Rozruchowy USB bez systemu operacyjnego pokazuje się jako Windows w Menedżerze uruchamiania


1

Zamierzałem zrobić czystą instalację El Capitan i stworzyłem bootowalny dysk USB. Po wykonaniu dysku, jak zwykle, zrestartowałem się, przytrzymując klawisz opcji do białego. Został wyświetlony ekran z opcją dysku startowego i przewidywalnie znalazłem mój zwykły dysk twardy, na którym jest włączony mój system operacyjny, mój dysk zapasowy i mój bootowalny USB o nazwie „Windows”.

To dziwne, ponieważ nigdy nie instalowałem Boot Camp na tym komputerze.

Kiedy uruchamiam z dysku „Windows”, jest tylko pusty ekran i miga na nim litera „J” i nic więcej się nie dzieje.

Tylko „J” w lewym górnym rogu ekranu.

Co to jest?


Po kilku próbach i błędach próbowałem uruchomić komputer bez rozruchu systemu El Capitan z USB, a opcja rozruchu „Windows”, która prowadzi mnie do „J”, zniknęła.
andy,

Ok Więc sformatowałem dysk startowy w formacie none_Journaled, Fat32 tylko w celu przetestowania, a następnie przetestowałem ponownie. Teraz pusty dysk, nadal wyświetlany jako „Windows” na ekranie rozruchowym, kiedy go uruchamiałem, mówi coś w rodzaju „Nierozpoznanej sekcji rozruchowej” lub coś w tym rodzaju. Mogę to rozumieć jako „J” oznaczające „Journaled” i co się dzieje, gdy próbujesz uruchomić „Windows” z napędu Journaled? Myśli? Czy ktoś chce przetestować, aby potwierdzić, aby ktoś, kto przyjdzie, znalazł odpowiedź?
andy,

Odpowiedzi:


1

Oczywiście coś poszło nie tak podczas tworzenia rozruchowej pamięci USB. Powinien wynosić 8 GB. Dlaczego nie skorzystać z małego narzędzia, które Ci to zrobi: Diskmaker_X, patrz http://diskmakerx.com Musisz mieć instalator OSX na swoim dysku: jeśli już go zainstalowałeś i już go nie ma, pobierz go ponownie z zakładki Kupione z AppStore.


To jest to, nic nie poszło nie tak, jest dysk rozruchowy El Capitan, jestem po prostu zdezorientowany, dlaczego tak jest z systemem Windows.
andy,

0

Menedżer uruchamiania wykrywa dowolny nośnik startowy. Ponieważ określiłeś dysk jako rozruchowy, zakłada się, że jest tam zainstalowany. Prawdopodobnie utworzyłeś bootowalny dysk Windows, więc tak mówi Menedżer uruchamiania, nawet jeśli nie ma rzeczywistego systemu Windows.


Nie utworzyłem rozruchowego dysku z systemem Windows, wyczyściłem USB i skorzystałem z tego przewodnika, aby utworzyć rozruchowy dysk El Capitan osxdaily.com/2015/09/30/…
andy

Czy sformatowałeś go GUID lub MBR? Przewodnik wydaje się o tym nie wspominać.
Tetsujin,

Mac OS rozszerzony (Journaled), tak bardzo zdezorientowany, dlaczego daje mi nieistniejący dysk rozruchowy systemu Windows. Użytkownicy systemu Windows dostają „J” zbyt duże uruchamianie z USB techsupportforum.com/forums/f217/...
andy

1
Mac OS Extended (HFS +) to coś, co znajduje się na wierzchu formatu, MBR lub GUID. Ponieważ prawie każdy USB będzie dostarczany jako MBR, nadal jest to mój główny podejrzany.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.