Jak przywrócić oprogramowanie płyty głównej na niereagującym MBP w połowie 2009 roku?


0

Mój EFI był w wersji 1.7 i obniżyłem go do wersji 1.6, postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w odpowiedzi na pytanie Jak obniżyć wersję oprogramowania EFI z powrotem do wersji 1.6 . (Dotarłem do końca kroku 4 i usłyszałem „zły dźwięk”.)

Teraz, kiedy włączam laptop, dioda LED uśpienia świeci, gaśnie przez kilka sekund do słabego światła ciągłego, a następnie kilka (myślę, że osiem) szybkich błysków przed powrotem do słabego światła stałego, a następnie ten wzór cyklicznie. Ekran jest wyłączony, klawiatura nie reaguje (nie świeci się blokada klawisza Caps), urządzenie nie wydaje dźwięków ani dźwięków akordów, a zachowanie jest identyczne z dyskiem twardym i / lub pamięcią lub bez niego.

(To pytanie jest przeznaczone jako zasób dla majsterkowiczów dla innych, którzy doświadczają czegoś podobnego w przyszłości, dlatego odradza się odpowiedzi typu „szukaj AppleCare” lub „nie można tego naprawić”).

Odpowiedzi:


1

Poszukiwanie naprawy uszkodzonego oprogramowania układowego sugerowało, że można użyć „dysku CD do przywracania oprogramowania układowego”. Oto niektóre instrukcje tworzenia i używania jednego (chociaż nie widzę twojego komputera na liście). Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej płyty CD dla swojego komputera, być może możesz ją zabrać do sklepu Apple; powinni mieć wszystkie narzędzia niezbędne do naprawy oprogramowania układowego, jeśli istnieje. Jeśli to naprawią, sprawdź, czy możesz dowiedzieć się, jak to zrobić.


Spróbuję i poinformuję cię o moich postępach!
Robino,

Czy kiedykolwiek znalazłeś odpowiedź?
JBis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.