Czy można używać iMaca w trybie wyświetlania docelowego z MacBookiem Pro 2016 z USB-C?


11

Zanim poszły Retina, iMacs mogą być używane jako wyświetlacze w docelowym trybie wyświetlania . Czy jest to możliwe dzięki nowym Touch Bar / USB-C MacBook Pro (koniec 2016 r.) Za pośrednictwem portów USB-C? Nie mają portu Thunderbolt 1-2 w stylu Mini DisplayPort, a artykuł na temat podłączania różnych rzeczy do portów USB-C nie wspomina o iMacu. Ani robi to artykuł , który wyjaśnia, co można i nie może być używany z USB-C do Thunderbolt 2 adaptera.Chociaż nie jest to dokładny duplikat - Macbook Pro 2015 vs 2016, to zasadniczo to samo pytanie z tą samą odpowiedzią - potrzebujesz portu / kabla piorunowego. W takim przypadku potrzebujesz dysku USB-C TB na TB.
Allan

1
@Allan Nie, jest inaczej z powodu nowych portów. Istnieją nietrywialne pytania dotyczące tego, co można, a czego nie można podłączyć do tych portów USB-C z różnymi adapterami. Zobacz dwa artykuły pomocy połączone w zaktualizowanym pytaniu. Nigdzie w Internecie nie ma wyraźnego potwierdzenia, ale tutaj, że iMac w docelowym trybie wyświetlania działa z MBP 2016.
Tom Hamming,

To nie jest „nowy” port. Mylisz typ złącza (USB C) z tym, co jest na złączu (Thunderbolt). Wymaganiem do używania iMaca jako wyświetlacza docelowego jest inny komputer Mac z połączeniem TB.
Allan

1
@ Allan ok, być może „nowa wtyczka” jest bardziej dokładna. Tak czy inaczej, fakt, że musimy to wyjaśnić, jest dowodem, że to pytanie nie powiela pytania o maszynę z 2015 roku. Pytanie naprawdę dotyczy tego, jakie przejściówki i typy kabli są potrzebne między komputerem iMac a USB-C.
Tom Hamming,

Odpowiedzi:


2

Nie myl portu USB-C / Thunderbolt 3 z USB tylko dlatego, że nowy MacBook Pro ma piorun, a nie tylko USB-C. Nowy MacBook Pro może wysyłać dane do komputera Mac zgodnego z docelowym trybem wyświetlania Mini DisplayPort za pomocą kabla, który łączy się bezpośrednio, lub adaptera do istniejącego kabla, który byłby używany z komputerem Mac.

Prawdopodobnie wybrałbym złącze USB-C na MiniDisplayport i używałbym portu wyświetlacza przez protokół USB-C, ponieważ ten kabel jest tańszy niż adapter Thunderbolt i działałby również z MacBookiem (nie Pro i nie Thunderbolt) lub innym urządzeniem tylko USB . Piorun nie ma prawdopodobnie żadnej korzyści z prędkości dla tej aplikacji.

Jeśli chcesz piorun - dostaniesz przejściówkę Apple Thunderbolt 3 na Thunderbolt 2 - 30 USD w sprzedaży w tym miesiącu i użyj dowolnego standardowego kabla piorunowego. Kiedyś wierzyłem, że wszystkie komputery iMac obsługujące tryb wyświetlania docelowego wezmą sygnał z portu mini-wyświetlacza - ale niektórzy twierdzą, że potrzebujesz pioruna w przypadku niektórych komputerów Mac. Nie mam powodu, aby w to wątpić - więc upewnij się, że możesz zwrócić kabel DP, jeśli go kupisz. Niektóre komputery iMac obsługują zarówno piorun, jak i mini DP. Nie wszystkie komputery iMac z dowolnym portem obsługują tryb wyświetlania docelowego - zwłaszcza nowe komputery iMac 4k i 5k - nie obsługują żadnego wejścia wideo, więc potrzebujesz oprogramowania do udostępniania ekranu.


Pytanie dotyczy konkretnie iMaca w trybie wyświetlania docelowego ... czy znasz dokumentację, jakiego sygnału oczekuje iMac w celu wyświetlania docelowego?
Tom Hamming

@TomHamming W szczególności zajmę się tym - dodałem tę część do mojej odpowiedzi. Z tabeli Apple możesz określić, czego potrzebujesz, na podstawie konkretnego komputera iMac, z którym chcesz się połączyć. Możesz potrzebować dwóch rozwiązań, jeśli chcesz połączyć się z dowolnym komputerem iMac.
bmike

1
Mam zamiar zakwestionować pogląd, że „Wszystkie komputery iMac obsługujące tryb wyświetlania docelowego przyjmą sygnał portu mini wyświetlacza”. Anegdotycznie stwierdziłem, że to nie jest prawda - anegdotycznie musiałem kupić kabel Thunderbolt (zamiast tańszej opcji), aby to zadziałało. Może to być problem dotyczący kabla YMMV innej marki.
Oskar Austegard

1
@OskarAustegard Dziękuję - edytowałem ostrożnie i usunąłem „wszystkie macs robią”
bmike

4

Mój 13-calowy MacBook Pro obsługuje mój 27-calowy ekran iMaca z końca 2009 roku, używając zewnętrznego adaptera USB-C na Mini DisplayPort.


Czy możesz potwierdzić, że jest to Mini DisplayPort, a nie Thunderbolt? To ta sama fizyczna wtyczka, ale inny sygnał.
Tom Hamming

Tak, iMac poprzedza Thunderbolt, a adapter jest przejściówką Mini DisplayPort, a nie Thunderbolt.
Mike Scott

Czy możesz udostępnić szczegóły dotyczące adaptera / przewodu?
LC1983

To jest strona Amazon UK, którą kupiłem: amazon.co.uk/gp/product/B017OV622M/...
Mike Scott


1

Tak, podłączyłem mojego MacBooka Pro z końca 2016 roku za pomocą przejściówki USB-C na Thunderbolt 2 (od Apple) do mojego komputera iMac z końca 2012 roku 27 "za pomocą kabla Thunderbolt (od Apple). Docelowy tryb wyświetlania działa tak samo, jak w moim poprzednim MacBooku Pro (koniec 2013 r.).

Jedynym problemem do tej pory jest to, że suwak głośności nie pojawia się na moim pasku dotykowym do kontrolowania głośności iMaca.


Czy możesz potwierdzić, czy dzięki tej konfiguracji porty starej funkcji komputera iMac dla MBP są wyświetlane wyłącznie? Miałem nadzieję, że może to spowodować działanie czytnika kart SD / itp.
OldGreg

W TDM działa tylko jako wyświetlacz + audio (wyjście).
Bouke

1

Tak, z powodzeniem uruchamiam konfigurację z 13-calowym MacBookiem Pro 2017 i komputerem iMac 2011. Oryginalny adapter Apple USB-C na Thunderbolt 2 działa dobrze w docelowym trybie wyświetlania. Również suwak głośności paska dotykowego działa dobrze w przypadku głośności iMaca.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.