Używanie wyrażeń regularnych w polach wyszukiwania macOS


11

Czy ktoś wie, gdzie mogę znaleźć dokumenty opisujące możliwości analizowania Regex pól wyszukiwania macOS?

Co mam na myśli, chciałbym przeczytać o regułach składni wyrażenia regularnego, które są dozwolone i analizowane przez pole wyszukiwania. Na przykład to, czego do tej pory nie wiedziałem, że w MacOS Preview (lub dowolnej innej aplikacji ze standardowym polem wyszukiwania, zgadywanie) możemy użyć danych wejściowych w następujący sposób:

"\s" AND "an" AND "\s"

Działa to i podpowiedź, że pola wyszukiwania interpretują więcej wyrażeń regularnych, niż wiemy, i o tym chcę przeczytać / dowiedzieć się . Powyższy przykład wyszukuje „an” z jednym końcowym i wiodącym białym znakiem \sw otwartym dokumencie.

Chciałbym dowiedzieć się więcej o tych regułach grupowania i zawijaniu / zmienianiu znaków wyrażeń regularnych, aby można je było poprawnie przeanalizować. Czy ten format danych wejściowych dotyczy również ogólnosystemowych pól wyszukiwania dowolnej aplikacji?

Nie mogę znaleźć żadnych dokumentów opisujących te funkcje i zamiast tego znalazłem tylko to w bibliotece developer.apple.com .

Poniżej znajduje się przykład domyślnego zachowania wyszukiwania słowa „an” w dokumencie PDF, pokazuje on wszystkie wyniki „an” w wynikach, niezależnie od tego, czy umieścisz spację przed słowem „an”, więc wpisujesz „ „

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po umieszczeniu "\s" AND "an" AND "\s"w polu wyszukiwania otrzymujemy bardziej pożądany wynik wyszukiwania

regex zachowanie pola wyszukiwania wejściowego

To ogromna różnica w przypadku wyszukiwań zawierających popularne słowa!

W skrócie: chciałbym dowiedzieć się więcej o funkcjonalności, którą widzisz powyżej. Gdzie mogę znaleźć (oficjalną) dokumentację na ten temat?

Odpowiedzi udzielone (jak dotąd) nie odpowiadają na moje pytanie, dziękuję za nie - agregowanie bardziej powiązanych informacji jest dobre.


Czy ten link Ci pomoże?
Denis Rasulev

Cześć Denis, dziękuję za link - ale jest to mniej więcej instrukcja refiksu posix ;-) i jeśli przyjrzysz się uważnie mojemu przykładowi powyżej - nie jest regex posix - ponieważ wspólna składnia nie działa i dlatego pytanie jest tutaj. Nie jestem pewien, czy słowa takie jak AND OR są w wyrażeniu regularnym posix (popraw mnie, jeśli się mylę). Biorąc to pod uwagę - nie mogę znaleźć specyfiki składni dla tego rodzaju pola wyszukiwania. Jest to (prawdopodobnie) instancja developer.apple.com/reference/appkit/nssearchfield#overview (zgadnij), ale nie mogę wykopać szczegółów wyrażeń regularnych.
PJJ

Czy na pewno mówimy tutaj o wyrażeniu regularnym? Wypróbowałem twój przykład w Preview i kilka odmian wyrażeń regularnych, ale żadna z nich nie wydawała się zachowywać jak właściwe wyrażenie regularne. To nie odpowiada na twoje pytanie, ale może pomóc w znalezieniu właściwego miejsca.
Manngo,

Tak, masz rację - i właśnie tego chcę się dowiedzieć! Gdzie jest dokument opisujący, jaki rodzaj składni jest analizowany i jak? To nie jest wyrażenie regularne, ale wystarczające, więc co to jest? :)
PJJ

Odpowiedzi:


2

Nie wiem, czy już to odkryłeś, ale wystarczy kliknąć lupę w polu wyszukiwania, ma ona małą wskazówkę skierowaną w dół, która jest wskazówką, zobacz ten zrzut ekranu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po kliknięciu wybierz, Insert Patterna otrzymasz szereg opcji:

Jest to w zasadzie przyjazny dla użytkownika wyrażenie regularne, tzn. Dostajesz tokeny, które możesz łatwo uporządkować w całkiem rozbudowane wzorce wyszukiwania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przykładem na zrzucie ekranu jest TextEdit, jednak ta opcja nie wydaje się być dostępna w wersji zapoznawczej.


Cześć, dziękuję za długą odpowiedź, ALE to TextEdit, który wyświetlasz ... a nie domyślne okno wyszukiwania systemu, jak w opcji podglądu, dlatego nie szukam odpowiedzi. Mam na myśli, że okno wyszukiwania jest (wysoce prawdopodobne) wystąpieniem developer.apple.com/reference/appkit/nssearchfield#overview
PJJ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.