Jak mogę zgrać DVD, aby odtwarzać je na telewizorze?


9

Chciałbym zgrać płytę DVD na komputer Mac, a następnie na urządzenie multimedialne, aby odtworzyć je na moim telewizorze.

Czy istnieje oprogramowanie, które mi w tym pomoże?

Odpowiedzi:


14

Możesz użyć HandBrake .

HandBrake to otwarty, licencjonowany na licencji GPL, wieloplatformowy, wielowątkowy transkoder wideo, dostępny dla systemów MacOS X, Linux i Windows.

Istnieje wiele wbudowanych ustawień wstępnych, z których możesz wybrać zgrywanie dysku DVD do formatu, który będzie można odtwarzać na urządzeniu multimedialnym.


3
Oprócz Handbrake możesz potrzebować dodatkowego oprogramowania, takiego jak Fairmount, jeśli dysk, który chcesz zgrać, ma zabezpieczenie przed kopiowaniem, ale wszystkie szczegóły będą dostępne na stronach Handbrake.
Faszerować

2
IIRC powinieneś potrzebować tylko VLC do zainstalowania w folderze / Applications /, ale nie ma powodu, aby nie mieć w pobliżu Fairmount .
TJ Luoma,

5

Absolutnie zgadzam się, że hamulec ręczny to świetne narzędzie do użycia.

Mam jednak Ripit w jednym z pakietów oprogramowania dla komputerów Mac i jest to również świetny program, zwłaszcza jeśli chcesz czegoś, co:

  • automatycznie zacznij działać, gdy tylko włożysz dysk DVD (i wyjmij, gdy to zrobisz, jeśli chcesz)

  • nie tylko zgrywa DVD, ale także wyciąga poszczególne odcinki z DVD z programu telewizyjnego itp.

Ogólnie używam RipIt do tworzenia folderów VIDEO_TS z DVD, a następnie używam hamulca ręcznego do konwersji plików Video_TS na pliki wideo. Zaletą tego ustawienia jest to, że mogę zgrać kilka płyt DVD, a następnie ustawić kolejkę hamulca ręcznego na przetwarzanie plików VIDEO_TS i po prostu zostawić komputer bez nadzoru, dopóki się nie skończy.

RipIt kosztuje 25 USD, co dla niektórych będzie przełomowe, zwłaszcza gdy HandBrake jest bezpłatny, ale jeśli kupiłeś pakiety Maca w przeszłości, możesz już mieć kod licencyjny.


1
Warto również zauważyć, że uruchomienie hamulca ręcznego bezpośrednio na płycie DVD może z czasem zużywać dysk (z powodu nieliniowego dostępu).
nohillside

(stary wiem) Używam Narzędzia dyskowego do utworzenia obrazu dysku, a następnie uruchamiam na nim Handbrake. Być może będziesz musiał najpierw pozwolić odtwarzaczowi DVD spróbować odtworzyć dysk DVD - istnieje dziwna interakcja między ochroną przed kopiowaniem CSS, która powoduje, że Narzędzie dyskowe czasami dopuszcza się błędów uprawnień, ale wydaje się działać dobrze, jeśli „pobłogosławisz” dysk DVD, odtwarzając go.
Rich Homolka

0

Używam ripIt głównie dlatego, że jest tak łatwy w użyciu (próbowałem również hamulca ręcznego). kosztuje 25 $, ale możesz wypróbować 10 płyt DVD za darmo, aby wypróbować ...


0

Wystarczy użyć filmów iTunes i nagrać na dysk ... DVD-R są dość tanie, a następnie przekonwertować je na videora (za darmo) lub jeśli masz PS3, po prostu przyklej go na pendrivie


-1

Głosuję za Handbrake za zgrywanie, ale możesz również użyć Narzędzia dyskowego, aby po prostu zrobić ISO płyty DVD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.