Jak wyłączyć powiadomienia o wiadomościach na moim zegarku Apple Watch?


13

Ostatnio zacząłem widzieć powiadomienia o nowościach na moim zegarku Apple Watch:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Potwierdziłem, że Wiadomości są wyłączone w aplikacji Watch na moim iPhonie w obszarze Powiadomienia:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale wciąż otrzymuję powiadomienia. Próbowałem włączyć powiadomienia, a następnie je wyłączyć. Ale ciągle je dostaję.

Czy nie znam innych niezbędnych ustawień, które wyłączą te powiadomienia?


1
Mam ten sam problem, taki dziwny błąd.
wfbarksdale,

Odpowiedzi:


8

Właściwie miałem ten sam problem i odkryłem, dlaczego. W samej aplikacji Wiadomości są pewne ustawienia powiadomień. Dlaczego jest tak niejasny i trudny do znalezienia, w przeciwieństwie do Apple, ale jest tak samo.

Przejdź do aplikacji Wiadomości i dotknij na karcie Ulubione. Na samej górze zobaczysz trzy rzeczy: dzwonek, opcję Ulubione (do sortowania) i przycisk Edytuj. Stuknij w dzwonek. Służy do konfigurowania powiadomień.

Ekran ulubionych

Stamtąd jest to dość oczywiste. Możesz włączyć lub wyłączyć wszystkie powiadomienia właśnie tam. Nie mówi wprost o powiadomieniach Apple Watch, ale są one w jakiś sposób wewnętrznie powiązane. Wyłączyłem je wszystkie i przestało mnie to nękać na zegarku.

Naprawdę powinny oddzielić opcje powiadomień dla iOS i zegarka. Wydaje się głupie, jak muszę wejść do miejsca, które nie ma sensu po prostu wyłączać rzeczy.

Nawiasem mówiąc, możesz także zatrzymać irytującą falę domyślnych źródeł wiadomości tutaj na ekranie Ulubione. Po prostu naciśnij Edytuj i usuń je.


Najlepszą opcją byłaby edycja istniejącej odpowiedzi, aby wskazać dodatkowe kroki. W tej chwili istnieją dwie podobne odpowiedzi z nieco innymi informacjami, co może dezorientować każdego, kto ma ten sam problem.
fsb

2
Proszę zachować odpowiedzi oparte na faktach i skoncentrowane. Różni ludzie będą mieli różne powody, aby usunąć zaznaczenie domyślnych źródeł wiadomości, ale procedura ich usunięcia jest taka sama dla wszystkich.
nohillside

3

Zgadzam się z Morfeuszem. Właściwie spędziłem dziś dużo czasu na telefonie z obsługą Apple z tym samym problemem. Trzech różnych specjalistów wsparcia (jeden starszy) i żaden z nich nie miał rozwiązania.

Moim rozwiązaniem było przejście do aplikacji z wiadomościami i wyłączenie wszystkich alertów, które tak naprawdę mnie nie obchodziły. To działa na razie, dopóki kolejna aktualizacja go nie naprawi.


2

Mam ten sam problem. To musi być błąd. Zgłoś to tutaj Apple:

http://www.apple.com/feedback/watch.html


To powinien być komentarz, a nie odpowiedź. (Ale dzięki.)
Daryl Spitzer,

2
Właściwie - to jasna odpowiedź. Morfeusz mówi, że to czysto błąd (i domyślnie - żadne ustawienia nie pomogą nikomu zmienić tego zachowania). To, czy ta odpowiedź jest prawidłowa, czy zła, jest dyskusyjne (proszę głosować), ale nie jest to komentarz z prośbą o wyjaśnienie pytania, więc wezwanie do tego, aby było komentarzem, nie jest związane z konfiguracją witryny.
bmike

1
Wydaje się, że odpowiedź jest teraz bardziej edytowana.
Daryl Spitzer

1

Właśnie usunąłem aplikację Wiadomości. Mam nadzieję, że zatrzyma powiadomienia. Obejście obejdzie się, dopóki nie będzie rozwiązania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.