Czy Spotlight indeksuje zawartość znajdującą się tylko na iCloud Drive po wyczyszczeniu pamięci lokalnej?


9

Chcę użyć iCloud Drive, aby zsynchronizować folder Dokumenty. Kiedy zabraknie mi miejsca na dysku, macOS zwolni miejsce, usuwając starą zawartość z mojego SDD.

Moje pytanie brzmi: czy to również usunie wiedzę Spotlight (czyli metadane) tych plików?

Odpowiedzi:


6

Tak, Spotlight indeksuje iCloud Drive. Zaindeksowanie dysku iCloud może chwilę potrwać.

Spotlight pokazuje nawet, czy plik, którego szukasz, znajduje się na iCloud Drive.

Aby sprawdzić, czy metadane nadal działają po wyczyszczeniu pliku, zrobiłem:

  • Dodano test333 w komentarzach do pliku
  • Przeniesiono go na iCloud Drive
  • Zajmował dużo miejsca z pustym obrazem dysku
  • System wyczyścił plik
  • Szukano komentarza

Spotlight Screenshot i Finder


1
I mówimy tutaj o metadanych, nie tylko o nazwie pliku?
TOMvonMOM,

Najtrudniejsze jest zmuszenie pliku na dysku do „oczyszczenia” z powodu zdarzenia braku miejsca, a następnie sprawdzenie, czy metadane są nadal możliwe do przeszukiwania. Możesz używać mdlsi mdfinddo pisania skryptów testów i zbierania danych o plikach testowych, ale oczekiwanie lub powodowanie czyszczenia będzie bardziej długotrwałe lub zaangażowane w proces IMO.
bmike

@bike dobry punkt!
l1ghthouse

Czyszczenie było łatwe. Wystarczy zagrozić systemowi, aby skopiował folder 100 GB z zewnętrznego HD. To załatwi sprawę.
TOMvonMOM,

Jest to jeszcze łatwiejsze, po prostu zrób pusty obraz dysku x GB .. i system zacznie się czyścić. Zmieniłem odpowiedź. Po wyczyszczeniu nadal można znaleźć plik pod komentarzem.
l1ghthouse

4

Żaden indeks metadanych można przeszukiwać tylko wtedy, gdy dokumenty iCloud są usuwane lub nie są przechowywane lokalnie. Plik jest indeksowany tylko wtedy, gdy jest zapisywany przez lokalny system plików, a indeks metadanych jest aktualizowany.

Spotlight indeksuje tylko dysk lokalny w moich testach 10.12.2, więc spodziewam się, że stracisz dane wyszukiwania Spotlight dla wszystkich plików, które początkowo są pobierane na komputer Mac, a następnie zostaną oczyszczone podczas czyszczenia lokalnej pamięci podręcznej plików na małej przestrzeni .

Istnieją mechanizmy dla systemu macOS utrzymujące indeks reflektora ze zdalnego woluminu sieciowego, a także możliwe jest, że Apple może zaprojektować rozwiązanie, w którym metadane reflektora są przechowywane lokalnie, gdy występuje śliwka. Po prostu nie mogę zweryfikować, czy wdrożenie zostało wykonane lub ukończone.

Jeśli uda mi się uzyskać przypadek testowy, zredaguję tę odpowiedź ze szczegółami, ale praca nad jej skonfigurowaniem jest w tej chwili bardziej kłopotliwa niż moja ciekawość. Byłoby to dość łatwe do skonfigurowania, jeśli zwiększysz pamięć do 50 GB na miesiąc i zainstalujesz macOS z dyskiem rozruchowym mniejszym niż 50 GB.


Dokładnie to, co testuję. Zwiększyłem iCloud do 200 GB i powiedziałem folderowi moich dokumentów (147 GB), żeby się tam dostał. Spotlight działał dobrze, dopóki nie wyczyściłem Maca HD. Potem wszystko, co spotkało mnie w programie Spotlight, to trafienia nazw plików, brak metadanych (takich jak treść tekstowa z Keynote / Pages / PDF).
TOMvonMOM,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.