Czy mogę skierować dźwięk z jednej aplikacji do określonego wyjścia?


15

Na przykład chciałbym, aby iTunes odtwarzał przez głośniki mojego komputera iMac, ale powiadomienia iChat przez słuchawki.


Witamy, aby zapytać inaczej! Zredagowałem to pytanie, aby zastosować je do większej liczby sytuacji, aby nie było tak wąskie. Byłoby również dobrze, gdybyś mógł zaktualizować pytanie o trochę więcej informacji, takich jak model odbiornika. Dzięki!
Nathan Greenstein,

1
Chociaż zrobiłem to przy użyciu Airfoil, czy istnieje sposób, aby to zrobić bez zewnętrznych aplikacji?
Marcel M.

Chciałbym zrobić to samo! Mam cyfrowe wyjście koncentryczne USB na DAC. Chciałbym wysłać dźwięk z dowolnej aplikacji, iTunes, Pandora, Chrome itp., Na cyfrowy koncentryczny kabel USB, a następnie resztę dźwięku nadal odtwarzać przez wewnętrzne głośniki mojego MacBooka Pro. Czy ktoś znalazł sposób, aby to zrobić? Wiem, że możesz to zrobić za pomocą Airfoil + Airfoil Speakers, ale wprowadza kilka sekund opóźnienia. Chcę czegoś bezpośredniego, na przykład centrali audio, ale nie chcę płacić więcej niż 30 USD.
orange80

Odpowiedzi:


10

Jeśli używane oprogramowanie nie obsługuje określania wyjścia audio, musisz polegać na narzędziu innej firmy. Ktoś już wspomniał o produktach Wirebrap firmy Ambrosia, ale jest jeszcze jeden, o którym wiem: Audio Hijack Pro autorstwa Rogue Amoeba. W cenie 32 USD bije spodnie od WireTap w cenie.

Istnieje również oprogramowanie o nazwie SoundSiphon firmy Static Z Software, które zapewnia taką samą funkcjonalność jak Soundflower, a także przechwytywanie dźwięku w jednej aplikacji. Wyceniony na 29 USD.

Niestety nie ma do tego darmowych narzędzi. Nawet Soundflower nie może przechwytywać dźwięku z poszczególnych programów. Myślę, że Rogue Amoeba polega na tej samej magii, która pozwala im przechwytywać audio z poszczególnych programów za pomocą narzędzia AirPlay AirFoil (które pozwala przekierowywać dźwięk dowolnej aplikacji do dowolnego urządzenia AirPlay, a także dowolnego urządzenia z uruchomioną aplikacją AirFoil Speakers ).


Nie mogę uwierzyć, że zapomniałem o Audio Hijack Pro. Uwielbiam Rogue Amoeba!
Jason Salaz,

Wygląda na to, że Jack może to zrobić za darmo.
Kevin Wheeler

Audio Hijack działa świetnie, ale teraz można go kupić za 59 USD: rogueamoeba.com/audiohijack/buy.php
EpicVoyage

2

Najłatwiejszy sposób na zrobienie tego zależy od aplikacji, która je obsługuje;

Niektóre aplikacje mają selektor wyjścia dźwięku (i wejścia), który pozwala wybrać urządzenie wyjściowe, na przykład oficjalną aplikację Last.fm.

Last.fm Ekran preferencji aplikacji

(Przepraszamy za słaby przykład, biorąc pod uwagę, że mam tylko jedno źródło wyjściowe).

Jeśli aplikacja jest napisana w celu jej obsługi, możesz po prostu zmienić urządzenie, jak pokazano powyżej. W przeciwnym razie będziesz musiał polegać na aplikacjach premium (płatnych), takich jak jedna z serii aplikacji „Wiretap” Ambrosia SW . Chociaż są one drogie, 69 USD za WireTap Studio i 129 USD za WireTap Anywhere.


Nawiasem mówiąc, wydaje mi się, że może istnieć jakaś trywialna aplikacja „pomocnika”, która mogłaby zmienić to ustawienie dla aplikacji, które inaczej nie pozwalają na wybranie. Ale z pewnością nie wiem tego na pewno.
Jason Salaz

2

W przypadku iTunes można zainstalować shairport-syncza pośrednictwem Macports . Jeśli uruchomisz go jako

shairport-sync -- -n 'your desired output device'

Będzie to wyglądać jak fałszywy serwer audio Airplay, do którego można podłączyć się w iTunes (jego nazwa będzie domyślnie odpowiadać nazwie hosta komputera), który będzie odtwarzany na dowolnym urządzeniu audio, na które go ustawisz. Jeśli podłączysz iTunes do serwera Airplay, iTunes będzie mógł odtwarzać na innym urządzeniu niż reszta komputera.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.