VLC upuszcza klatki / jąkanie podczas próby odtwarzania wideo 1080p @ 60FPS na rMBP w. 2,3 GHz Intel Core i7


2

Kiedy próbuję odtworzyć wideo w rozdzielczości 1920x1080 pikseli i 60 klatkach na sekundę, w formacie H.264 przy użyciu odtwarzacza VLC. Nie może nadążyć za tą pracą i często upuszcza klatki (innymi słowy, nie jest odtwarzana „płynnie”).

Odtwarzacz QuickTime systemu OS X wydaje się być wolny od tego problemu, ale nie jest to rozwiązanie, ponieważ ogranicza się do niewielkiego podzbioru formatów (nie obsługuje 10-bitowych lub 4: 2: 2 przestrzeni kolorów lub kontenera MKV itp.)

Czy istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu (bez aktualizacji do systemu macOS Sierra), czy powinienem poszukać innego odtwarzacza wideo, jeśli wydajność VLC nie jest wystarczająca?

Komputer to Retina MacBook Pro z procesorem i7 2,3 GHz i procesorem graficznym NVIDIA GeForce GT 750M 2048 MB, a wersja OS X to 10.11.6. Nie jestem pewien, jak sprawdzić, czy dodatkowy procesor GPU jest rzeczywiście używany do ciężkiego podnoszenia zamiast procesora Intel podczas odtwarzania wideo.

VLC twierdzi, że jest aktualne:

VLC 2.2.4 jest obecnie najnowszą dostępną wersją


Czy korzystasz z najnowszej wersji VLC? Powinieneś edytować swoje pytanie, aby uwzględnić te informacje.
IconDaemon

@IconDaemon gotowe!
Sarge Barszcz

1
Jaka jest szybkość transmisji wideo? Czy jest to super-skompresowany 10 Mb / s, DSLR 40 Mb / s lub wyższy?
NoahL,

@NieahL to chyba nie ma znaczenia, testowałem z 36 Mb / s z aparatu, a także z kompresją 20 Mb / s, VLC ma problemy z odtwarzaniem obu.
Sarge Barszcz

Zastanawiałem się, czy to problem z odczytem / zapisem, ponieważ odtwarzałem filmy w rozdzielczości 40+ Mbps 1080p60 bez problemu używając VLC na MBPr ze zintegrowaną grafiką. Zakładam (ale tylko sprawdzam), że wiesz, że oryginalny film nie jest nierówny (sprawdź w QT?), To tylko odtwarzanie VLC?
NoahL,

Odpowiedzi:


0

Wreszcie rozwiązałem ten problem, przełączając się na MPV do odtwarzania filmów, co jest lepsze od VLC na wiele innych sposobów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.