Czy oprócz DTrace istnieją zaawansowane narzędzia do profilowania wydajności (najlepiej z interfejsem graficznym)?


1

Po prostu szukam narzędzia podobnego do Monitora wydajności systemu Windows NT (perfmon.exe). Możliwość określenia, które metryki chcę śledzić (np. Odczytuje / s, zapisuje / s) dla danego obiektu (np. Macintosh HD), a najlepiej dla wszystkich lub określonych procesów.

Przypadek użycia jest taki, że mamy programistę w biurze, którego MacBook ma obrzydliwie wydajność dysku. I / O jest wystarczająco zły do ​​tego stopnia, że ​​może blokować. Z Monitora aktywności widać, że średnio wynosi 80-110 IOps, ale w tym momencie korzystne byłoby ustalenie, jakie mogą być obrażające procesy (z pewnością nie jest to mds ani mdworker). Chociaż korzystanie ze skryptów DTrace, takich jak IOSnoop, prawdopodobnie działałoby, z pewnością preferowane byłoby narzędzie graficzne (w tym niewolne), które zapewniłoby lepszy wgląd w te (i inne) wskaźniki.


Instruments jest równoważnym narzędziem - wolnym od Xcode - to pytanie ma również dwa narzędzia wiersza poleceń do atakowania / podświetlania IO pliku.
bmike

Odpowiedzi:


1

Instrumenty XCode 4 to z pewnością realny wybór, który wygląda, jakby wykonał zadanie. - możesz profilować określone procesy / agentów / demony i zmieniać aktywny cel podczas sesji. Jednak narzędzia programistyczne nie są powszechną instalacją na większości komputerów (i jest to duże pobranie).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.