Czy możesz wyłączyć (podświetlenie) paska Touch Bar w nowych MacBook Pro?


10

Więc nie mam tutaj nowego MacBooka Pro, ale czy rzeczywiście możesz wyłączyć pasek TouchBar, tak jak możesz wyłączyć podświetlaną klawiaturę, na przykład podczas oglądania filmu?

Wyszukiwanie w Apple.com w celu przeprowadzenia badań nie znalazło żadnych informacji na temat tej funkcji.

Czy narzędzie, ustawienie lub skrypt może wyłączyć podświetlenie paska dotykowego na żądanie?

Odpowiedzi:


13

Możesz wyłączyć pasek Touch Bar za pomocą tego narzędzia open source, Touch Bar Disabler . Wyłącza wyświetlanie paska dotykowego podczas mapowania elementów sterujących jasnością na Ctrl + 0, Ctrl + 1, elementów sterujących głośnością na Ctrl + 8, Ctrl + 9, Ctrl + 0.

Zrzut ekranu wyłącznika paska dotykowego


Więc jest całkowicie ciemno?
CodeBrauer 24.04.17

Tak! Zrobiło się zupełnie ciemno: D
Kay,

Czy to oszczędza baterię?
Harry,

Jeśli jest wyłączony, to tak. Chociaż to chyba nie jest wiele oszczędności.
trusktr

1
Wydaje się, że repozytorium Github zniknęło ... :(
Matt Fletcher

10

Nie można go faktycznie wyłączyć ręcznie, ale nastąpi to automatycznie po 75 sekundach bezczynności (gładzik lub klawiatura). Przydatne może być ręczne wyłączenie lub przynajmniej zmiana czasu trwania. Mam nadzieję, że zostanie wdrożony w przyszłości.


2
Biorąc pod uwagę, że niedawno dołączyłeś i dlatego nie zyskałeś jeszcze żadnej znaczącej reputacji, być może jeśli dodasz wiarygodne odniesienie do swojej odpowiedzi, może zyskać trochę głosów. W obecnej sytuacji nie jestem skłonny głosować za tym. Możesz przeczytać. Jak napisać dobrą odpowiedź? .
user3439894,

2
Cóż, nie ma oficjalnej dokumentacji od Apple stwierdzającej, że jest to możliwe. Jak więc ma się łączyć z czymś, co nie istnieje?
DisplayName

1
@DisplayName Myślę, że prosi o źródło około 45 sekund
William

@ user3439894 Cóż, równie dobrze możesz go przetestować, chwytając stoper i sprawdzając poprawność roszczenia ... Biorąc pod uwagę następujące dwa fakty: 1. Apple nie ma oficjalnej dokumentacji na ten temat 2. Użytkownik końcowy nie może zmienić czasu trwania OP muszę tu cytować jego źródła bez względu na poziom szczegółowości tego postu. Chociaż rzeczy mogły się zmienić od 3 lat temu
spicypumpkin

2

Pasek Touch Bar wyłączy się po 60 sekundach braku aktywności. Nie można ręcznie wyłączyć bankomatu.


1
Nie dodaje to niczego, co jeszcze nie zostało powiedziane, bardziej szczegółowo
Tetsujin

Błędnie jest mieć złą odpowiedź - zwłaszcza, gdy wyraźny komentarz może wyjaśnić, jak dokładnie jest błędna. Może obniżać liczbę głosów, ale błędne odpowiedzi są w porządku. Jestem ciekawy, dlaczego jedna odpowiedź mówi, że wyłącza się po 75 sekundach, a to mówi 60 sekund. Może być dobra informacja w obu tych odpowiedziach oprócz odpowiedzi z kodem, który może ją wyłączyć na żądanie .
bmike

To po prostu nieprawda. Pozostaje włączony podczas braku aktywności.
doublejosh,

1

Myślę, że Apple zaktualizowało to w ramach aktualizacji oprogramowania. Po kliknięciu Preferencji systemowych -> Klawiatura, a następnie kliknięciu podświetlonego pola klawiatury i skróceniu czasu, wpłynie to również na pasek dotykowy. Pasek dotykowy zniknie, nawet jeśli podświetlenie jest ustawione na zero.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.