Co to jest „demon zdalnego magazynowania xART” w systemie macOS?


11

Odkryłem, że w moim nowo zainstalowanym systemie macOS na porcie 61500 działa usługa, a polecenie procesu to /usr/libexec/xartstorageremoted

Wydałem man xartstorageremotedi znalazłem instrukcję obsługi tego demona. Po przeczytaniu nadal nie rozumiem, do czego służy ten diamon. Przeszukałem Google i nie ma w tym prawie nic. Czy ktoś coś o tym wie? Do czego służy w zwykłej perspektywie użytkownika?

Plik wykonywalny xartstorageremotowany jest demonem przeznaczonym do nasłuchiwania żądań zapisywania / pobierania z procesora CoProcessor. Ten demon jest wymagany do obsługi wielu partycji i obsługi wielu użytkowników.

xartstorageremoted nie może być rozładowany i powinien być uruchamiany poprzez uruchomienie, gdy żądanie musi zostać obsłużone.

Odpowiedzi:


14

W MacBooku z paskiem Touch Bar znajduje się nowy procesor, procesor Apple T1.

Deamon xartstorageremotedrozmawia z procesorem T1.

Bezpieczna enklawa jest jej częścią, co oznacza, że ​​jest wyraźnie powiązana z paskiem Touch Bar i Touch ID. Jest również odpowiedzialny za kamerę internetową, niewielka, ale ważna różnica.


@bitweaver powinieneś zaakceptować odpowiedź.
jamescampbell

7

Miły. Coś słabo udokumentowanego, ale odpowiedzialnego za kamerę internetową i Touch ID, otwiera globalne gniazdo nasłuchiwania pod kontem głównym.

root# lsof -i tcp

xartstora 13594   root  3u IPv4 0x30c82343150af2cf   0t0 TCP *:61500 (LISTEN)
xartstora 13594   root  4u IPv6 0x30c82343150af2cf   0t0 TCP *:61500 (LISTEN)

Zrozumiałbym, gdyby otworzył gniazdo domeny UNIX lub był powiązany z 127.0.0.1, ale powiązanie z 0.0.0.0 (*) jest z mojego punktu widzenia problemem bezpieczeństwa.


Cóż, teraz jestem ciekawy, co to jest ...
JMY1000,

Dowiedz się, co to jest jeszcze?
Cristiano Coelho
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.