Dysk iCloud blokuje przesyłanie elementów i nie jest już synchronizowany


19

Dostałem aktualizację systemu macOS Sierra, kiedy weszła w publiczną wersję beta, i próbuję użyć funkcji automatycznego przesyłania pulpitu / dokumentów z iCloud Drive .

Włączyłem tę funkcję, jednak od 7 września nie przesłano żadnych plików. W tym momencie u dołu moich okien Findera jest napisane :

15,78 GB dostępne na iCloud, przesyłanie 156 106 elementów (543,2 MB z 543,2 MB)

Jednak pliki nigdy nie są przesyłane. Trzymam folder zrzutów ekranu na pulpicie i robię dużo zrzutów ekranu, więc widzę, że 7 września był ostatnim terminem przesłania jakiegokolwiek pliku.

Co powinienem zrobić? Czy istnieje sposób na wyłączenie lub ponowne włączenie tej funkcji bez ryzyka utraty danych? Czy są jakieś rozwiązania tego problemu? Co powinienem spróbować Do tej pory próbowałem ponownie uruchomić komputer i próbowałem zaktualizować oprogramowanie do publicznej wersji beta systemu macOS 10.12.2.

Odpowiedzi:


5

Zdarzyło mi się również, oto co zrobiłem:

 1. Wykonaj kopię zapasową wszystkich elementów w folderach Dokumenty i Pulpit
 2. Otwórz Preferencje systemowe
 3. Kliknij iCloud
 4. Kliknij Opcje obok iCloud Drive
 5. Jeśli foldery pulpitu i dokumentów są wyłączone, włącz je
 6. Jeśli jest włączony, wyłącz go.
 7. Odznacz Optimize Mac Storage i kliknij Gotowe
 8. Wykonaj czynności przeciwne do tego, aby ponownie włączyć iCloud
 9. Przenieś wszystkie dokumenty i elementy pulpitu z powrotem do odpowiedniego obszaru.

Warto zauważyć, jeśli masz problemy z synchronizacją w którejkolwiek z innych kategorii na iCloud Drive , spróbuj je wyłączyć, a następnie włączyć ponownie.


Ponieważ nie utworzono kopii zapasowej wszystkich elementów, czy nie spowoduje to utraty danych? Wyświetla ostrzeżenie o tym, jak dokumenty zostaną usunięte ...
Luke Taylor

@LukeTaylor Nie sądzę, że powinien wyczyścić cokolwiek z lokalnego magazynu, a kiedy go włączysz, ponownie rozpocznie synchronizację, zastępując wszystkie zduplikowane pliki.
Rushil Srivastava,

2
Odznaczenie tego pola powoduje wyświetlenie ostrzeżenia, że ​​„jeśli będziesz kontynuować, elementy zostaną usunięte z folderu Desktop and Documents na tym komputerze Mac i pozostaną dostępne na iCloud Drive”. To trochę niejednoznaczne, jak potraktuje niezsynchronizowane przedmioty.
Luke Taylor

@LukeTaylor, w wyszukiwarce widzisz iCloudDrive w lewym górnym rogu? Kliknij i daj mi znać, jeśli twoje pliki znajdują się w folderze dokumentów i pulpitu
Rushil Srivastava

1
Są, ale nie wyłączyłem jeszcze synchronizacji iCloud. Większość z nich ma ikonę ☁️ wskazującą, że nie zostały jeszcze przesłane.
Luke Taylor

1

Czy zmieniłeś datę i godzinę na komputerze lub telefonie? Jest to możliwe wyjaśnienie, dlaczego iCloud nie synchronizuje się.


Wszystkie mają rację. Liczę na te czasy i daty codziennie, wiedziałbym, gdyby były wyłączone.
Luke Taylor

0

Uważaj, ta metoda spowoduje usunięcie plików . Udało się to rozwiązać poprzez:

 1. Przejdź do Preferencji systemowych
 2. Wybierz iCloud
 3. Odznacz iCloud
 4. Po wyświetleniu monitu wybierz Usuń z komputera Mac
 5. Po kolejnym monicie wybierz opcję Zatrzymaj aktualizację i wyłącz

Powinien być naprawiony, pracował dla mnie, naprawdę denerwujący

Drugi scenariusz, który zadziałał na iPhonie:

 1. Otwórz ustawienia
 2. iCloud Drive
 3. Zarządzaj pamięcią
 4. Kliknij folder, który jest winny i usuń go z iCloud

0

Możesz wypróbować następujące polecenie z konsoli. Będzie rekurencyjnie przechodził przez katalog podczas aktualizacji daty ostatniej modyfikacji każdego pliku. Robi to dla wszystkich plików oprócz „* .icloud”. Polecenie wyświetli także nazwę każdego zaktualizowanego pliku.

przejdź do katalogu iCloud,

cd /Users/admin/Library/Mobile\ Documents/com~apple~CloudDocs

Proszę: dokładnie sprawdź, czy znajdujesz się w powyższym katalogu. Posługiwać siępwd

i uruchom aktualizację daty dla tych plików

find . ! -path "*.icloud" \( -exec echo {} \; -a -exec touch {} \; \)

Czy możesz wyjaśnić, co dokładnie robi to polecenie?
pkamb

tak, odpowiedź została zaktualizowana.
user9869932,

0

Dalej do użytkownika 9869932 powyżej na temat resetowania daty.

Pamiętaj, że powinien to być cd „/ Users / -Twoja nazwa użytkownika- / Library / Mobile Documents / com ~ apple ~ CloudDocs”

następnie wykonując polecenie znajdź. ! -path "* .icloud" (-exec echo {} \; -a -exec touch {} \;)

Da ci ogromną listę - w moim przypadku - plików, które resetują datę oczekiwania na przesłanie. Pliki zaczną się następnie ładować. Sprawdź to, klikając dwukrotnie małą ikonę Pie w oknie Findera. Spowoduje to wyświetlenie paska postępu. Twoje pliki będą rosły partiami, zależnie od tego, co Apple ograniczyło dla tego procesu. Mój w ciągu kilku minut zwiększył się z ponad 4000 pozycji do 1175, ale teraz wydaje się, że znowu utknął.

Teraz zauważam, że lista plików aktualizacji zawiera pliki w Koszu i innych miejscach, w których pliki już nie istnieją. Podejrzewam więc, że proces synchronizacji iCloud nie radzi sobie tak dobrze. Usunięte i przeniesione pliki wiszą w folderze „com ~ apple ~ CloudDocs”, nawet jeśli zostały usunięte z ich oryginalnych lokalizacji. Więc teraz zamiast nie przesłania kilku plików, wydaje mi się, że mam do przesłania 1175 elementów - co prawdopodobnie nigdy nie nastąpi.


0

nie zapominaj, że osx jest oparty na Uniksie. tym, co pomogło mi, jest zmiana priorytetu procesu „ptak” (proces „ptak” odpowiada za replikację icloud).

 1. wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutaj

kliknij dwukrotnie ikonę „icloud” w wyszukiwarce, aby zobaczyć postęp.

 1. idź do terminalu

  3)

ps aux | grep bird Zobaczysz swój identyfikator procesu ptaka, w moim przypadku jest to 815.
serg 815 98,8 0,8 4542828 137776 ?? U Thu09PM 2047: 53.94 /System/Library/PrivateFrameworks/CloudDocsDaemon.framework/Versions/A/Support/bird

4

sprawdź aktualny priorytet procesu ptaka ps -fl-C 815 (zamień 815 na identyfikator procesu ptaka z kroku 3), jeśli nigdy go wcześniej nie zmieniałeś, wyniesie zero (w kolumnie NI, ale formatowanie wyniku nie jest przyjemne)

5

zmień priorytet (liczby ujemne mają wysoki priorytet, na podstawie badań -20 jest najwyższy, ale nie umieszczaj go, sugeruję umieścić -10), aby to zrobić

sudo renice -n -10 -p 815 (ponownie zamień 815 na identyfikator procesu ptaka z kroku 3) poprosi o hasło, jeśli nie jesteś rootem w terminalu

6.

jeśli zadziałało, powinieneś zobaczyć postęp w oknie dialogowym postępu icloud, które otworzyłeś w kroku 1. Nie mogę zagwarantować, że zawsze będzie działać, ponieważ icloud to blackbox .. niestety .. tzn. Mac ma rdzeń unix, ale przede wszystkim jest to oprogramowanie zastrzeżone dla blackboksa

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.