Informacje o wymiarach obrazu w widoku Kolumny Lion Findera


9

Od czasu aktualizacji do Lion żaden z moich obrazków nie pokazuje swoich wymiarów w widoku kolumny Findera. Próbowałem podświetlić plik przez chwilę lub otworzyć go za pomocą Preview, jak sugeruje ten anser, bez powodzenia. Oto zrzut ekranu pokazujący mój problem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak mogę zobaczyć dowolne wymiary pliku w Finderze, tak jak w Snow Leopard?


Otrzymałem odpowiedź od inżynierii Apple. W związku z tym zmodyfikowałem moją odpowiedź.

Odpowiedzi:


7

Wygląda na to, że ma to związek ze Spotlight. Znajomość Findera na temat dodatkowych informacji o plikach jest zintegrowana z Spotlight, wyłączenie go lub dodanie lokalizacji do listy prywatności zapobiegnie zgłaszaniu przez Finder informacji o plikach. Obejmuje to wymiary obrazu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli Finder nie zgłasza „Więcej informacji”, upewnij się, że katalog nie znajduje się na czarnej liście Spotlight. Na powyższym zrzucie ekranu wszystko, co znajduje się w folderze „Prywatne”, wyświetli „-” w sekcji Więcej informacji. To jest z założenia.


Wygląda na to, że zostanie to naprawione w 10.7.2
zbocza

@patrix Czy możesz sprawdzić obrazy w folderze Pobrane? Rozmawiałem z pomocą techniczną Apple i przez dochodzenie wygląda na to, że dotyczy to tylko obrazów w folderze Pobrane. Czy możesz to zweryfikować? Sprawdź obraz w folderze pobrań, aby zobaczyć, czy pokazuje dodatkowe informacje. Jeśli nie, przeciągnij go na pulpit i sprawdź ponownie. Następnie należy go „naprawić”. Sprawdziłem wiele zdjęć poza folderem Pobrane i wszystkie działają. Nawet te w folderze Download, po przeniesieniu się z tego miejsca. Działa to w najnowszej wersji 10.7.2.

Rzeczywiście :-( Pobrane obrazy wciąż nie pokazują informacji o wymiarach w 10.7.2 ...
nohillside

@patrix Dobra. Wysłałem odpowiedź. Mam nadzieję, że mają teraz wystarczającą ilość informacji, aby zmiażdżyć to w następnym wydaniu. Dzięki, że wróciłeś do mnie :)

4
Nie został dla mnie naprawiony w wersji 10.7.2, ale sprawdziłem tylko Aplikacje pod kątem preferencji wyników wyszukiwania w centrum uwagi i z osobna wykluczyłem folder Użytkownicy. Zmiana wydaje się załatwić sprawę. „Cechą” jest błąd IMHO
Thomas Joulin,

1

Mac OS 10.7.2 Spotlight - Brak danych dotyczących prywatności Wyświetl Widok = Lista

Wstępne ładowanie 100 zdjęć Tabulowanie / wybieranie każdego obrazu za pomocą myszy lub kursora Wymiary nie są natychmiast wyświetlane Ponowna selekcja za pomocą myszy lub tabulacji może wyświetlać wymiary, ale jeśli przejdziesz do innego obrazu i wrócisz, nie będzie go. Zasadniczo bardzo niespójne i powolne zachowanie.

Jeśli uzyskasz informacje o pliku, nie będzie ono od razu wyświetlane, ale ostatecznie.


1

Mam ten sam problem z nowym MacBookiem Pro + Lion.

Nie ma to nic wspólnego z lokalizacją plików obrazów, dzieje się tak w przypadku WSZYSTKICH z nich w widoku kolumny. Jeśli jednak przejdę do widoku ikon , kliknę Cmd-Ji wybierz „Pokaż informacje o produkcie”, wymiary będą wyświetlane idealnie. Kiedy wrócę do widoku kolumny, wymiary są ponownie puste.


Myślę, że musisz to zgłosić Apple, ponieważ wydaje się, że to błąd w widoku kolumny.
Claire,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.