Niska prędkość WiFi na MacBooku Pro pod koniec 2008 roku (A1286)


3

Korzystam z taniego routera WiFi TP-Link i uderzam w ścianę z prędkością około 30 Mbps. Testowałem z innymi laptopami i działają one dobrze do 100 Mbps.

W tej chwili mam Yosemite, a ciekawostką jest to, że w przeszłości nie pamiętam, na jakim systemie operacyjnym mogłem uzyskać prędkość 100 Mb / s na Wi-Fi.

Wszelkie sugestie dotyczące ustawień WiFi lub oprogramowania układowego?

informacje o systemie


Wzmianka o identyfikatorze modelu A1286 nie jest zbyt pouczająca: pokazują go MBP 15 "z połowy 2008 r. - połowa 2012 r. Jak mierzysz prędkość? Czy wypróbowałeś już zakres 5
GHz

Mój laptop jest pod koniec 2008 roku; router nie ma
częstotliwości

Zgadzam się z @klanomath w obu przypadkach. Jak mierzysz prędkość? Czy możesz również udostępnić zrzut ekranu ekranu Informacje o tym komputerze Mac, abyśmy byli pewni, jaki dokładnie model masz?
Monomeeth

Czy twoje bluetooth jest włączone?
LH16

imgur.com/a/4QPDj tutaj jest o tym ekranie Mac; @Peter Próbowałem z włączaniem i wyłączaniem BT
Cumatru,

Odpowiedzi:


1

Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji systemu Mac OS X (wersja 10.7.2+) Zastosuj wszystkie dostępne aktualizacje systemu i oprogramowania dostępne na komputerze Mac z menu Apple> Aktualizacja oprogramowania Zresetuj router WiFi Po upewnieniu się, że jesteś na najnowszą wersję OS X i zastosuj wszystkie aktualizacje oprogramowania na danym komputerze Mac, przejdź do rozwiązania:

Dodaj nową lokalizację sieciową i odnów dzierżawę DHCP

Uruchom „Preferencje systemowe” z  menu Apple Wybierz panel „Sieć” Kliknij menu rozwijane „Lokalizacja” i wybierz „Edytuj lokalizacje…” Kliknij ikonę + plus, aby dodać nową lokalizację sieciową, nadaj jej unikalną nazwę i kliknij „Gotowe” z powrotem w panelu Sieć z wybraną nowo utworzoną lokalizacją, kliknij „Zaawansowane” w prawym dolnym rogu Kliknij kartę „TCP / IP” Kliknij „Odnów dzierżawę DHCP” i poczekaj na numery w lewo, aby ponownie wypełnić, a następnie kliknij „OK” Odnów DHCP w Mac OS X Lion

Powinieneś teraz mieć stabilne połączenie bezprzewodowe w systemie Mac OS X Lion 10.7.2.

Dla większości użytkowników problem ze stabilnością Wi-Fi został rozwiązany po zainstalowaniu najnowszych aktualizacji OS X Lion, ale w niektórych przypadkach wydaje się, że stare profile połączeń sieciowych przeniosły problem do najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.