Do wysyłania wiadomości iMessage używaj starego iPhone'a


3

Chcę używać mojego starego iPhone'a do iMessage, ale mam problem z konfiguracją iMessage, ponieważ wydaje się, że czeka on na aktywację telefonu, co nie nastąpi, ponieważ mam nowy telefon z Androidem.

Jak skonfigurować iPhone'a, aby wysyłał iMessage tylko z mojego Apple ID? Obecnie mój stary numer jest wyszarzony, a koło do ładowania po lewej stronie.


Czy wyłączyłeś usługę komórkową i włączyłeś Wi-Fi na tym starym iPhonie?
IconDaemon

Odpowiedzi:


1

Zakładając, że nadal masz aktualny identyfikator Apple ID, skonfigurujesz starego iPhone'a do wysyłania / odbierania wiadomości na adres e-mail Apple ID, a nie na numer telefonu komórkowego.

  • Najpierw musisz się zalogować do iCloud na swoim starym iPhonie. Przejdź do Ustawienia> iCloud, aby to zrobić.
  • Po drugie , musisz ustawić, z jakimi „adresami” chcesz, aby iPhone wysyłał / odbierał wiadomości iMessages. Przejdź do Ustawienia> Wiadomości i dotknij opcji Wyślij i odbierz. Zobaczysz dwa zestawy adresów, jeden dostępny, pod którym możesz rozpocząć rozmowy. Musisz upewnić się, że identyfikator Apple ID używany w iCloud został dodany i zaznaczony.

UWAGA: Twój stary iPhone może wysyłać / odbierać wiadomości iMessages tylko po połączeniu z Internetem. Będzie również działał tylko z adresem e-mail (ludzie nie będą mogli wysyłać wiadomości iMessage na Twój numer telefonu komórkowego, ponieważ jest to teraz na urządzeniu z Androidem).

W razie problemów napisz z powrotem, używając funkcji komentarzy poniżej.


1

Niestety, jeśli twój stary telefon komórkowy nie ma usługi komórkowej (w szczególności SMS), nie można aktywować iMessage. Cytując Apple:

Jeśli używasz iPhone'a, potrzebujesz wiadomości SMS, aby aktywować swój numer telefonu za pomocą iMessage i FaceTime.

Z „ Jeśli wystąpi błąd podczas próby aktywacji iMessage lub FaceTime ”. W moim własnym teście okazało się to prawdą i nie mogłem znaleźć sposobu na obejście tego ograniczenia specyficznego dla iPhone'a.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.