Korzystanie ze stacji dokującej USB-C ze starszymi komputerami MacBook Pro


16

Doki Thunderbolt 2 były dość drogie i będą przestarzałe, gdy kupię nowe Macbooki z portami USB-C. Obecnie używam MacBooka Pro 2014 z portami Thunderbolt 2 i chcę zabezpieczyć swój zakup w przyszłości, kupując tańszą stację dokującą USB-C.

Najtańsza stacja dokująca Thunderbolt 2 kosztuje około 200 USD, a doki USB-C kosztują około 30 USD. Możliwość korzystania ze stacji dokującej USB-C ze starszymi komputerami MacBook Pro Thunderbolt 2 byłaby nie tylko tańsza, ale także pozwala mi korzystać z tej samej stacji dokującej USB-C, jeśli zdecyduję się na aktualizację do przyszłego komputera Macbook.

Aby to zadziałało, potrzebuję przejściówki Thunderbolt 2 (męskiej) na USB-C, po niektórych poszukiwaniach wydaje się, że nie istnieje. Czy istnieje powód, dla którego coś takiego nie zostało zrobione? A może specyfikacja USB-C została zaprojektowana w taki sposób, że jest to niemożliwe? (dlatego firmy mogą nadal sprzedawać drogie doki Thunderbolt 2 ...)

Przyjmuję odpowiedź, która spełnia następujące wymagania:

  • Jeśli istnieje taki adapter, proszę podać link i dowód, że będą one w 100% zgodne z dokami USB-C.

  • Jeśli nie ma takiego adaptera, proszę wyjaśnić:

    • Czy to niemożliwe do wyprodukowania?
    • Jeśli nie, dlaczego dostawca jeszcze go nie stworzył? Wyjaśniłem, że jest to lepsza inwestycja finansowa niż zakup stacji dokującej TB2 ... z pewnością istnieje rynek dla tych, którzy nadal używają MBP TB2, którzy chcą uaktualnić w ciągu najbliższych kilku lat. Nie tylko doki, ale otworzyłyby bramę do tańszych alternatyw dla tych ohydnie drogich urządzeń peryferyjnych TB2.

Używanie tego adaptera razem z tym kablem jest, jak sądzę, rozwiązaniem, którego szukasz, jak mówię w mojej odpowiedzi.
owlswipe

Chcesz komentować moją odpowiedź, aby powiedzieć mi, czy to ta, czy coś jej brakuje?
owlswipe

@owlswipe czy jesteś pewien, że ma to 100% kompatybilność z dowolnym urządzeniem peryferyjnym USB-C? Nie jestem pewien, czy to niezgodne z regulaminem witryny, aby zaakceptować odpowiedź, to dowiedz się, że coś nie działało po zakupie. Obecnie czekam na wysłanie kabla Thunderbolt 2, aby potwierdzić.
Vera Wang

Niestety zdecydowanie nie jest kompatybilny.
jksoegaard

@jksoegaard czy niezgodność jest wykonywana celowo, czy raczej przez ograniczenie sprzętu? Wygląda na to, że chcą zmusić użytkowników TB2 do zakupu drogich doków.
Vera Wang

Odpowiedzi:


16

(Zakładając, że masz na myśli, że masz MacBooka Pro, a nie MacBooka, ponieważ nie ma MacBooka wyprodukowanego w 2014 roku.)

Nie znajdziesz adaptera Thunderbolt 2 na USB-C, ponieważ producenci nie mają sensu go tworzyć.

Po pierwsze, zajmiemy się podstawową (techniczną) przesłanką pytania:

... Potrzebuję przejściówki Thunderbolt 2 (męskiej) na USB-C,

Istnieje zasadnicza różnica między piorunem 3 wykorzystującym styl złącza USB-C, a bazowymi danymi i napięciami zgodnymi z USB do Thunderbolt. Aby użyć analogii samochodowej, to tak, jakby poprosić o benzynę, która szczególnie działa w kabrioletach. Port USB-C to fizyczny układ portu . Thunderbolt nie jest ani „kompatybilny”, ani „niezgodny” z ani nie konwertuje na USB-C. Thunderbolt 3 wykorzystuje złącze USB-C; „osadza” USB 3.1, PCIe, DisplayPort (DP) i włącza ten sam zestaw kabli. To tak, jakby mieć 4 różne adaptery i wtyczki w jednym.

Aby kontynuować analogię pojazdu - wyobraź sobie, że masz jedną pompę, która może bezpiecznie wykryć, czy potrzebny jest olej napędowy (i która mieszanka) lub benzyna (ołowiowa lub bezołowiowa) lub etanol (wielu różnych mieszanek) z tego samego węża, który jest włożony z boku pojazdu. Wiele rodzajów paliwa może przepływać przez jedno złącze, w przeciwieństwie do projektowania innego złącza dla każdego rodzaju paliwa.

Możliwość korzystania ze stacji dokującej USB-C ze starszymi komputerami MacBook Pro Thunderbolt 2 byłaby nie tylko tańsza, ale także pozwala mi korzystać z tej samej stacji dokującej USB-C, jeśli zdecyduję się na aktualizację do przyszłego komputera Macbook.

Tak, byłoby taniej, ale niestety nie tak to działa. Istnieje kilka pomyłek między tym, czym jest stacja dokująca TB a tym, co jest stacja dokująca USB:

  • Rodzaj stacji dokującej (TB lub USB) określa sposób inicjowania połączenia . Podłącz stację TB do portu TB. Podłącz stację dokującą USB do portu USB. Stacja dokująca TB używa protokołu TB, a stacja dokująca USB korzysta z protokołu USB.

  • USB-C to tylko typ wtyczki. To port USB 3.1. Tak więc, aby użyć stacji dokującej USB z adapterem USB-C, musi ona wejść do portu USB 3.1 ze złączem USB-C. W związku z tym nie ma czegoś takiego jak „stacja dokująca USB-C”. To tak, jakby poprosić o „wymienialną stację benzynową”. To, co istnieje, to stacja dokująca USB .

Port Thunderbolt 3 ze złączem USB-C obsługuje USB 3.1. Jednak port USB 3.1 ze złączem USB-C NIE obsługuje Thunderbolt.

Tak więc, w przeciwieństwie do TB3, TB2 nie ma wbudowanej sygnalizacji USB (i tutaj jest mylące). Jest to PCIe, DP i tylko zasilanie. Aby uzyskać USB, potrzebujesz adaptera.

Aby lepiej zrozumieć, czym jest PCIe, najlepszym sposobem jest przyjrzenie się temu w najbardziej popularnym formacie. Poniżej znajduje się zdjęcie płyty głównej komputera, ale nie różni się ona technicznie od płyty głównej Apple (są one zasadniczo takie same).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby dodać porty USB, potrzebujesz interfejsu do tej „magistrali”, podobnie jak poniższy adapter:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Thunderbolt to w zasadzie port PCIe na pierwszym zdjęciu w ładnym, czystym kablu, a twoje adaptery TB (USB, Ethernet, pamięć itp.) Są wersją klucza drugiego obrazu.

Naprawdę nie możesz „na przyszłość” niczego w Tech. Zapytaj każdego, kto kupił Xerve G5 . To, co możesz zrobić, to zaprojektować rozwiązanie, które maksymalnie zwiększy Twoją inwestycję.

Tak więc potrzebujesz ścieżki, która pozwoli Ci przejść z Thunderbolt 2 do USB 3. Gdy masz USB 3, możesz zdobyć adapter, z którego zaczyna (USB-A) i przekonwertować go na to, czego potrzebujesz (USB-C). Ważne jest, aby zrozumieć, że chociaż można podłączyć urządzenie USB za pomocą złączy USB-C, ograniczone będą prędkości Gen 1 - 5 Gb w przeciwieństwie do 10 Gb.

Urządzenie, które zbliży cię do tego, to stacja dokująca do laptopa Elgato Thunderbolt 2 z kablem Thunderbolt .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby uzyskać podłączone urządzenia USB-C, wystarczy odpowiedni kabel USB 3.1 A do C.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli chodzi o pytania, dlaczego ten adapter nie istnieje:

Jeśli nie ma takiego adaptera, proszę wyjaśnić: Czy jest to niemożliwe?

Ani trochę. Jak wyjaśniono powyżej, jest to w zasadzie adapter USB na PCIe i mogą już istnieć adaptery takie jak Ethernet.

Jeśli nie, dlaczego dostawca jeszcze go nie stworzył? Wyjaśniłem, że jest to lepsza inwestycja finansowa niż zakup stacji dokującej TB2 ... z pewnością istnieje rynek dla tych, którzy nadal używają MBP TB2, którzy chcą uaktualnić w ciągu najbliższych kilku lat. Nie tylko doki, ale otworzyłyby bramę do tańszych alternatyw dla tych ohydnie drogich urządzeń peryferyjnych TB2.

Czy jest to lepsza inwestycja finansowa dla Ciebie lub producenta (producentów)? Bez wchodzenia w długą historię TB1, TB2, TB3 i jego udziału w rynku, całkiem bezpiecznie jest powiedzieć, że czas między wydaniem TB1 i TB3 jest dość krótki. W rzeczywistości czas między TB2 a TB3 wynosi około roku, a jedynym znaczącym dostawcą, który zawarł porty TB2, był Apple. TB2 nigdy nie miało okazji zyskać zainteresowania, nie mówiąc już o akceptacji i adopcji przed wydaniem TB3 i USB 3.1. W tej chwili mówimy o technologii (TB2), która jest już przestarzała dla produktu (MBP 2014), który ma już 3 lata.

Należy pamiętać, że dostawy Apple dla komputerów Mac w 2014 r. Stanowiły około 7% udziału w rynku na około 20 milionów sztuk. Choć brzmi to dla ciebie i dla mnie bardzo masowo, pamiętaj, że najlepszym scenariuszem byłoby 10% rynku lub około 2 milionów potencjalnych jednostek. Ponownie, ogromne dla ciebie i dla mnie, ale małe dla producenta (ów), którzy, nawiasem mówiąc, musieliby podzielić ten mały rynek między innych dostawców.

Producenci zamierzają tworzyć produkty na rynki o potencjale wzrostu, a nie na rynki, które z czasem będą się zmniejszać.

Czy znasz najpewniejszą drogę do bankructwa? Zdobywaj coraz większy udział w kurczącym się rynku. ---- Lawrence Garfield (Danny DeVito, Pieniądze innych ludzi )


1
Uczciwe argumenty od strony biznesowej, miejmy nadzieję, że jakiś chiński producent to podejmie.
Vera Wang

4

Oto adapter Apple Thunderbolt 2 do Thunderbolt 3 (USB-C) . Używanie go z tym kablem Thunderbolt 2 powinno umożliwić podłączenie MBP spoza 2016 roku do wybranej stacji dokującej Thunderbolt 3 USB-C, ponieważ, jak Apple mówi w opisie adaptera:

Jako adapter dwukierunkowy może także łączyć nowe urządzenia Thunderbolt 3 z komputerem Mac z portem Thunderbolt lub Thunderbolt 2 i systemem macOS Sierra.

Uwaga: stacja dokująca nie może być żadną stacją dokującą USB-C, musi to być Thunderbolt 3 (dzięki jksoegaard).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4
To jest niepoprawne. Ten adapter w ogóle nie obsługuje doków USB-C - działa tylko na urządzeniach Thunderbolt! Więcej informacji można znaleźć na stronie support.apple.com/en-us/HT207266 .
jksoegaard

@jksoegaard dobry połów, miałem po prostu szczęście anulować moje zamówienie ...
Vera Wang

1
@owlswipe Tak, ale pytanie nie dotyczyło połączenia ze stacją dokującą Thunderbolt 3 - chodziło tylko o stację dokującą USB-C. Duża różnica!
jksoegaard

1
@owlswipe Twoja odpowiedź jest nadal nieprawidłowa. Wspomniana stacja dokująca 45 $ NIE jest kompatybilna z adapterem! Wspomniana „kompatybilność portu Thunderbolt 3” oznacza tylko, że można podłączyć go do portu Thunderbolt 3 - tzn. Fizyczny współczynnik kształtu jest zgodny. Nie oznacza to w żadnej formie, że używa protokołu przewodowego Thunderbolt - nadal obsługuje tylko protokół przewodowy USB - i dlatego nie działa z adapterem.
jksoegaard

1
Uważaj, że adapter Apple Thunderbolt 2 do Thunderbolt 3 (USB-C) nie przesyła energii przez (przynajmniej w kierunku 2 ->). Nie można więc używać żadnych urządzeń peryferyjnych wymagających zasilania magistrali. Taki smutny.
Robert J Berger

1

Złącze USB-C obsługuje Thunderbolt 3 w nowych MacBook Pro. Obejmuje to obsługę zarówno protokołu Thunderbolt, jak i USB-C. Dlatego do złącza można podłączyć zarówno urządzenia Thunderbolt, jak i urządzenia USB za pomocą prostych adapterów.

Złącze Thunderbolt 2 w starszych komputerach MacBook nie obsługuje USB w żadnej wersji. Obsługują tylko protokół Thunderbolt. Dlatego nie można kupić prostego, pasywnego adaptera, który umożliwia podłączenie stacji dokującej USB-C lub dowolnego innego urządzenia USB do portu Thunderbolt.

Możesz podłączyć aktywne urządzenie do portu Thunderbolt 2, który zawiera kontroler USB itp., A tym samym rozszerzyć komputer o dodatkowe porty USB. Może to być na przykład adapter Kanex „Thunderbolt to eSATA + USB 3.0”, którego cena wynosi ok. 80 EUR.

Następnie można użyć kabla przejściowego USB-A na USB-C do podłączenia stacji dokującej, zakładając, że działa ona przez USB 3.0 i nie wymaga USB 3.1, dystrybucji zasilania przez USB-C lub sygnału trybu alternatywnego z portu TB3 (DisplayPort).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.