macOS: Finder stale przywraca ulubione „Desktop” pod paskiem bocznym


2

Finder działa dziwnie lub nie jestem świadomy jakiegoś projektu lub czegoś takiego (np. „Enter domyślnie nie otwieraj plików”).

W Finderze:

  • przejdź do Preferencji Findera
  • przejdź do zakładki „pasek boczny”
  • odznacz [] Pulpit
  • ponownie zaloguj się do ulubionych systemów MacOS i Desktop

Może ktoś może rzucić na to światło. Dzięki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


1

Czy próbowałeś / aś pierwszej pomocy ? W przypadku problemów możesz użyć Narzędzia dyskowego z trybu odzyskiwania . Jeśli uruchomisz ponownie i przytrzymasz command⌘+ r, uruchomisz się na lokalnym dysku naprawczym, lub jeśli przytrzymasz command⌘+ option+ r, uruchomisz tryb odzyskiwania Internetu (oczywiście będziesz potrzebować dostępu do Internetu i będziesz chciał dać mu trochę czasu na załaduj wszystkie opcje w górę).

Spróbuj także zapchać pamięć NVRAM , przytrzymując command⌘+ option+ p+ rpodczas ponownego uruchamiania?

Może być też konieczne po prostu wyrzucenie plików preferencji paska bocznego : /Users/Library/Preferences/com.apple.sidebarlists.plist
... lub nawet pliku preferencji Findera:
/Users/Library/Preferences/com.apple.finder.plist

Również sprawdzić /Library/Preferences/i /System/Library/Preferences/zobaczyć, czy istnieją duplikaty.

Uwaga: jeśli nie jesteś właścicielem komputera, porozmawiaj z właścicielem / administratorem przed wypróbowaniem któregokolwiek z nich i poproś o pozwolenie administratora systemu. Jeśli jesteś właścicielem, może być konieczne przypisanie statusu administratora tego konta logowania.


Próbowałem usunąć konfiguracje Findera w moim katalogu ~ / Library. Zasadniczo przeniosłem się. Po połączeniu wszystkich moich katalogów multimediów z dyskiem zewnętrznym nie wyświetla się, gdy sterownik zewnętrzny nie jest podłączony do mojego komputera Mac. Ale to mój sposób na rozwiązanie, ponieważ nie mam wystarczającej ilości miejsca na moim dysku SSD 121G.
sevenfourk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.