Usuwanie aplikacji ze sklepu z aplikacjami na iOS i powiadamianie użytkowników, że aplikacja nie jest już obsługiwana


14

Chcemy usunąć naszą aplikację z App Store i zamknąć serwery, które ją obsługują. Z tego, co przeczytałem, usunięcie aplikacji z App Store nie spowoduje usunięcia aplikacji z urządzeń istniejących użytkowników - i nie ma sposobu, aby powiedzieć użytkownikom, aby ją usunęła.

Czy istnieje standardowy sposób informowania użytkowników, że aplikacja nie jest już obsługiwana? Czy powinienem po prostu wysłać użytkownikom wiadomość (w funkcji „skrzynki wiadomości”, którą posiada nasza aplikacja)? Czy powinienem przesłać nową wersję, która otwiera wyskakujące okienko z informacją, że aplikacja nie jest już obsługiwana - i usunąć aplikację ze sklepu z aplikacjami tydzień później? Czy recenzja Apple zaakceptuje taką aktualizację aplikacji, czy ją odrzuci, twierdząc, że nie można jej użyć?

Nie martwię się o konkretną mechanikę wyłączania, o której tu również mowa , ale szukam zwyczajowej procedury lub przykładów tego, jak to zrobić dobrze.


Całkowicie zgadzam się z odpowiedzią @fsb Powinieneś skorzystać z funkcji skrzynki wiadomości i wszystkich innych dostępnych dla ciebie sposobów komunikacji. I zdecydowanie nie aktualizuj aplikacji, aby wyświetlić wyskakujący komunikat. I upewnij się, że dasz użytkownikom dużo zawiadomienia!
Monomeeth

Odpowiedzi:


11

Jednak chcesz powiadomić użytkowników, zależy od Ciebie. Nie jest to pytanie techniczne, ale raczej wybór tego, co jest dla ciebie łatwiejsze / szybsze / wygodne. Jeśli masz możliwość i chcesz powiadomić użytkowników przed zamknięciem, sugeruję to zrobić. Użytkownicy mogą nie być zadowoleni z utraty korzystania z aplikacji, ale przynajmniej będziesz miał szacunek, wiedząc, że powiadomiłeś wszystkich z odpowiednim wyprzedzeniem.

Nie ma zwyczajowej procedury, ponieważ każda aplikacja i baza użytkowników jest inna. Polecam również kontaktowanie się z użytkownikami przy użyciu każdej dostępnej metody. Jeśli możesz wyskakować wiadomość, zrób to; jeśli możesz wysłać wiadomość e-mail, zrób to; jeśli możesz pisać na Twitterze / Facebooku, zrób to. Nie ma możliwości nadmiernej komunikacji zamykania aplikacji.

Jedyną rzeczą, której odradzam, jest utworzenie aktualizacji aplikacji, która pokazuje tylko komunikat o zamknięciu aplikacji. Użytkownicy poczują się oszukani, a Ty będziesz mieć bałagan i stracisz pewność siebie.

Jeśli użytkownicy mogą nadal korzystać z Twojej aplikacji bez dalszych aktualizacji lub bez usług zaplecza, pozwól im z niej korzystać. Po usunięciu aplikacji ze sklepu App Store użytkownicy nie będą mogli jej przywrócić z kopii zapasowej; gdy zniknie, zniknie.

AKTUALIZACJA : W dyskusji w komentarzach do tej odpowiedzi wydaje się, że istnieje różnica między przywracaniem wykonanym za pośrednictwem iCloud i iTunes. @Hitechcomputergeek zwraca uwagę, że iTunes może tworzyć kopie zapasowe rzeczywistych aplikacji, podczas gdy iCloud tworzy kopie zapasowe tylko swoich danych i ponownie pobiera samą aplikację ze sklepu App Store (tak jakbyś ją najpierw pobrał).


„Po usunięciu aplikacji ze sklepu App Store użytkownicy nie będą mogli przywrócić jej z kopii zapasowej; gdy zniknie, zniknie”. Uważam, że to źle. Nie będziesz mógł ponownie pobrać aplikacji z iCloud, ale nadal możesz wykonać kopię zapasową i przywrócić aplikację jako .ipa za pomocą iTunes.
Hitechcomputergeek,

@Hitechcomputergeek Napisałem, że z własnego doświadczenia, że ​​nie mogę przywrócić przerwanych i usuniętych aplikacji z mojej kopii zapasowej iCloud podczas przywracania. Jeśli masz inne doświadczenia, podaj dodatkowe informacje, a poprawię odpowiedź.
fsb,

Jeśli użyłeś kopii zapasowej iCloud, prawdopodobnie dlatego; Kopie zapasowe iCloud i kopie zapasowe iTunes są różne. iTunes może tworzyć kopie zapasowe rzeczywistych aplikacji, podczas gdy iCloud tworzy kopie zapasowe tylko swoich danych i ponownie pobiera samą aplikację ze sklepu App Store (tak jakbyś ją najpierw pobrał).
Hitechcomputergeek,

3

Umieszczenie nowej wersji w sklepie to najmilszy sposób, jaki widziałem, a także rozgłos.

Niektóre bardzo szanowane przykłady tego obecnie to:

To zależy od twojego budżetu i ram czasowych. Możesz przesłać aktualizację tylko z metadanymi i poprosić o przyspieszoną recenzję oraz wyjaśnić, dlaczego przesuwasz aktualizację i powinna ona zostać opublikowana w ciągu kilku dni, a czasem godzin.

Otrzymasz wiele złych recenzji, ale spodziewałeś się tego, chyba że istnieje dobra ścieżka migracji dla użytkowników końcowych do gromadzenia funduszy lub pozyskiwania ich danych.

Wybrałbym wtedy datę, w której nie ma nowych pobrań, ale daję użytkownikom końcowym 6 miesięcy do roku, zanim wyciągniesz je całkowicie ze sklepu. Brak nowej sprzedaży, jasne oczekiwania, opcje i brak szarpania aplikacji wydają się najłagodniejszym i życzliwym sposobem na zamknięcie sklepu przez dowolną / ogólną aplikację.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.