Jak powstrzymać Mac App Store przed pobieraniem macOS Sierra?


8

Dzisiaj zaktualizowałem mojego MacBooka Pro 15 z 2011 roku do macOS Sierra. Po tym, jak wszystko się zaktualizowało, wszedłem do Mac App Store, aby pobrać Xcode. W sekcji „Aplikacje wykonane przez Apple” zobaczyłem macOS Sierra, który Wydawało mi się dziwne, że jest pokazywany jako do pobrania, ponieważ już go pobrałem i zainstalowałem na moim MacBooku. Pomyślałem, że może to niewielka aktualizacja, więc kliknąłem przycisk Pobierz.

Od tego czasu pobiera pełny system macOS Sierra. Problem polega na tym, że nie mogę tego zatrzymać. Nie widzę tego na karcie Zakupy i na przycisku z napisem Pobierz wcześniej, teraz jest napisane „Pobieranie”. Kiedy naciskam klawisz opcji, aby anulować pobieranie, nic się nie dzieje.

Czy możesz mi pomóc zatrzymać pobieranie macOS Sierra? Spowalnia cały Wi-Fi ...

Odpowiedzi:


12

Nawet jeśli masz już zainstalowany system macOS Sierra, App Store nadal pozwala pobrać oryginalny plik instalacyjny.

Istnieją 3 metody anulowania pobierania w Mac App Store:

  1. Możesz zatrzymać pobieranie, przechodząc do Launchpada, kliknij i przytrzymaj macOS Sierra, a następnie kliknij mały przycisk „x”, aby go usunąć. Spowoduje to zatrzymanie pobierania.

  2. Wyłącz tymczasowo Wi-Fi, a Mac App Store wyświetli komunikat o niepowodzeniu pobierania. Następnie znajdź pobrany plik w folderze Aplikacje i przenieś go do Kosza. Opróżnij kosz i ponownie włącz Wi-Fi.

  3. Przejdź do strony Zakupy w Mac App Store, przytrzymaj klawisz opcji i kliknij Anuluj. Pobieranie zostanie anulowane.


Nie widzę tego w starterze, ale widzę go w folderze aplikacji z małym X nad nim. Jeśli kliknę ten X w folderze aplikacji, nic nie zrobię na moim komputerze, prawda?
Ido Naveh,

@IdoNaveh Tak, przeniesie plik do kosza, spróbuj
Panda

Kiedy klikam, widzę w App Store okno z pytaniem, czy jestem pewien, że chcę anulować lub usunąć aplikację, ale po kliknięciu nadal się pobiera
Ido Naveh

@IdoNaveh Spróbuj przenieść plik do kosza i opróżnij go, a następnie uruchom ponownie Mac App Store
Panda

Wciąż nie działa. Pokazuje pobieranie jeszcze
Ido Naveh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.