Zdjęcia zajmujące miejsce na iPhonie, gdy nie mam zdjęć


14

Problem z iOS 10.1.1 do 10.2.1.

Na iPhonie nie mam żadnych zdjęć, ale w ustawieniach napisano, że moja biblioteka zdjęć zajmuje ~ 200 MB miejsca. Liczba zajmowanego miejsca ciągle się zmienia (w aplikacji ustawień na moim telefonie). W iTunes pasek pamięci u dołu (w menu synchronizacji) nie pokazuje zdjęć.

Co zajmuje to miejsce i jak mogę je zmniejszyć?

Rozwiązywanie problemów:

 • Wyłączyłem bibliotekę zdjęć iCloud i strumień zdjęć iCloud, wciąż pokazując to samo.

 • Próbowałem zrobić to, co powiedział @ User9125, ale nie zadziałało. Ustawiłem datę od samego początku, kiedy dostałem swój telefon, nic się nie pojawiło.

 • Ponowne uruchomienie

 • Miałem setki zdjęć w Whatsapp, usunąłem je, ale nie odzyskałem pamięci. Nie zmniejszyło to nawet ilości pamięci wykorzystywanej przez zdjęcia, więc nie sądzę, że aplikacja innej firmy mogłaby zajmować to miejsce.

 • Nie sądzę, że aplikacja systemowa zajmuje to miejsce, ponieważ wyczyściłam zdjęcia w poczcie i wiadomościach.

 • Próbowałem użyć programu iCleaner (poprzez ładowanie boczne ) w trybie bezpiecznym i trybie szybkim, ale zdjęcia nie zostały wyczyszczone.


@Peter to była moja sugestia! Spróbuj go wyłączyć, prawdopodobnie wyczyści to miejsce, jak sugerował Peter (zobacz moją odpowiedź).
owlswipe

Czy możesz wypróbować sugestię podaną w mojej odpowiedzi (wyłączenie biblioteki zdjęć iCloud w telefonie) i zgłosić, czy działa, czy nie?
owlswipe

Hmm Spróbuj wykonać kopię zapasową w iCloud, przywrócić ustawienia fabryczne, a następnie przywrócić dane z iCloud.
owlswipe

Nie jestem pewien, czy to jedyny sposób, ale próba nie potrwa długo. Nie jestem nawet pewien, czy to zadziała.
owlswipe

Czy masz aplikację typu WhatsApp, która może pobierać zdjęcia na telefon, ale przechowywać je w danych tej aplikacji zamiast w bibliotece zdjęć? Chodzi mi o to, że prawdopodobnie nie jest to zmarnowana przestrzeń.
owlswipe

Odpowiedzi:


-1

Spróbuj przywrócić urządzenie za pomocą iTunes


@ books453 Z podobnym problemem, który był moją jedyną opcją. Prześlij swoje zdjęcia do biblioteki iCloud. Następnie wykonaj kopię zapasową, wykonaj czystą instalację i w końcu przywróć z kopii zapasowej. Zdjęcia powinny wrócić po zalogowaniu się do iCloud.
fsimkovic

1

W aplikacji Zdjęcia mogą nadal znajdować się fantomowe zdjęcia. Po prostu rób te rzeczy, a to rozwiąże twój problem.

 1. Przejdź do ustawień
 2. Data i godzina
 3. Odznacz „Ustaw automatycznie”
 4. Ręcznie zmień datę z powrotem. Na przykład dzisiaj jest 10 grudnia 2016 r. Wybierz coś np .: 21 marca 2015 r. (Możesz to zmienić, gdy skończymy)
 5. Zamknij się z tego
 6. Otwórz „Zdjęcia”
 7. Wybierz „Albumy”, które już wyczyściłeś z folderu Rolka z aparatu i folder „Niedawno usunięte”, ale teraz zobaczysz, że folder „Ostatnio usunięte” ma teraz tysiące zdjęć z powrotem. To są twoje fantomowe zdjęcia
 8. Otwórz „Wybierz” i rozpocznij usuwanie
 9. Teraz wróć do Ustawień - Ogólne - Użycie - Pamięć - Zarządzaj pamięcią - a zauważysz, że Twoje zdjęcie i aparat są puste, jeśli wszystko usuniesz.

Brzmi to realistycznie. Będziemy wiedzieć na pewno, kiedy OP przetestuje to.
l1ghthouse

@ books453 czy wybrałeś datę, jak wspomniałem? Czy możesz zrobić to samo dla 1 września 2014 r.? Nie wiem, dlaczego dokładna data ma znaczenie, ale pokazałoby to fantomowe zdjęcia, jeśli takie istnieją.
Samitha Nanayakkara,

Według niektórych źródeł zdarza się to, ponieważ iOS nie może usunąć zdjęć z folderu Ostatnio usunięte po 30 dniach. Pokazuje, że obrazy zostały już usunięte, ale tak naprawdę nie są. Lepiej więc, jeśli wybierzesz odpowiedni rok i miesiąc do zmiany daty, ponieważ nie wspomniałeś o swoim modelu iPhone'a. Np .: jeśli masz iPhone'a 6S, nie ma sensu wybierać daty w 2014 roku, ponieważ twoje zdjęcia (Phantom) po prostu nie istniały w tym czasie. Wybierz więc jeszcze jeden ostrożnie. Mam nadzieję usłyszeć dobrą wiadomość
Samitha Nanayakkara,

Mam ten sam problem. To rozwiązanie niestety nie zadziałało.
Clayton Dukes,

1

Miałem ten sam problem i nie działały dla mnie żadne sztuczki związane z datą / czasem lub cokolwiek, co znalazłem w Internecie. W końcu udało mi się znaleźć i usunąć zdjęcia za pomocą aplikacji iExplorer . Oto wideo z YouTube'a . Aplikacja nie jest darmowa, ale można ją uruchomić w trybie demonstracyjnym, a jednocześnie znaleźć i usunąć ukryte zdjęcia.


-1

W zeszłym tygodniu denerwował mnie mój iPhone 6 16 GB, który miał mało dostępnej pamięci. Podłączyłem iPhone'a do mojego Macbooka, uruchomiłem iTunes i zsynchronizowałem iPhone'a bez zmiany żadnego z ustawień. Po synchronizacji miałem 1,5 GB dostępnej pamięci.

Nie wiem, jak to mogło pomóc, być może ustawiło kilka wielkich pamięci podręcznych, ale może być również rozwiązaniem dla ciebie.


-1

Biblioteka zdjęć iCloud automatycznie zapisuje zdjęcia zrobione w usłudze iCloud, a następnie przechowuje wersje niższej jakości w telefonie. Myślę, że możesz mieć zdjęcia przechowywane w tej usłudze, co może powodować zużycie zdjęć w telefonie, nawet jeśli nie są wyświetlane lokalnie w telefonie.

Spróbuj wyłączyć bibliotekę zdjęć iCloud, jeśli ją masz, ponieważ myślę, że to właśnie powoduje zużycie miejsca na zdjęcia w twoim urządzeniu. Przejdź do Settings-> iCloud-> Photosi spróbuj wyłączyć bibliotekę zdjęć iCloud; Podejrzewam, że to zwolni megabajty pamięci.


-2

Uruchom ponownie iPhone'a, który (zwykle) usuwa dane o duchach


Próbowałem zrestartować komputer, ale nie działałem.
abc
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.