy wystąpił problem z bezpieczeństwem ( https://myaccount.google.com/device-activity ), zauważyłem, że moja lokalizacja iPhone'a jest za granicą.

Wtedy zdałem sobie sprawę, że iPhone był podłączony do Wi-Fi mojej firmy i został przekierowany przez ich zagraniczny hub.

Tak więc wyłączyłem Wi-Fi, aby były używane tylko lokalne dane mobilne.

Następnie dodawanie poczty> google działało.


Musiałem skorzystać z firmowego Wi-Fi zamiast 4G
Aerylia

3
Połączenie danych WiFi lub 4g. nic dla mnie nie działa.
NSNull

@NSNull Wyłączyłem Wi-Fi, a także wyszedłem z aplikacji Poczta i Ustawienia. Nie jestem pewien, czy konieczne było zamknięcie i ponowne uruchomienie, ale jeśli samo wyłączenie Wi-Fi nie działa, to jeszcze jedna rzecz. To zadziałało dla mnie.
Mentalista
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.