Jak naprawić błąd przełączania języka macOS Sierra?


28

Zmiana wprowadzanych języków nie działa, możesz zobaczyć wideo.


1
zdarza się raz na jakiś czas, trzeba ponownie uruchomić system operacyjny.
georgexsh

Naprawiono dla mnie użycie „wybierz poprzednie źródło wejściowe” zamiast „następne”, jak sugeruje Yahuen Yakimovich poniżej. Nie zmieniłem ustawień Siri ani niczego innego, FWIW. (On Mojave)
Kalle,

Odpowiedzi:


17

Przejdź do preferencji systemowych / Siri i wyłącz Siri i upewnij się, że skrót klawiaturowy jest ustawiony na Brak, a następnie uruchom ponownie.


najwyraźniej OP nie ma Siri.
georgexsh

@georgexsh, dlaczego tak myślisz?
Tom Gewecke

hmm, jest możliwe, myliłem się.
georgexsh

2019 i nadal jest obecny w Mojave ...
virtustilus

Dziękuję bardzo!!! Prawie zacząłem nienawidzić mojego laptopa, ale teraz ten irytujący problem został w końcu naprawiony!
erkfel

3

Czy zdarzało mi się to raz na jakiś czas. Podczas próby zmiany układu klawiatury w konsoli pojawił się błąd:

TypingFocusDebug senderProcess is non-trustable, senderProcessPID is 6171 typingFocusProcessPID is 35651 -> msgID = -1

senderProcessPIDbyło/System/Library/PrivateFrameworks/LocalAuthenticationUI.framework/Versions/A/XPCServices/localAuthenticationRemoteService.xpc/Contents/MacOS/localAuthenticationRemoteService

Zabicie go pomogło pozbyć się problemu nieprzełączania źródła wejściowego:

sudo killall -9 localAuthenticationRemoteService

Mam nadzieję, że to pomoże innym, którzy mają ten sam problem.


1

Miałem podobny problem z odmianą, której potrzebowałem, aby zmienić fokus okna (dezaktywuj i aktywuj aktualnie zaznaczone okno aplikacji za pomocą polecenia + tab, bardzo denerwujące).

Rozszerzam rozwiązanie o Siri (nie jestem pewien, czy to naprawdę rozwiązuje problem, ale i tak go nie używam) o to, co zadziałało dla mnie:

 1. Wyłącz Siri w Preferencjach systemowych (uruchom ponownie, jak wyjaśniono przez Toma)
 2. Użyj metody z Wybierz poprzednie źródło wejściowe .
 3. Nie używaj Wybierz następnego źródła w menu Input

Różnica w sposobie implementacji tych dwóch metod (2) i (3) powoduje, że tylko (2) działa poprawnie, ponieważ pokazuje menu podręczne, w którym użytkownik może przeglądać języki. Powoduje to brak kroku rozogniskowania / ostrości.

Mam nadzieję, że to pomaga!


Dziękuję Ci! Użycie „Wybierz poprzednie źródło wejściowe” zamiast „następne” rozwiązało to dla mnie. Nie zrobiłem nic innego, jak wyłączenie Siri. (Mojave)
Kalle

0

Martwiło mnie to przez prawie cały rok. Okazuje się, że bardzo zły i niechlujny projekt plus błędy spowodowały powszechną frustrację.

Rozwiązaniem jest używanie tylko prawidłowych zachowań ( dalej cytowanych jak poniżej ):

W ustawieniach wprowadzania włączyłem metodę przełączania wprowadzania za pomocą klawisza Caps-lock. Gdy wszystko działa dobrze, oto następujące zachowania:

Prawidłowe zachowania

Używanie caps-lock do przełączania metody wprowadzania chińskiego i angielskiego. To znaczy:

 1. podczas korzystania z chińskiego naciśnięcie klawisza Caps-Lock zmieni metodę wprowadzania na angielski
 2. gdy używasz chińskiego, długie naciśnięcie klawisza Caps-Lock zmieni metodę wprowadzania na Capital English, zielone światło w Apple Magic Keyboard będzie włączone.
 3. gdy używasz języka angielskiego, naciśnij i przytrzymaj klawisz Caps-Lock, aby przejść na Capital English, naciśnij długo Caps-Lock, aby wrócić
 4. podczas korzystania z języka angielskiego (bez względu na to, czy jest to język wielki czy nie), naciśnij Caps-Lock, aby przełączyć na język chiński

Niepoprawne zachowania

pierwszy (bardzo często)

 1. naciśnięcie caps-lock nie zmienia metody wprowadzania, ale wskaźnik w pasku menu nie zmienia się odpowiednio.

drugi (bardzo często)

 1. naciśnięcie klawisza Caps-Lock nie zmienia już metody wprowadzania. Ale cmd + spacja nadal działa. wskaźnik paska menu również działa.

trzeci (mniej powszechny)

 1. naciśnij klawisze Caps-Lock i cmd + spacja nie działają. Muszę użyć myszy, aby kliknąć wskaźnik paska menu, aby przełączyć metodę wprowadzania.

czwarty (rzadki)

 1. naciśnij klawisze Caps-Lock i cmd + spacja nie działają. Co więcej, gdy używam cmd + spacja, widziałem tylko angielską metodę wprowadzania lub chińska metoda wprowadzania była szara. Oba były szare w cmd + spacja i we wskaźniku paska menu.

Oryginalny link: https://forums.macrumors.com/threads/is-there-a-bug-with-language-switching-in-sierra.2020165/#post-24054565


10
Nie rozumiem „rozwiązania”. Po prostu katalogujesz, jak to ma działać, a potem, jak często nie działa. Kiedy to nie działa poprawnie, co należy zrobić, aby to naprawić? Używanie „prawidłowego zachowania” nie jest opcją, gdy pojawia się „nieprawidłowe zachowanie”.
Tom Gewecke,

@TomGewecke zgadza się, ale sortowanie przez IMHO jest nieco bardziej pomocne niż niepowiązane „rozwiązanie”.
georgexsh

1
Twoje rzeczy są naprawdę skierowane do Apple, a nie do każdego, kto ma konkretny problem do rozwiązania. Zamiast umieszczenie go tutaj, wysłać go do apple.com/feedback
Toma Gewecke

0

Miałem ten sam problem. Jako angielski układ miałem ABC.
Więc dodałem USukład zamiast ABCi po usunięciu ABCproblemu zniknął.


Ciekawy! W jakim języku się zmieniałeś? Rosyjski jak Sato?
Tom Gewecke,

@TomGewecke Tak, rosyjski <-> USA
Sonique

0

Mam podobne problemy. Jak pokazano na filmie lub innym, gdzie zamiast mieć n + 1 języków, nagle mogę przełączać się między jednym językiem, mimo że mam n + 1. Wygląda na to, że proces ten przeraził się czy coś takiego. Aby to naprawić, wybrałem preferencje klawiatury -> skróty -> odznacz „Wybierz poprzednie źródło wejściowe” lub „Wybierz następne źródło w menu Input”, w zależności od tego, którego używasz. Następnie zamknij preferencje i otwórz je ponownie. Przejdź ponownie do skrótów i włącz opcję, która ci się podoba.

Wydaje się, że wznawia proces.


0

W końcu znalazłem zadowalający sposób, aby tymczasowo naprawić to na moim komputerze (z systemem Sierra 10.12.6) BEZ PONOWNEGO URUCHOMIENIA! Nawet otworzyłem konto na StackExchange, aby udostępnić :)

Po pierwsze, moje objawy: w pewnym momencie klawiatura przestaje się przełączać między angielskim a moim innym językiem. Nie ma znaczenia, czy używam skrótu klawiaturowego do przełączania, czy próbuję przełączać na pasku menu. To, co się dzieje, JESTEM W SKRÓCIE widzę flagę mojego OtherLanguage, a następnie, gdy próbuję pisać, przełącza się z powrotem na angielski.

Jednak ... zauważyłem, że to zachowanie jest specyficzne dla aplikacji. Niektóre aplikacje „kooperacyjne” (w moim przypadku Terminal) nadal pozwalają mi się przełączać (przy użyciu dowolnej metody) ORAZ POBYTOWAĆ w układzie OtherLanguage. To daje mi nadzieję ...

Niestety w moim przypadku ponowne uruchomienie nie wchodzi w grę, więc nadal eksperymentowałem. Najpierw wychodzę z aplikacji, które były „niechętne do współpracy” (Safari, Mail, Skype, Slack). Przywrócił je z powrotem - bez efektu.

Potem rzuciłem je ponownie, przełączyłem się na mój zaufany terminal, ZMIENIŁEM ŹRÓDŁO WEJŚCIA, a dopiero potem ponownie uruchomiłem Skype - Skype zwrócił mi mój inny język! Powtórzyło się to samo ze Slackiem - to też zadziałało! Powtarzane w Safari - znowu zadziałało! Powtarzane z pocztą - nie ma mowy :(

Jednak na razie mogę z tym żyć. Na przykład mogę wpisać tekst w innej aplikacji i po prostu wkleić go do mojej poczty jako tymczasową poprawkę.

Mam nadzieję, że to pomaga komuś tam!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.