Rejestracja w systemie macOS - urządzenia są dodawane tylko jako symbole zastępcze


3

Mamy biuro około 15 komputerów Mac i zamierzam skonfigurować serwer Mac Mini, aby scentralizować zarządzanie tymi urządzeniami. Skonfigurowałem serwer Mac Mini z aplikacją Serwer i włączyłem role Open Directory i Profile Manager .

Włączyłem opcję podpisywania profili konfiguracji i wybrałem certyfikat podpisywania certyfikatu.

W menedżerze profili utworzyłem profil rejestracji i odznaczyłem opcję ograniczania użycia do urządzeń z symbolami zastępczymi .

Na komputerze, do którego chcę dołączyć, najpierw zainstalowałem profil zaufania, a następnie uruchomiłem profil rejestracji, aby dołączyć do komputera.

Komputer pojawia się w użyciu, ponieważ dołączył do profilu, aw przypadku urządzeń pomyślnie dodaje urządzenie (w tym numer seryjny i nazwę komputera), ale dodaje je tylko jako symbol zastępczy.

Nie mogę znaleźć nikogo, kto byłby w podobnej sytuacji niż ja, ale powinienem dodać:

  • Korzystamy z usługi zarządzanej i nie mamy dostępu do naszych reguł zapory, więc nie jestem pewien, czy musimy zrobić wyjątki
  • Nic się nie wyświetla w ramach aktywności (aktywne lub ukończone zadania)
  • Nasze dane finansowe są obsługiwane przez naszą spółkę macierzystą, więc nie mam sposobu, aby uzyskać numer DUNS, dlatego nie mogę zarejestrować się w programie rejestracji urządzeń.

Czy mogę coś zrobić, aby scentralizować zarządzanie komputerami bez posiadania numeru DUNS i / lub wprowadzania zmian w zaporze?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.