Co to jest LPSS Serial Adapter na mojej karcie sieciowej


11

Ostatnio odkryłem, że istnieje urządzenie sieciowe o nazwie LPSS Serial Adapter (1)i LPSS Serial Adapter (2)w moich ustawieniach sieciowych na moim 15-calowym MacBooku Pro 2016, ma ikonę telefonu (chyba modem):

Adapter szeregowy LPSS

Próbuję go usunąć, ale po prostu wraca po ponownym uruchomieniu. Nie pojawia się na żadnym innym komputerze Mac, którego posiadam.

Co to jest?

PS Pojawia się zarówno w systemie macOS Sierra 10.12.1 (16B2659), jak i 10.12.2 (16C67)


1
Widzę to na zupełnie nowym MBP15 Touch 2016 bez żadnych zewnętrznych podłączeń i bez asystenta migracji!
Nic Cottrell,

Odpowiedzi:


6

Adaptery LPSS są związane z funkcją układu w nowych MacBook Pro 2016. Znalazłem te interfejsy obecne natychmiast po skonfigurowaniu nowego 15-calowego modelu paska dotykowego 2016 po wyjęciu z pudełka (przed podłączeniem jakichkolwiek urządzeń peryferyjnych lub zainstalowaniem sterowników).

Następujące zgłoszenie patentowe dla „podsystemu małej mocy” opisuje interfejs, poprzez który „wtórny” procesor może zapewnić dostęp do pamięci systemu, gdy główny procesor jest wyłączony:

Podsystem działa niezależnie od procesora, który nie byłby w stanie wykonać niezbędnych funkcji w trybie niskiego poboru mocy. Podsystem pozwala notebookowi wykonywać kilka funkcji w trybie niskiego zużycia energii, na przykład działać jak asystent podróży dla użytkownika, zapewniać rozrywkę i dokonywać zakupów elektronicznych.


0

Zwykle jest to adapter USB na szeregowy (RS-232) wykorzystywany w komunikacji asynchronicznej (modem, port szeregowy, port konsoli itp.).

Aby „zobaczyć” szczegóły urządzenia w profilu sprzętowym, otwórz „Raport systemu” w części Informacje o tym komputerze Mac

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli odłączysz wszystko od komputera, usuniesz wszystkie VPN i wszystkie inne interfejsy sieciowe, możesz ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym i ustalić wszystkie natywne interfejsy Apple. W tym momencie wszelkie nowe interfejsy, które się pojawią, będą spowodowane dodanymi profilami i oprogramowaniem innych firm. Wystarczy je wyśledzić poprzez proces eliminacji.


Jednak nie mam niczego podłączonego do mojego komputera
Tom Shen

1
Tak jednak jest.
Allan

@ Tom-Shen - nie masz również podłączonego mostu Thunderbolt, ale nadal znajduje się na liście w panelu sieci! W okienku znajduje się lista wszystkich podłączonych urządzeń sieciowych, nawet jeśli są one obecnie odłączone.
John N,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.