Jak zrobić zrzuty ekranu paska dotykowego?


24

Jak zrobić zrzut ekranu paska Touch Bar na nowych MacBook Pro?

W szczególności potrzebuję sposobu na zrobienie zdjęcia podobnego do używania Grab lub skrótu Cmd+ Shift+ 3.

Odpowiedzi:


28

Z tego artykułu autorstwa OS X Daily :

Nowy MacBook Pro z paskiem dotykowym zastąpił standardowe klawisze Escape i klawisze funkcyjne dynamicznie zmieniającym się ekranem o nazwie Touch Bar. Niektórzy użytkownicy komputerów Mac mogą chcieć zrobić zrzut ekranu paska dotykowego, na przykład w celu opracowania, przetestowania lub udostępnienia, podobnie jak ekrany zrzutów ekranu na dowolnym innym urządzeniu Mac lub iOS.

Istnieją dwa różne skróty klawiaturowe do przechwytywania zrzutów ekranu paska Touch Bar na komputerze Mac. Jeden zapisuje zrzut ekranu paska dotykowego jako plik na pulpicie, a drugi zamiast tego kopiuje zdjęcie paska dotykowego do schowka na komputerze Mac. Możesz także robić zrzuty ekranu paska dotykowego za pomocą aplikacji Grab w systemie Mac OS.

Zrób zrzut ekranu paska dotykowego jako plik na komputerze Mac

Command+ Shift+6

Zrzut ekranu paska dotykowego pojawi się na pulpicie, tak jak każdy inny zrzut ekranu.

Skopiuj zrzut ekranu paska dotykowego do schowka na komputerze Mac

Control+ Command+ Shift+6

Zrzut ekranu paska dotykowego zostanie skopiowany do schowka, który w razie potrzeby można go wkleić w innym miejscu. Działa to podobnie do wersji Print Screen specyficznej dla paska dotykowego, ponieważ obraz nie jest zapisywany jako plik, ale zamiast tego trafia do schowka, podobnie jak Command + Shift + Control + 3 na Macu.


Aplikacja „Grab” obsługuje także robienie zrzutów ekranu paska Touch Bar, jeśli wolisz używać Grab zamiast standardowych naciśnięć klawiszy Mac OS do robienia zrzutów ekranu. Grab znajduje się w folderze / Applications / Utilities /.

Inną opcją byłoby uruchomienie wirtualnego paska Touch Bar z aplikacją, taką jak Touche lub Touch Bar Demo, a następnie bezpośrednie zrzuty ekranu komputera Mac, ale jest to więcej pracy niż jest konieczne dla większości użytkowników z paskiem Touch Bar, chociaż byłby to jedyny sposób na przyciągnięcie Zrzut ekranu paska dotykowego dla użytkowników komputerów Mac bez paska dotykowego na klawiaturze.


2

Możesz użyć Touch Bar Simulator , narzędzia, które stworzyłem, które ma przycisk przechwytywania zrzutu ekranu. Działa to nawet wtedy, gdy komputer Mac nie ma paska dotykowego.

(Ikona aparatu w prawym górnym rogu)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.