Jak zapobiec złodziejowi korzystania z mojego iPhone'a?


12

Co się stanie, jeśli mój iPhone zostanie skradziony i nie chcę, aby ktokolwiek go używał?

 • Czy złodziej wystarczy, aby przywrócić iPhone'a z iTunes przy użyciu trybu odzyskiwania, aby użyć go jako nowego iPhone'a?
 • Czy istnieje sposób, aby temu zapobiec?
 • Co mogę zrobić, aby mój iPhone był całkowicie bezużyteczny dla złodzieja?

Odpowiedzi:


25

Artykuły HT201472 i HT201365 firmy Apple wyraźnie wyjaśniają, co możesz zrobić w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu.

Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania:

Tak, istnieje sposób, aby uniemożliwić innym korzystanie z telefonu. Gdy telefon zostanie skradziony, przełączasz urządzenie w tryb zgubienia, jak wyjaśniono w powyższych artykułach. Nikt nie będzie w stanie ponownie używać / ponownie aktywować telefonu bez identyfikatora Apple ID i hasła z powodu blokady aktywacji, która jest włączana po przełączeniu urządzenia w tryb zagubienia.

Dzięki blokadzie aktywacyjnej Twój identyfikator Apple ID i hasło są wymagane, zanim ktokolwiek będzie mógł:

 • Wyłącz Find My iPhone na swoim urządzeniu
 • Usuń swoje urządzenie
 • Ponownie aktywuj i korzystaj z urządzenia

Aby przełączyć urządzenie w tryb zagubienia:

 1. Na dowolnym iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch zaloguj się do aplikacji Znajdź mój iPhone za pomocą swojego Apple ID. Nie musisz się logować Znajdź mój iPhone z urządzenia, które posiadasz (tj. Może to być urządzenie znajomego), ale musisz się zalogować przy użyciu tego samego identyfikatora Apple / hasła, co urządzenie, które próbujesz przełączyć w tryb utracony .

 2. Po zalogowaniu Find My iPhone wyświetli mapę i listę urządzeń połączonych z twoim Apple ID. Stuknij urządzenie, które zgubiłeś lub zostało skradzione, aby je wybrać.

 3. Stuknij w przycisk „Działania” u dołu ekranu, a następnie w „Tryb utracony”.

 4. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie włączenia trybu utraconego. Stuknij w „Włącz tryb utracony…”, aby kontynuować.

 5. Jeśli urządzenie, które próbujesz ustawić w trybie utraconym, nie ma hasła, Find My iPhone wymaga skonfigurowania go na miejscu. Wpisz hasło i ponownie wpisz nowe hasło, aby potwierdzić. Jeśli masz już włączone hasło w urządzeniu, możesz przejść od razu do następnego kroku.

 6. Możesz teraz wprowadzić numer telefonu, pod którym można się z Tobą skontaktować. Ten numer telefonu zostanie wyświetlony na ekranie blokady urządzenia. Chociaż jest to opcjonalne, zdecydowanie zaleca się dodanie numeru telefonu, aby ludzie mogli się z Tobą skontaktować, jeśli znajdą Twoje urządzenie. Po zakończeniu dotknij „Dalej”.

 7. Na koniec możesz wprowadzić wiadomość, która będzie wyświetlana na ekranie blokady wraz z numerem telefonu. Domyślnie komunikat brzmi „Ten iPhone został zgubiony. Proszę zadzwoń do mnie." ale możesz go dostosować tak, jak chcesz. Stuknij „Gotowe” w prawym górnym rogu, aby aktywować tryb utracony.

 8. Jeśli ktoś spróbuje podłączyć iPhone'a do iTunes, aby go przywrócić, nie będzie w stanie tego zrobić i zobaczy następujący komunikat z prośbą o wyłączenie funkcji Znajdź mój iPhone. itunes-restore-próba


3
Możesz przywrócić w trybie odzyskiwania, ponieważ telefon nie ma możliwości odmowy przywrócenia w tym trybie - jest wyraźnie zaprojektowany, aby móc odzyskać urządzenia z uszkodzonym / naruszonym oprogramowaniem. Jednak w rzeczywistości nie będzie można skonfigurować tego iPhone'a, formularz logowania Apple ID pojawi się po pierwszym włączeniu telefonu po przywróceniu.
André Borie,

3
Jedno zastrzeżenie, urządzenie musi przejść do trybu online (połączyć się z Internetem) przynajmniej raz [po aktywacji trybu utraconego], zanim wszystkie te ustawienia zostaną wprowadzone. Jeśli potencjalny złodziej nigdy nie podłączy urządzenia do sieci, ustawienia się nie zmienią.
Mindwin

5
@ BartłomiejSemańczyk nie ma znaczenia, czy telefon był włączony czy wyłączony, ale czy Find my iPhone był aktywny czy nieaktywny. Należy go aktywować raz (zwykle przy pierwszej konfiguracji telefonu). Następnie blokada aktywacji jest zawsze włączona, nawet jeśli telefon zostanie zresetowany lub wyłączony. Jeśli telefon był wyłączony lub złodziej wyjmie kartę SIM, tryb utracony nigdy się nie uruchomi, ale - jeśli włączony - blokada aktywacji będzie się utrzymywać. Jedynym sposobem na zdalne usunięcie blokady aktywacji jest usunięcie telefonu z iCloud w celu uzyskania potrzebnego identyfikatora Apple ID i hasła.
Jaime Santa Cruz,

1
@ BartłomiejSemańczyk, tak, to prawda. Jeśli iPhone nie był w trybie utraconym, będziesz mógł po prostu przywrócić iPhone'a i używać go z innym Apple ID. Jeśli jednak przełączysz go w tryb zagubiony ... nawet jeśli iPhone nigdy nie został podłączony do Internetu po kradzieży - aktywacja nadal się nie powiedzie, ponieważ po przywróceniu spróbuje aktywować iPhone'a i sprawdzi na serwerach Apple, czy urządzenie zostało zgłoszone jako Zgubione / Skradzione i odmawia aktywacji.
Chrisii,

5
@Chrisii, nawet jeśli tryb Lost nie uruchomił się, jeśli funkcja Znajdź mój iPhone była włączona, telefonu nie będzie można używać z innym Apple ID.
Jaime Santa Cruz,

9

W tej chwili nie ma łatwego sposobu na ominięcie blokady aktywacji , nawet resetowania za pomocą iTunes.
Pozwoli to tylko złodziejowi usunąć zawartość telefonu.
Jeśli złodziej jest w stanie odgadnąć twoje hasło, nadal utknie w urządzeniu, którego nie można zaktualizować i którego nie można sprzedać.

Jeśli w telefonie jest włączona funkcja Znajdź mój iPhone , nie można go używać bez poświadczeń iCloud.


1
W serwisie eBay jest mnóstwo iPhone'ów, które twierdzą, że są „zablokowane iCloud”. Telefonu nie da się wymienić, a większość z nich jest nadal warta kilkaset dolarów za części.
JPhi1618,

1
@ JPhi1618 absolutnie, chciałem nie nadawać się do ponownego użycia.
Jaime Santa Cruz,

1
Całkowita prawda. Chciałem, aby PO wiedział, że wciąż istnieje duży rynek na skradzione telefony, nawet jeśli nie można ich ponownie „wykorzystać”.
JPhi1618,

5
 1. Użyj silnego hasła zamiast kodu PIN. Do codziennego użytku i tak używasz TouchID. Ale po 24 godzinach nieużywania poprosi o hasło.
 2. Aktywuj Find My iPhone, zawiera blokadę aktywacji, funkcję zaprojektowaną, aby nikt inny nie mógł używać Twojego iPhone'a, iPada, iPoda touch lub zegarka Apple Watch, jeśli zostanie zgubiony lub skradziony. Blokada aktywacji jest włączana automatycznie po włączeniu funkcji Znajdź mój iPhone.
 3. Gdy tylko dowiesz się, że brakuje Twojego iPhone'a, przełącz go w „tryb Utracony”.
 4. Użyj silnego hasła do swojego konta iCloud.
 5. Włącz identyfikację dwuskładnikową dla swojego konta iCloud. Upewnij się, że możesz do tego użyć 2 urządzeń. I przechowuj klucz odzyskiwania w bezpiecznym miejscu.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.