Jak pominąć okno dialogowe Safari „Czy chcesz pozwolić tej stronie na otwarcie X”?


36

Jestem prawie pewien, że nie zmieniłem żadnego ustawienia ani nie zainstalowałem niczego poza aktualizacjami oprogramowania, ale dzisiaj zacząłem wyświetlać to okno dialogowe po kliknięciu linku magnesu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak pozbyć się tego okna dialogowego? Raz kliknąłem OK, ale potem kliknąłem link z magnesem i znów pojawiło się to samo okno dialogowe. Dlaczego nagle się zaczął i jak pozbyć się Safari, ciągle pytając o to?

Korzystam z systemu macOS 10.12.2 / Safari 10.0.2


To samo dzieje się teraz z Vuze - chciałbym móc to zatrzymać.
Jordan Reed,

2
Wygląda na to, że aktualizacja systemu macOS 10.12.2 spowodowała to ustawienie zabezpieczeń w przeglądarce Safari. Zamieniłem się na Firefox, aby na razie tego uniknąć. Użycie spctl do podpisania Vuze nie naprawiło tego.
Jordan Reed,

4
Mam na myśli, że pierwszy raz może być dobrą funkcją, ale jak to jest nawet „funkcja”, gdy wielokrotnie pyta za każdym razem, gdy używam tej samej aplikacji nawet na tej samej stronie!
Can Poyrazoğlu,

1
Mam ten sam problem. Wydaje się, że jest to nowa funkcja bezpieczeństwa, która nie ma wyraźnego prefiksu, aby ją wyłączyć, a odpowiedź nie jest „lepka”: pyta za każdym razem. Używamy tej funkcji wewnętrznie do uruchamiania FileMaker (z adresem URL „fmp: //”) dla naszych użytkowników za pośrednictwem adresu URL, więc jest to destrukcyjne i chcielibyśmy go wyłączyć, przynajmniej dla FileMaker.
JohnEDee,

4
@JububSrnka to oczywiście ustawienia bezpieczeństwa, a IMO to dobre. Jednak ciągłe pytanie za każdym razem po pierwszym zmniejsza wrażenia użytkownika.
Can Poyrazoğlu,

Odpowiedzi:


1

Jeśli aplikacja, której chcesz użyć, jest już uruchomiona (lub znajduje się w stacji dokującej), możesz przeciągnąć i upuścić łącze magnesu na ikonę aplikacji w celu uniknięcia okna dialogowego.

Na ten temat jest także dyskusja na forum Transmission. Okno dialogowe pojawiające się po kliknięciu takiego łącza wydaje się być funkcją bezpieczeństwa Safari, której obecnie nie można wyłączyć.


-4

Mam zestaw interaktywnych wyświetlaczy do sterowania moim centrum rozrywki za pośrednictwem połączeń na iRed. Zmiana w Safari sprawiła, że ​​stały się one bezużyteczne. Próbowałem ominąć okno dialogowe z ostrzeżeniem, ale w końcu się poddałem. Dopóki tego ostrzeżenia nie da się uniknąć, przełączyłem się na przeglądarkę Vivaldi. Działa idealnie i mogę ponownie korzystać z mojego centrum rozrywki bez wielu pilotów.


-4

Byłem w stanie wyeliminować ten komunikat, traktując go jako konflikt rozszerzeń.

  1. Safari> Preferencje: Rozszerzenia.
  2. Wyłącz wszystkie rozszerzenia i przetestuj.
  3. Ponowne włączanie rozszerzeń pojedynczo, po każdym ponownym testowaniu.
  4. Zaktualizuj lub odinstaluj konflikt rozszerzeń.

Czy na pewno mówisz o tej samej wiadomości, jak pokazano na zrzucie ekranu? Widzę ten komunikat nawet przy wyłączonych rozszerzeniach i nie wydaje się on być związany z rozszerzeniami ... to podstawowa część Safari. Domyślam się, że potrzebujemy sposobu „zapisu domyślnego”, aby to wyłączyć, jeśli takie ustawienie istnieje.
JohnEDee,

Moje rozwiązanie działa dla mnie. Z Kablockiem! rozszerzenie włączone, otrzymuję irytujący komunikat w sytuacjach podobnych do wyświetlanej. Po wyłączeniu nie mam. Brakuje mi specjalistycznej wiedzy, by powiedzieć coś więcej lub spekulować, dlaczego moje doświadczenie może być idiosynkratyczne.
Bryan

Rozumiem, co masz na myśli: niektóre rozszerzenia mogą wyzwalać ten sam komunikat, próbując samodzielnie otworzyć aplikacje. Ale ten problem może wystąpić w ogóle bez rozszerzeń, po prostu dając Safari adres URL do otwarcia, który Mac kojarzy z aplikacją. Przykładem jest link „mailto:”: chociaż okno dialogowe wyświetlane przez Safari jest nieco inne, to ten sam problem. Na przykład wypróbuj link taki jak mailto: feedback@apple.com w Safari, aby uruchomić okno dialogowe. (Próbowałem utworzyć link tutaj w komentarzu, ale nie mogę go uruchomić). Napotkaliśmy go przy użyciu łączy FileMaker, tj. „Fmp: //”
JohnEDee

1
Nie mam żadnych rozszerzeń, więc nie jest to główny problem.
Zonker.in. Geneva

W ogóle nie używam żadnych rozszerzeń.
Can Poyrazoğlu,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.