Jak wyciszyć dźwięk z kamery ekranu?


11

Efekty dźwiękowe zrzutów ekranu mogą być naprawdę denerwujące i głośne w określonych momentach. Jak mogę to wyłączyć? Robi hałas, nawet gdy moja głośność jest całkowicie obniżona?

Aktualizacja: Chcę po prostu wyciszyć efekt dźwiękowy, bez żadnych innych efektów ubocznych. Włączenie trybu wibracji telefonu oznacza, że ​​będzie hałasować, gdy coś spowoduje wibrację, więc to nie udaje się.

Odpowiedzi:


6

Według mojej wiedzy, technicznie nie ma sposobu na wyłączenie i wyłączenie dźwięku migawki aparatu w przypadku zrzutów ekranu, ale wciąż istnieją rozwiązania, które powstrzymają go przed generowaniem dźwięku:

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, jest przełączyć przełącznik wyciszenia z boku urządzenia, aby zostać wyciszonym (cichy / wibrować). Na ekranie zobaczysz ikonę cichego dzwonka i możesz poczuć wibrację na iPhonie. Po tym nie będzie hałasu z ekranu (między innymi).

Na iPhonie, jeśli nie chcesz uzyskać wibracji podczas przełączania telefonu w tryb cichy lub jeśli chcesz pozostawić go w trybie cichym bez wibracji, możesz przejść do Ustawienia> Dźwięk i przełączać „Wibracje przy cichym” poza. Dzięki temu nie będzie wibrować ani hałasować. Jednak w ogóle nie usłyszysz żadnych dźwięków powiadomień ani wibracji, więc ryzykujesz pominięcie niektórych alertów. Więc w tym przypadku możesz zrobić, aby przełączyć wyciszenie, aby wyciszyć tuż przed zrobieniem zrzutu ekranu (i nie spowoduje to żadnego hałasu z wibracji), a następnie po zrzucie ekranu przywróć go do normy.

Inną alternatywą, jeśli nie przeszkadza ci dźwięk migawki aparatu, ale po prostu chcesz, aby był cichszy, to w Ustawieniach> Dźwięki możesz przesunąć Dzwonek i Alarmy do minimum. Nadal będzie wydawać dźwięki, po prostu cicho. Ale znowu ryzykujesz, że w niektórych sytuacjach telefon nie zadzwoni, ponieważ będzie cicho.

Edycja: Zauważyłem, że w iOS 10.3, kiedy przełączasz przełącznik wyciszenia, gdy kamera jest otwarta, nie wywołuje żadnych wibracji. Możesz więc po prostu przełączyć go, aby wyciszyć przed zrobieniem zdjęcia, a następnie po zakończeniu przełączyć z powrotem do normalnego trybu.


Okej, myślę, że to pasuje do sposobu, w jaki sformułowałem pytanie, ale chcę niezależnie wyciszyć efekt dźwiękowy migawki (głównie dlatego, że wibracja, która pojawia się jako efekt uboczny, jest również zbyt głośna dla niektórych ustawień, co oznacza, że ​​nie wyciszę mój telefon).
iconoclast

@iconoclast Edytowano, aby rozwiązać ten problem. Daj mi znać, jeśli to rozwiąże twoje pytanie!
kal-al

więc wygląda na to, że nie da się tego zrobić bez skutków ubocznych? to znaczy, nie ma sposobu, aby po prostu wyłączyć dźwięk migawki aparatu bez wyłączania czegoś innego w tym procesie?
iconoclast

@iconoclast To mniej więcej tyle. Możesz położyć kciuk nad głośnikiem, tak jak w odpowiedzi, aby wyciszyć telefon na wszystkie rzeczy, ale to nie zadziała w przypadku iPadów z większymi głośnikami, a jeśli masz jeden palec na przycisku głównym i jeden na zasilaniu przycisk, aby wykonać zrzut ekranu, możesz mieć nieco trudniejszy czas na zakrycie głośnika. Niezależnie od tego, czy zakrywasz głośnik, czy wyłączasz wibracje i przełączasz go na wyciszenie tuż przed zrzutem ekranu, a następnie przełączasz go w tryb normalny zaraz po, nie będziesz musiał radzić sobie z hałasem.
kal-al

Należy pamiętać, że w Japonii i ewentualnie w innych krajach hałasu migawki (dla zdjęć lub zrzutów ekranu) nie można wyłączyć bez jailbreak. W takim przypadku kciuk nad osłoną głośnika jest jedynym sposobem.
Kent

1

Pod pewnymi względami ta odpowiedź, którą zamierzam udzielić, jest okropną kludge, ale jest szybka i nieco skuteczna. Odpowiedź Kal-al (proszę głosować!) Może być bardziej przydatna dla niektórych osób, ale wydaje się, że Apple nie dał nam żadnej możliwości elektronicznego wyciszenia efektu dźwiękowego migawki aparatu. Oprogramowanie nie oferuje interfejsu do samodzielnego robienia tego, bez efektu ubocznego wyciszenia czegoś innego.

Dlatego najprostszym i najszybszym sposobem, jaki znalazłem, jest nisko-technologiczne i całkowicie fizyczne rozwiązanie: umieść kciuk nad głośnikiem po prawej stronie podstawy telefonu. Jeśli masz etui na telefonie, będzie mniej skuteczne. Jeśli nie masz sprawy, wykona całkiem dobrą robotę, tłumiąc dźwięk wydobywający się z głośnika. To, czy jest dla ciebie wystarczająco cicho, zależy od twojej sytuacji. Być może, jeśli połączymy to z niektórymi aspektami odpowiedzi Kal-al, możesz sprawić, że dźwięk będzie znikomy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.