Jak wyłączyć dźwięk wtyczki na MacBooku Pro z końca 2016 roku?


24

Znalazłem to raz i nie raz, ale jest sposób na zabicie tego okropnego dzwonka po podłączeniu MBP. (Zresetował się po ponownym uruchomieniu, ale to najlepsze, co mogłem zrobić.) Teraz nie mogę znaleźć tego języka. Nie mówię o dzwonku rozruchowym, ale raczej o tym głupim hałasie ładowania telefonu komórkowego.

Odpowiedzi:


13
defaults write com.apple.PowerChime ChimeOnAllHardware -bool false; killall PowerChime

Resetuje się po uruchomieniu, ale spowoduje to tymczasowe działanie. Chciałbym dowiedzieć się, jak wyłączyć to na stałe.

EDYCJA: Jestem z siebie taka dumna. Oto, co manekin może nauczyć się robić dla siebie. Po znalezieniu powyższego kodu dla terminala musiałem wymyślić, jak uruchomić to polecenie podczas logowania.

Otwórz TextEdit i wpisz

#!/bin/bash

defaults write com.apple.PowerChime ChimeOnAllHardware -bool false; killall PowerChime

exit 0

... i zapisz go na pulpicie jako „PCK.txt”. (Zabójca Powerchime)

Zmień nazwę tego pliku na „PCK.ps”

Otwórz Terminal i wejdź

cd ~/desktop

aby przejść do pulpitu, na którym znajduje się plik PCK. Następnie wpisz

chmod +x PCK.ps

Teraz możesz przetestować skrypt, jeśli chcesz, mam nadzieję, że zadziała i dźwięk zostanie zabity!

Następnie w menu rozwijanym Terminal znajdują się preferencje. Pod zakładką Profile po prawej stronie znajduje się „zakładka” powłoki. W tej zakładce znajduje się sekcja „Po wyjściu powłoki”, pod którą znajduje się pole, w którym możesz wybrać jedną z trzech opcji. Wybrałem „Zamknij, jeśli powłoka zamknęła się czysto”, a teraz, kiedy dwukrotnie klikam mój plik „PCK.ps”, miga okno terminala i ten głupi powerchime nie działa.

Ostatnim krokiem jest dodanie PCK.ps do moich konkretnych elementów logowania użytkownika. Pozycje logowania znajdują się w Preferencje / Użytkownicy i grupy /> użytkownik wybrany </ Elementy logowania. Następnie kliknij znak plus i przejdź do PCK.ps i dodaj go. Zaznacz pole i spróbuj ponownie uruchomić komputer!


Jedyny drobny błąd w tym zakresie polega na tym, że program terminala nadal musi zostać zamknięty ręcznie. Jest to jedyna rzecz, z której regularnie korzystam z terminala, więc byłoby wspaniale, gdybym mógł dostać to polecenie powłoki do QUIT terminala po wyjściu ze skryptu!
Disco Danny

1
Wygląda na to, że szukasz tej strategii, będzie działać cicho i nie pozostawi terminalu otwartego - stackoverflow.com/a/13372744/228369
chrismarx

8

Od czasu aktualizacji do OS High Sierra to już nie działa! Ale znacznie mądrzejsza osoba ode mnie opublikowała znacznie lepsze rozwiązanie: Wyłączenie gongu zasilania


Dobra, to działa 99% czasu. Pozostały 1% ma miejsce po przebudzeniu laptopa, zanim ekran się włączy, ale po jego otwarciu, jeśli podłączę przewód zasilający w tym momencie „czarnego ekranu”, zacznie dzwonić! Nie mam POMYSŁU, w jaki sposób znajduje dźwięk, ponieważ wyciszyłem plik powerchime.aif. Trochę straszne.
Disco Danny,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.